Receta Gatimi

Si ta bėj njė Kėrkesė pėr Bursė


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 6 prej 6
  1. #1
    i/e rregjistruar Maska e Bessart
    Anėtarėsimi
    Oct 2010
    Vendndodhja
    Prishtinė
    Postime
    2
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    0

    Exclamation Si ta bėj njė Kėrkesė pėr Bursė

    Pasi qe e kam fituar kushtin qe te aplikoj per burse kam deshir te di se si ta beje kerkesen (me shkrim) per kete.

    Pasiqe e vetmja menyre per aplikim ishte qe te beje kerkese me shkrim, por problemi eshte qe une nuk di te beje kesi lloje kerkesa pasi qe kjo eshte hera e pare ne lidhje me kete.

    Prandaj kam deshire te dije se si ta beje kete kerkese, cfar duhet te shkruaj, cfar duhet te permbaj kerksa, ju lutem qe ne pika te shkurtera te me ndihmoni.

    Faleminderit.

  2. #2
    iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
    Anėtarėsimi
    Nov 2006
    Vendndodhja
    Fi-IT
    Postime
    14,359
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    36
    Besart, nuk ke dhene asnje informacion mbi qytetin, universitetin qe ke aplikuar! Besoj se puna e dokumentave eshte diēka serioze dhe duhet te drejtohesh ne sekretarin e universiteit.

  3. #3
    i/e rregjistruar Maska e Bessart
    Anėtarėsimi
    Oct 2010
    Vendndodhja
    Prishtinė
    Postime
    2
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    0
    Une mendova ne pergjithėsi qfare duhet te permbaj kerkesa, nuk e di formen se si dueht te jete nje kerkese e ketill. Mendova se forma e kerkeses dueht te jete e njejte pavarsisht nga vendi apo universiteti. Sidoqfte une jam nga Kosova.

  4. #4
    iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
    Anėtarėsimi
    Nov 2006
    Vendndodhja
    Fi-IT
    Postime
    14,359
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    36
    Jo ka kritere te ndyshme. Universiteti cakton datat dhe dokumentat e nevojshme. Te interesuarit aplikojne dhe me pas shqyrtohen kerkesat.

  5. #5
    Daddy's Girl <3 35% Maska e bessy
    Anėtarėsimi
    Jul 2010
    Postime
    678
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    14
    mmmm........... ! ne fakt un nuk kuptova shum , & per cfar kerkese e ke fjalen ! per jashtetit ? por besoj se kudo njesoj esht !!! ne tiran qje doja te beja un , shkruajtem nje leter tek ministria arsimit , nese rezultatat e matures kalojn nga ministria arsimit , atje duhet te shikosh , por ne kosove nuk e dij si jan gjerat , nese don per jasht drejtohesh tek ministria e arsimit prap & ne vendin e juaj por edhe ne vendin e huaj qje doni te shkoni !! por qje te jesh i sigurt mer numrat e telefonit dhe pyti vet !!!! po pate mundesin te shkosh & tek universiteti qe don , shko & pyti mos te vij zor po me duket se tani esht cik si von , se kan filluar mesimet :/

  6. #6
    Daddy's Girl <3 35% Maska e bessy
    Anėtarėsimi
    Jul 2010
    Postime
    678
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    14
    si e shkruajta une
    i dashur zoti.....
    prezantohesh dhe shkruan arsyen qje don kete deg ( ketu esht mire te shkruar me fjal te bukura , po kujdes mos te behesh dhe shum i lodhshem )
    -jo me shum se dy paragraf -
    me rrespect...... emer
    nuk e dij sa fuksionon kjo , por ne tiran nuk besoj qje i lexojn hihihihih , besoj qje ne kosov i lexojn !!!!!!
    po jam e sigurt qje kudo keto pun kalojn nga ministria e arsimit

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

  1. Piloti kosovar konkuron pėr bursė fluturimi pėrmes Facebook
    Nga vaaldr1n nė forum Aktualiteti Shqiptar
    Pėrgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 24-05-2011, 06:50 PM
  2. Merr bursė pėr ndjekjen e fantazmave
    Nga aurel nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 03-11-2009, 07:28 PM
  3. Kėrkesė pėr bursė
    Nga armendi1984 nė forum Tė ndihmojmė njėri-tjetrin
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 07-01-2009, 10:26 PM
  4. KERKESE
    Nga AMADEK nė forum ThaSheTheMe
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 01-05-2007, 08:09 PM