Manchester City besohet t’i ketė ofruar sulmuesit tė Barcelonės, Zlatan Ibrahimovic, njė kontratė katėrvjeēare tė vlefshme rreth 607 mijė euro nė javė.
Suedezi do tė bėhej futbollisti mė i paguar nė botė, duke fituar 29 milionė euro nė stinor, shumė mė shumė se sa superyje si Lionel Messi, Cristiano Ronaldo dhe Kaka. Sipas The Sun, zyrtarėt e Cityt ia kanė bėrė ofertėn Mino Raiolas, agjentit tė Ibrahimovic, pėr t’i treguar atij se sa shumė e dėshirojnė Ibrėn nė Angli.

“City ka treguar se sa shumė e dėshiron Ibrahimovicin dhe edhe pse ai ėshtė mirė i paguar te Barcelona, kjo ofertė ėshtė e njė niveli tjetėr. Kjo ka bėrė qė ai tė mendojė edhe njėherė, sidomos pėr shkak se nuk ėshtė i lumtur me formėn e tij te Barcelona”.

“Ideja e tė qenit pjesė e krijimit tė njė superklubi pėr tė sfiduar mė tė mirėt nė Evropė ėshtė gjithashtu tėrheqėse. City duhet tė arrijė marrėveshjen me Barcelonėn para se tė shkojė tutje, por ekziston njė ndjenjė se gjithēka mund tė ndodhė shumė shpejtė”, ka thėnė njė burim pranė Ibrahimovic.