Portieri i Fulhamit, Mark Shwarzer, ka kėrkuar nga Fulhami qė t’ia bėjė ėndrrėn realitet dhe qė ta transferojė atė te Arsenali.
“Kam nevojė qė tė ndodhė. Unė kam pasur disa biseda me Mark Hughes. Ėshtė delikate ēėshtja. Kush nuk do tė shkonte te Arsenali? Nė kėtė fazė tė karrierės time ėshtė njė rast fantastik qė tė luaj nė atė nivel dhe vėrtet tė gjithė duan ta shfrytėzojnė atė”.

“Ka kaluar kohė e gjatė dhe sezoni ėshtė aq pranė fillimit. Nė njėrėn anė ju i kuptoni ekipet se nuk kanė dėshirė tė shpėrqėndrohen, por unė dua qė gjėrat tė zgjidhen shpejtė. Vetėm koha do tė tregoj nėse ajo do tė ndodhė apo jo”, deklaroi Shwarzer.