Jamie Carragher thotė se me ardhjen e Roy Hodgson nė Liverpool ka arritur edhe njė energji e re.
Carragher mendon se caktimi i Hodgson si menaxher i ri i klubit, arritja e Joe Cole, Milan Jovanovic dhe Christian Poulsen, dhe qėndrimi i Steven Gerrard dhe Fernando Torres kanė bėrė qė Liverpooli tė jetė plot energji nė prag tė fillimit tė sezonit tė ri.

“Gjithmonė jeni tė uritur tė ktheheni, veēanėrisht pasi vera nuk shkoi aq mirė pėr vendin dhe kur ekipi sezonin e kaluar priti shumė dhe nuk ndodhi kjo. Mezi pres sezonin e ri. Ėshtė mė ndryshe, por gjithmonė do tė jetė ndryshe me menaxher dhe staf tjetėr”.

“Secili menaxher ka mėnyrėn e tij se si bėhen gjėrat. Kjo iu jep njerėzve njė energji ose besim tė ripėrtėrirė. Klubi nuk i ndėrron menaxherėt shpesh, andaj kur kjo ndodh, ėshtė njė gjė e madhe. Shpresojmė se ne do tė pėrfitojmė nga kjo qė nė fillim tė sezonit”, ka thėnė Carragher.