Ubuntu Tweak ėshtė njė mėnyrė e lehtė pėr instalim automatik dhe mundeni tė pėrmirėsoni pengesat e palės sė tretė tė Apps dhe ato tė rifreskuara, por gjithashtu mund tė pėrdoret edhe pėr tė fshirė rifreskimet e jashtme tė cilat sjellin viruse nė sistemin tuaj.

Trevor njė admirues i Linux-it, vėri nė dukje fuqinė e seksionit tė paketės pėr pastrim e Ubuntu Tweak, ku duke pėrdorur kėtė pako tė pastrimit, mund tė bėjmė njė pastrim tė thellė apo “spastrim” tė Apps nga ēdo pengesė tė palės sė tretė tė ngjashme me ato qė pati siguruar mė herėt Mozilla, beta ose pajisjet e Chrome/ Shfletuesit Chromium, ose rifreskimet e reja tė apps do tė jenė mė shumė se sa ato tė kolonave zyrtare Ubuntu.

Gjatė zhvendosjes sė aplikacionit dhe pengesave nė link, Ubuntu Tweak mundet qė automatikisht tė degradojė Apps-nė duke u kthyer nė fillim kur Ubuntu i pati bėrė ato para vendimit pėr tė marrė gjithēka nė hap me kohėn.

Burimi: PCWorldAlbanian.al