Nė bashkėpunim me partnerin e saj strategjik, kompaninė Digitalb, IPKO tani ka filluar tė ofrojė ēmime tė zbritura pėr klientėt e saj tė biznesit. Pėrveē pakove me ēmim tė zbritur, bizneset do tė paguajnė mė pak edhe pėr aktivizimin fillestar tė televizionit Digitalb.

Tė gjitha hotelet dhe bastoret sportive nė Kosovė do tė kenė shpenzime mė tė ulėta mujore, pasi qė pakot mujore tė televizionit Digitalb tė ofruara nga IPKO, do tu kushtojnė atyre deri nė 60 pėr qind mė lirė, varėsisht prej numrit tė pakove qė ata blejnė pėr biznesin e tyre.

Ēmime tė zbritura, deri nė 40 pėr qind mė lirė, ofrohen edhe pėr bizneset tjera qė marrin ndonjėrėn nga pakot e televizionit digjital, pėrkatėsisht pakon Familjare apo atė Premium. Pėr mė shumė, kjo e fundit pėrfshin tė gjitha kanalet e Supersport dhe Supersport Kosova.

Pėrveē ēmimeve tė zbritura pėr pakot e ofruara tė televizionit Digjitalb, IPKO ka zbritur edhe koston e aktivizimit fillestar pėr shėrbimin e televizionit kabllor digjital, ndėrsa zbritja ndryshon varėsisht prej numrit tė pakove me abonim mujor. Ēdo biznes pranon faturė tė rregullt mujore pėr tė gjitha pakot aktive.

Sė fundmi, IPKO dhe Digitalb kanė siguruar tė drejtat pėr transmetimin e Ligės Angleze, Spanjolle, Seria A, Ligėn e Kampionėve, Gjermane, Holandeze, Portugeze, Shqiptare, Copa Del Rey nė Spanjė, si dhe shumė ngjarjeve tė tjera sportive, si NBA, Moto GP, Wimbledon HD, HBO World Boxing, ATP 1000, Golfing World, kampionatin botėror nė Basketboll, Formula 1 pėr mė shumė se tri vjet.

Televizioni kabllor digjital i ofruar nga kompania IPKO mbetet oferta mė atraktive televizive nė treg, sa i pėrket fotografisė, zėrit, kanaleve, pėrmbajtjes ekskluzive, fuqisė sė sinjalit, dhe risive qė ajo sjell pėr shikuesit./pcworld.al