Siē mėson Sky Sports, Mario Balotelli ka shkuar nė Angli pėr t’iu nėnshkruar testit mjekėsor me Manchester Cityn.
Agjenti i Balotellit kishte thėnė tė enjtėn se marrėveshja do tė arrihet brenda pak orėve, ndėrsa tani sipas mediave angleze, City ka arritur marrėveshje me Interin dhe do tė paguajė 24 milionė funte.

Interi i ka dhėnė leje Balotellit qė tė udhėtojė nė Angli pėr t’iu nėnshtruar testit mjekėsor dhe nėse gjithēka shkon sipas planit, sonte mbrėma mė sė largu nesėr do tė bėhet zyrtarizimi i transferimit tė pestė tė Manchester Cityt pėr kėtė afat kalimtar veror.