Sipas mediave italiane, Werder Bremen ėshtė duke monitoruar nga afėr situatėn e sulmuesit brazilian Julio Baptista, i cili ėshtė nėn kontratė me Romėn.
La Repubblica shkruan se ekipi nga Bundesliga ėshtė nė kėrkim tė pėrforcimeve nė repartin e sulmit pas pasigurive rreth tė ardhmes sė Hugo Almeida dhe Markus Rosenberg, dhe trajneri Thomas Schaaf supozohet se e sheh Baptistan si opsion.

Ish-ylli i Sevillas dhe Arsenalit iu bashkua Romės nga Real Madridi nė verėn e vitit 2008, por dėshtoi tė tregojė ndonjė sukses nė kryeqytetin italian. Sulmuesi 28-vjeēari tash pritet tė largohet nga klubi gjatė verės.

Ai mė herėt ėshtė lidhur me njė kalim nė Olympiacos dhe Galatasaray, por ka bėrė tė ditur se nuk ėshtė i interesuar tė luajė nė kampionatin grek ose turk. Njė ofertė nga Bundesliga mund tė ishte e mirėpritur nga lojtari