Dersa ju jeni duke pritur pėr tė gjetur lojėrat qė dėshironi Valve tani ju ofron Steam pėr pėrdoruesit e Linux.

Pra Valve prezenton atė qė keni pritur, atė qė ka riorganizuar kohėve tė fundit PenguSpy.


PenguSpy ofron njė kategori tė koleksioneve falas dhe lojėra komerciale pėr Linux, nga platformat RTS dhe lojėrat me pagesė tė cilat janė garuese.
Secila nga faqet e kėtyre lojėrave nė detaje pėrfshin edhe pėrmbledhjen, videon e lojės dhe vlerėsimin e obligueshėm.

Edhe pse numri total i lojėrave ėshtė relativisht i vogėl pėr momentin, mirėpo nė tė gjeni shumė tituj tė mirė si Torcs, QuakeLive dhe Glest.
Nėse ju instaloni njė Linux OS si Ubuntu nė kompjuterin tuaj dhe kėrkoni pėr shkarkime tė lojėrave mė me kualitet atėherė klikoni nė PenguSpy./pcworld.al