Si te lidhim nje kompjuter PC me televizorin TV


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 3 nga 3 FillimiFillimi 123
Rezultatet nga 41 deri tek 56 prej 56
 1. #41
  i/e rregjistruar 10% Maska e iWeb
  Anėtarėsimi
  Jul 2011
  Postime
  89
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  7
  Modern Warfare 3, e kam provuar, por kam pas skomod pozicionin e mousit! Me Xbox eshte me ndryshe!

 2. #42
  i/e rregjistruar 35% Maska e aliu
  Anėtarėsimi
  May 2010
  Vendndodhja
  fier shqiperi
  Postime
  639
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  shkurt muhabeti duhet te blejm pc kart hdmi vga qe te lidhim nji tv me pc sepse gjerat jane te inkorporuara ne ate menyre qe asnji dhe askush nuk ka cfar ti bej

 3. #43
  1shi VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,446
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  20
  Po normale qe XBOX eshte ndryshe ...

  @aliu duhet te blesh nje karte grafike qe mbeshtet/perkrah apo supporton HDMI output (dalje) dhe mund ta lidhesh TV-n me PC nepermjet HDMI !

  Po them karta te jete me dalje HDMI pasi qe del ne formatin HD kur lidhet me PC, por mund ta lidhesh edhe me VGA dalje ...

 4. #44
  i/e rregjistruar 35% Maska e aliu
  Anėtarėsimi
  May 2010
  Vendndodhja
  fier shqiperi
  Postime
  639
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  [/URL]ne qoftese keni nji hd tv duhet nji hd tv karte per pc
  Redaktuar pėr herė tė fundit nga aliu; 31-01-2012 mė 06:13 PM.

 5. #45
  i/e rregjistruar 35% Maska e aliu
  Anėtarėsimi
  May 2010
  Vendndodhja
  fier shqiperi
  Postime
  639
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  une per vete i di ti lidh paisjet e mija por mendoj se duhen sqaruar per ata qe nuk i dine, se une per vete kam lidhur dhe anolog tv me pc dhe audion me amplifikatorin

 6. #46
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,347
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  30
  HDMI e kartes Video ne Kompjuter per vetem VIDEO-OUT: qe domethen nxjerr informacion nga kompjuteri, nuk mund te futesh dot! Te duhet nje kart TV apo Audio-Video IN digital.

 7. #47
  i/e rregjistruar 35% Maska e aliu
  Anėtarėsimi
  May 2010
  Vendndodhja
  fier shqiperi
  Postime
  639
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  po eshte e vertet pastaj ate duam dhe ne, te lidhim tv me menyren me te mire te mundshme , se mos do bejme recording .http://www.youtube.com/watch?v=X9P3iulnN4Y

 8. #48
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,347
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  30
  Gjithesesi tani, lidhja me e mire dhe me cilesi me te madhe eshte ajo me kavo HDMI e cila trasmeton dhe sinjalin Audio. besoj se ka ik koha ta lidhesh me VGA apo DVI (perjashtuar rastet kur nuk keni HDMI kuptohet)


  Un kam nje kavo HDMI 5 metra, e kaluar neper skajet e sallonit nuk kuptohet fare! Pasi kompjuteri dhe TV jane ne distance nga njeri tjetri.

  Ju si e zgjidhni?

 9. #49
  1shi VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,446
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  20
  kjo qe paske ti Reni eshte fantastike !

  Une nuk kam nje kavo HDMI extra (dmth vetem per PC) por kur dua te shikoj filma, e lidhi laptopin me TV me ane te HDMI-s se DigitAlbit, por po ta kisha ashtu sikur ti do te ishte shum me mire !

 10. #50
  i/e rregjistruar 35% Maska e aliu
  Anėtarėsimi
  May 2010
  Vendndodhja
  fier shqiperi
  Postime
  639
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  UNE PER VETE NEPER DHOMA ANTENAT I SHPERNDAJ me wireles ,por me pc e kam lidh me hdmi deri ne 3 metra se edhe dhomat i kam te vogla

 11. #51
  Chicago Boss 35% Maska e Al Capone
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Vendndodhja
  Jashte Shtetit
  Postime
  560
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  7
  Po ne fakt eshte e mundur te kesh keto 3 Lidhje:  HDMI-HDMI
  DVI-HDMI
  VGA-VGA


 12. #52
  i/e rregjistruar 10% Maska e laki12
  Anėtarėsimi
  Dec 2012
  Postime
  10
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  a mundem ta lidh pc me tv-i posedon porten hdmi tv 1-2 a mundem

 13. #53
  i/e rregjistruar 10% Maska e laki12
  Anėtarėsimi
  Dec 2012
  Postime
  10
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga laki12 Lexo postimin
  a mundem ta lidh pc me tv-i posedon porten hdmi tv 1-2 a mundem
  si kjo fotountitled_zpsa5d8b8ca.png

 14. #54
  1shi VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,446
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  20
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga laki12 Lexo postimin
  po nese edhe PC ka porta HDMI, perkatesisht Karta Grafike, atehere po. Lexoje artikullin origjinal ne faqen e 1

 15. #55
  i/e rregjistruar 10% Maska e laki12
  Anėtarėsimi
  Dec 2012
  Postime
  10
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  citoj: jo pc-ja se ka ket port vaaldr1n.

 16. #56
  i/e rregjistruar Maska e Skerdi2003
  Anėtarėsimi
  May 2016
  Postime
  1
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  si mund ta lidh pa kabell tv sony bravia komp sony vaio

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 3 nga 3 FillimiFillimi 123

Tema tė ngjashme

 1. Si te lidhim Televizorin me Internetin
  Nga ReniX nė forum Guida, Kėshilla dhe truke
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 06-06-2016, 10:59 PM
 2. LG prezanton Televizorin LED 84LM960V 84 inē
  Nga vaaldr1n nė forum Hardware, Gadget, Elektronikė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 23-08-2012, 04:02 PM
 3. Internet: Si te lidhim llogarine e Forumit me profilin e Facebook
  Nga ReniX nė forum Tutoriale me Video
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 16-04-2012, 06:07 PM
 4. 25 Menyra si te lidhim Shallin
  Nga ReniX nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 01-02-2012, 02:17 PM
 5. Si ta lidhim kravaten ne gjashte hapa
  Nga Kliton nė forum Tė ndihmojmė njėri-tjetrin
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 24-04-2009, 05:54 PM

Etiketat pėr kėtė Temė