Receta Gatimi

Biri im i Dashur


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 6 prej 6
  1. #1
    AS 20% Maska e Mona
    Anėtarėsimi
    Apr 2010
    Postime
    158
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    15

    Biri im i Dashur

    Kur mė sheh se jam vjetrruar dhe nuk jam nė rregull, ke durim dhe provo tė mė kuptosh…
    Nese ndyhem kur ushqehem…, nėse nuk mund tė vishem,…tė lutem ke durim. Kujtoj orėt e tėra qė i kam kaluar duke tė mėsuar.

    Kur flasė me ty, nėse i pėrsėrisė fjalėt disa herė…., mos mė ndėrprit tė lutem… mė ndėgjo. Kujtohu kur ishe i vogėl, mua mė ėshtė dashur ta lexojė ty 1001 herė tė njejtin tregim derisa nuk tė ka zėnė GJUMI….

    Kur nuk dua tė pastrohem e tė bėjė dush, as mos mė qorto e as mos ma ngre veshin…Kujtohu kur mua mė ėshtė dashur tė ndjek ty me mijėra LUTJE, me qėllim qė ti tė bėje njė dush!

    Kur ta vėsh re injorancen time ndaj teknologjive tė reja … tė lutem mė jap kohėn e mjaftuar qė ti kuptoj ato dhe mos mė shiqo me pėrbuzje….Unė tė kam mėsuar ty aq shumė gjėra…,tė ushqehesh mirė, tė vishesh mirė,….tė ballafaqohesh me jetėn…

    Nėse pėr ndonjė ēast nuk mė kujtohen gjėrat apo mė humb filli i besedės sonė…mė lejo njė kohė tė mjaftuar pėr tu kujtuar ku isha me bisedėn…dhe nėse nuk mė kujtohet ku isha duke biseduar, mos u nervozo tė lutem….sepse gjėja mė e rėndėsishme nė ato moment nuk ėshtė biseda qė kisha me ty, por sigurishtė ėshtė dėshira qė tė jem pranė teje, dhe qė tė kėm ty pranė tė mė dėgjosh….

    Nėse ndonjėherė nuk dua tė ushqehem, mos mė shtyej tė ushqehem. Unė e di fare mirė kur kam nevojė tė ushqehem e kur JO.

    Kur kėmbėt e mia tė lodhura nuk mė lejojnė mė tė ec… ma shtrij dorėn,…., nė tė njejtėn mėnyrė siqė ta kam shtrirė unė ty kur i bėje hapat e parė.

    Dhe kur ndonjė ditė tė tė them se nuk dua tė jetoj mė…, se dua tė vdes, …mos u hidhėro, …, edhe ti njė ditė do ta kuptosh pėrse….!!! Provo ta kuptosh se mosha ime nuk ėshtė jetuar por mbijetuar!

    Njė ditė do tė zbulosh se, pavarsishtė nga gabimet e mia, pėrherė kam DĖSHIRUAR mė tė mirėn pėr TY, dhe se kam provuar tė hapė rrugė pėr ty…!

    Nuk duhėt tė ndjehesh i mėrzitur, i zemėruar dhe i pafuqishėm kur mė ke pranė. Duhėt tė jeshė afėr meje, provo tė mė kuptosh dhe tė mė ndihmosh ashtu siqė kam bėrė unė kur ti fillove tė jetosh.

    Mė ndihmo tė ec…mė ndihmo me dashuri dhe durim ta pėrfundojė rrugėn time. Kėte do ta paguaj me njė buzėqeshje dhe me dashuri tė pafund qė pėrherė kam pasur pėr ty, …BIRI IM!

    Tė dua TY BIRI IM… Babai YT!

    Perkthyer nga Gjuha Angleze nga Ali Asllani

  2. #2
    Never_Too_Late Anėtar Nderi Maska e smocking2
    Anėtarėsimi
    Jul 2010
    Vendndodhja
    Ancona, Italy
    Postime
    1,249
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    16
    Shume e bukur...Mendoj se eshte e dhimbshme kur femija perbuz prinderin i cili i ka dhene jeten...Nuk ja uroj askujt kete fatkeqsi...

  3. #3
    iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
    Anėtarėsimi
    Nov 2006
    Vendndodhja
    Fi-IT
    Postime
    14,359
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    36
    Faleminderit Mona!

  4. #4
    AS 20% Maska e Mona
    Anėtarėsimi
    Apr 2010
    Postime
    158
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    15
    Un vet e kam perjetuar kete situat jo me prindeit por me gjysherit dhe ishte ekzaktesisht sic pershkruhet ne kete leter, eshte vertet e lodhshme por kur shikoja pleqt qe ju qeshte fytyra pas cdo shebimi apo fjale timen gjithmon ishte emocionuese, e kendshme , ,me lumturonte kz fakt, kur lexova kete leter me kujtoi ate kohe, me emocionoi shum
    Te dy pleqt, kishin nje shprehje "Paē uraten moj bijė", ateher ndoshta nuk me bente pershtypje tani po , mendoj kam ber mire dhe uroj qe dikush te me gjedet mua siē iu gjėnda un atyre

  5. #5
    Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
    Anėtarėsimi
    Jun 2010
    Postime
    6,231
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    0
    Mona ke pershendetjet e mija me te sinqerta. Vertet shkrim qe duhet ta lexoj cdo njeri te kujtojme te kaluaren e prinderve dhe mundin se kan ber per ne......

  6. #6
    i/e rregjistruar Maska e bora koka
    Anėtarėsimi
    Oct 2009
    Postime
    7
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    0
    shume e bukur.Nje apel per brezin e ri por edhe per ate te mesem qe tani i ka rrembyer jeta aq shume sa shpesh nuk dine se ku i kane prindrit ose harrojne qe ata kane nevoje thjesht per nje fjale e jo vetem tju japesh te hane

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

  1. Si te jeni nje e Dashur e perkryer!
    Nga erinda nė forum Romanca
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 30-03-2012, 08:02 AM
  2. I dashur Dikush...
    Nga erinda nė forum Krijimtaria juaj
    Pėrgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 19-02-2012, 02:17 PM
  3. Kardashian me tė dashur tė ri
    Nga vaaldr1n nė forum Thashetheme Vip
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 12-08-2010, 12:24 PM
  4. Hilton me tė dashur tė ri
    Nga vaaldr1n nė forum Thashetheme Vip
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 11-08-2010, 11:26 PM
  5. I biri i Adem Jasharit jashtė FSK-sė
    Nga burimi_zh nė forum Shtypi i Ditės
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 09-03-2009, 03:49 PM