Michael Essien shpreson qė sezonet me lėndime tė jenė e kaluar pėr tė dhe nė sezonin e ri tė jetė i shėndoshė dhe t’i ndihmojė ekipit nė realizimin e qėllimeve.
Mesfushori defansiv i Chelseat mungoi nė mė shumė se gjysmėn e sezonit pėr shkak tė problemeve me ligamentet. Por kjo tashmė ėshtė e kaluar dhe ganezi ėshtė i gatshėm pėr sezonin e ri.

“Ėshtė mirė qė po bėj pėrgatitje tė plota, personalisht mendoj se kam luajtur mirė dhe gjatė ēdo ndeshje tė ardhshme jam gjithnjė e mė i pėrgatitur. Dy herė nuk kam filluar sezonet pėr shkak tė lėndimeve, por i kam pėrfunduar ata. Tė kaluarin e fillova mirė, por nuk e pėrfundova, andaj shpresoj qė ky vit tė jetė i mirė dhe tė mbetem i pa lėnduar dhe t’i ndihmoj ekipit tė fitojė ndonjė trofe”, ka thėnė Essien.