Receta Gatimi

Nje ndime nese keni degjuar ndonje gje per ligjet rreth emigracionit ne Greqi


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 18 prej 18
  1. #1
    Daddy's Girl <3 35% Maska e bessy
    Anėtarėsimi
    Jul 2010
    Postime
    678
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    14

    Angry Nje ndime nese keni degjuar ndonje gje per ligjet rreth emigracionit ne Greqi

    shikoni si esht puna , kam vite ne greqi & cdo vit sticker ( adeia paramonis me del e skaduar ) por as1her nuk ishte problem! kete vit ndryshuan ligjet & thane qje " nese nuk te del adeia paramonis nuk mundesh te besh katathesi " keshtu une ne janar te 2010 nuk bera katathesi & deri tani nuk kame bere !!!! tani mora vesh qje mua adeia paramonis me ka dale qje ne 30/3/o9 !!!!! keni degjuar ndonje problem te tille ? dini se cfar kane bere qje te hikin nga kjo situat ? kam frik se mund te humb te drejten te bej letra per gjithmon

  2. #2
    iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
    Anėtarėsimi
    Nov 2006
    Vendndodhja
    Fi-IT
    Postime
    14,359
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    36
    Shpresoj ta lexojne dhe shqiptaret qe jane rezident ne greqi, keshtu mund te japin nje pergjigje te sakte! Uroj te zgjidhesh pune sa me shpejte!

  3. #3
    Daddy's Girl <3 35% Maska e bessy
    Anėtarėsimi
    Jul 2010
    Postime
    678
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    14
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
    Shpresoj ta lexojne dhe shqiptaret qe jane rezident ne greqi, keshtu mund te japin nje pergjigje te sakte! Uroj te zgjidhesh pune sa me shpejte!
    flm Renix , e dij qje shansi ta lexoj nje emigrant ne greqi kete & sa me teper te dij dicka rreth kesaj teme jane 0,000000001% !!!!!! por asnjher si dihet tani jam qjetesuar pak , por kur e shkruajta me kishe hik truri !!! do shofim neser cfar do behet :/ ! te pershendes have e good time <3

  4. #4
    iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
    Anėtarėsimi
    Nov 2006
    Vendndodhja
    Fi-IT
    Postime
    14,359
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    36
    Pa merak, pasi kemi disa anetare qe jetojne ne greqi keshtu nga darka besoj se do mund te japin ndonje informacion.

  5. #5
    i/e rregjistruar 10% Maska e vatani
    Anėtarėsimi
    Jul 2010
    Postime
    18
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    0
    ne qofte se ti paraqitesh tani per te marre adhien nga momenti qe ti firmos dhe e mer adhien ke afat nje muaj per te bere katathesi per adhien tjeter po kaloj afati njemujor ateher te digjen leterat.neqofte se ti nuk je paraqitur per te marre adien nuk ka problem besoj te keme ndihmuar sadopak.

  6. #6
    Daddy's Girl <3 35% Maska e bessy
    Anėtarėsimi
    Jul 2010
    Postime
    678
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    14

    Unhappy

    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga vatani Lexo postimin
    ne qofte se ti paraqitesh tani per te marre adhien nga momenti qe ti firmos dhe e mer adhien ke afat nje muaj per te bere katathesi per adhien tjeter po kaloj afati njemujor ateher te digjen leterat.neqofte se ti nuk je paraqitur per te marre adien nuk ka problem besoj te keme ndihmuar sadopak.
    flm , sot shkova tek avokatja & prap nuk kishte ber gje me tha qje " emri jote eshte ne list te vjeter & nuk e gjenin dot , ishalla nuk jan kthyer letrat mbrapsh , se nese jane kthyer do te kesh probleme " _ un nuk po e kuptoj pse avokatja nuk po me ben pun ja kam dhen letrat qje ne fund te korrikut !!! dhe ajo skishe ber gje !! ne periferi shkova une dhe i dhash dhe numrin (arithmo dhiavivasis) !!!! ajo prap ska ber gje nuk po gjej & nje avokat qje te punoj tamam & jo te tallet !!!!! nje vit kam me letra ne pire & vetem probleme kam !!!!

  7. #7
    i/e rregjistruar 10% Maska e vatani
    Anėtarėsimi
    Jul 2010
    Postime
    18
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    0
    ne qfar vendi te greqis ndodhesh file. (une jam ne selanik)ne qofte se ti ndodhesh ne periferien e selanikut lem nje takim dhe te dergoj une te nje abokat qe eshte njeshi per pune letrash.po deshe me le nje sms privat ..

  8. #8
    i/e rregjistruar 10% Maska e vatani
    Anėtarėsimi
    Jul 2010
    Postime
    18
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    0
    kush munde te me ndihmoj per te bere format kompjuterin

  9. #9
    iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
    Anėtarėsimi
    Nov 2006
    Vendndodhja
    Fi-IT
    Postime
    14,359
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    36
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga vatani Lexo postimin
    kush munde te me ndihmoj per te bere format kompjuterin
    Vatani, mund te hapesh nje teme te re mbi problemin e kompjuterit! Shko tek kategoria Pyetni Ekspertet!

  10. #10
    Daddy's Girl <3 35% Maska e bessy
    Anėtarėsimi
    Jul 2010
    Postime
    678
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    14
    Jo jo jam ne pire ! Por faleminderit
    qje te besh format duhet te kesh nje disk me program windows 7 ose vista !!! Do te keshilloja me shum te vesh windows 7 se so te ngelesh i kenaqjur !!!! Kurse vista nese kompjutri ska memorje te mire , do te nxjeri probleme !!! ( ose nese te kan dhen disjet e programit kur bleve kompjutrin beje me ato ) eshte shume e thjesht , lexo cfar te thot ne ekran dhe ndiqi ne cdo hap !

  11. #11
    i/e rregjistruar 10% Maska e vatani
    Anėtarėsimi
    Jul 2010
    Postime
    18
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    0
    faleminderit bessy

  12. #12
    curva sud....... Autorė Maska e 3r1k0
    Anėtarėsimi
    Apr 2010
    Vendndodhja
    Tirana Albania
    Postime
    1,081
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    15
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga bessy Lexo postimin
    Jo jo jam ne pire ! Por faleminderit
    Ne cilin muaj te 2009 te ka mbaruar leja ........
    Nese je i interesuar dhe je akoma ne Peiraia mund te shkosh ne Patision 4 kati dyte zyra nr. 10 ...
    Mer dokumentat me vete dhe nese ekziston mundesi do te te japin nje pergjigje me te sakte...........

  13. #13
    Daddy's Girl <3 35% Maska e bessy
    Anėtarėsimi
    Jul 2010
    Postime
    678
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    14
    faleminderit shum , nuk e dija , do te shkoj ! thot qje leja me ka dal ne mars te 2009 , & une skam ber dot katathesi ne janar te 2010 !!! veveosi qje kam esht e 2008

  14. #14
    Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
    Anėtarėsimi
    Nov 2006
    Postime
    3,782
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    10
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga bessy Lexo postimin
    faleminderit shum , nuk e dija , do te shkoj ! thot qje leja me ka dal ne mars te 2009 , & une skam ber dot katathesi ne janar te 2010 !!! veveosi qje kam esht e 2008
    Besi nuk eshte problem i madh ky i yti, me nje avokat te sakte mbaron pune shpejt, une rri ne Kalithea, nese te intereson te coj tek avokati im, dhe eshte shume i mire. Me dergo mesazh privat qe te flasim.

  15. #15
    Daddy's Girl <3 35% Maska e bessy
    Anėtarėsimi
    Jul 2010
    Postime
    678
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    14
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga EMAUS Lexo postimin
    Besi nuk eshte problem i madh ky i yti, me nje avokat te sakte mbaron pune shpejt, une rri ne Kalithea, nese te intereson te coj tek avokati im, dhe eshte shume i mire. Me dergo mesazh privat qe te flasim.
    ishalla , faleminderit shume por mua me ka hik truri , kte koh kam dhe provime & nuk perqjendrohem dot fare , sot vajta prap ne periferi , do shkoj ne ypoyrgeio esoterikon & nje her te fundit ne pire te premten & nese nuk me bejn gje me , me duhet nje avokati i mir !!!! se jam zhgenjyar shum nga avokatja qje morem e paguajta per adhjen & sben gje , nuk e dij pse po ma ben keshtu , prandaj dua nje avokat qje do bej pun !

  16. #16
    Daddy's Girl <3 35% Maska e bessy
    Anėtarėsimi
    Jul 2010
    Postime
    678
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    14
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga 3r1k0 Lexo postimin
    Ne cilin muaj te 2009 te ka mbaruar leja ........
    Nese je i interesuar dhe je akoma ne Peiraia mund te shkosh ne Patision 4 kati dyte zyra nr. 10 ...
    Mer dokumentat me vete dhe nese ekziston mundesi do te te japin nje pergjigje me te sakte...........
    faleminderit por cfar esht kjo ?

  17. #17
    curva sud....... Autorė Maska e 3r1k0
    Anėtarėsimi
    Apr 2010
    Vendndodhja
    Tirana Albania
    Postime
    1,081
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    15
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga bessy Lexo postimin
    faleminderit por cfar esht kjo ?
    Eshte nje zyre perkthimesh . Kane ndihmuar shume shqiptare aty per probleme te ndryshme
    Di qe kane edhe nje avokat te mire ....
    Per me teper me kontakto ne private.

  18. #18
    Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
    Anėtarėsimi
    Nov 2006
    Postime
    3,782
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    10
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga bessy Lexo postimin
    flm , sot shkova tek avokatja & prap nuk kishte ber gje me tha qje " emri jote eshte ne list te vjeter & nuk e gjenin dot , ishalla nuk jan kthyer letrat mbrapsh , se nese jane kthyer do te kesh probleme " _ un nuk po e kuptoj pse avokatja nuk po me ben pun ja kam dhen letrat qje ne fund te korrikut !!! dhe ajo skishe ber gje !! ne periferi shkova une dhe i dhash dhe numrin (arithmo dhiavivasis) !!!! ajo prap ska ber gje nuk po gjej & nje avokat qje te punoj tamam & jo te tallet !!!!! nje vit kam me letra ne pire & vetem probleme kam !!!!
    Qe nga fundi i korrikut e deri tani eshte periudhe shume e shkurter per te bere pune se ne muajin Gusht ikin me pushime, dhe kane shkurtuar punonjesit ne zyrat qendrore te periferise dhe vonohen pak ceshtjet por qe te kerkoje e te nxjerre emrin nese vertet e ke ne ndonje liste te vjeter te duhet nje avokat qe te te beje pune dhe jo te mashtroje.
    Nuk u besoj avokateve shqiptare ketu, me mire te bene pune nje avokat grek qe ka edhe lidhje te brendshme dmth te njohur
    Nese nuk ben dot gje te jap numrin e avokatit dhe ti po deshe merr dhe ndonje avokat tjeter ta pyesesh po nuk pate besim dhe ne fund bej si te duket me e arsyeshme dhe zgjith ate qe te duket me i sakte.
    Ne ketu jemi te ndihmojme.
    Suksese ne provime.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

  1. Fraza mė e bukur, qė keni lexuar apo degjuar?
    Nga ReniX nė forum Letėrsia shqiptare dhe e huaj
    Pėrgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 01-03-2013, 08:43 PM
  2. 7 Profesione qe nuk i keni degjuar ndonjehere
    Nga ReniX nė forum Marketing dhe Reklama
    Pėrgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 11-08-2012, 08:48 PM
  3. Fjalimi me mbreslenes qe keni degjuar me pare !!!!!!!
    Nga junisa nė forum Tema Shoqėrore
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 22-01-2012, 05:56 PM
  4. Thashethemet qe keni degjuar per veten tuaj!!!
    Nga smocking2 nė forum ThaSheTheMe
    Pėrgjigje: 32
    Postimi i Fundit: 09-04-2011, 12:39 PM
  5. 101 ringtones me shqetesuese qe keni degjuar!
    Nga EMAUS nė forum Smartphone
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 14-02-2009, 03:00 PM