Te ikesh nga vendi do te thote te vdesesh nga pak


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 20
 1. #1
  i/e rregjistruar 10% Maska e fjorii
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Postime
  15
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0

  Te ikesh nga vendi do te thote te vdesesh nga pak

  Receta Gatimi

  te ikesh nga vendi do te thote te vdesesh nga pak

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Ikja nga vendi nenkuptohet kerkim i nje mireqenje me te mire!

 3. #3
  i/e rregjistruar 10% Maska e fjorii
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Postime
  15
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  seshte e thene

 4. #4
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  po ama as te vdesesh nga pak ... largimi nga vendi e ka 1 arsye

 5. #5
  i/e rregjistruar 10% Maska e fjorii
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Postime
  15
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  "vdes nga pak" ne kuptimin figurativ.ikja nga dicka eshte gjithmon nje dhimbje sepse le pas dicka qe smund ta gjesh me kur te kthehesh pak sdo ta gjesh njelloj

 6. #6
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga fjorii Lexo postimin
  seshte e thene
  puna eshte se nqs kerkon ndryshim, disa gjera aktuale duhet ti lesh mbrapa.

 7. #7
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Gjithmone kur largohesh nga diku dicka te bukur mund te gjesh perpara jetes nuk i dihet.
  Ne vendin tim ashtu sic eshte dikur isha duke vdekur nga pak, ndersa tani jam ringjallur.
  Gjithsecili flet duke u nisur nga situatat qe ka perjetuar dhe perjeton dhe cdo mendim eshte personal.
  Ne vendin tim tashme dua te vij vetem per pushime, per kete me merr malli dhe per disa persona dhe miq qe kam lene mbrapa.

 8. #8
  i/e rregjistruar 10% Maska e fjorii
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Postime
  15
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  po por ajo qe ke lene mmbrapa nuk kthehet me....ajo ka vdekur pak nga pak ti dhe pse je i lumtur jasht je sepse mund te kesh gjetur nje mirqenie me te mire...por kthe pak koken prapa ketu ke njerezit qe do dhe momentet qe ke kaluar me to nuk mund te kthehen me..ty te ka marre malli dhe kjo ne kuptin e vertete te fjales eshte nje dhimbje...ste ben te lumtur vetem mirqenia dhe ana ekonomike...gjithsesi secili ka opinion e vet nuk gjykoj asnje

 9. #9
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Eshte e vertet qe paret nuk blejne lumturine, por parja sjell gjithēka! gjithesesi, nqs ky ndryshim eshte kaq tragjik dhe mund te refuzohet dhe te vazhdohet "jeta e vjeter".

 10. #10
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Nuk jam penduar aspak qe kam ikur nga atdheu im dhe nese ka vdekur dicka mbrapa per mua,
  kjo do te thote se ajo gje nuk me intereson, une kudo qe te shkoj ndihem e lumtur.
  Lumturine nuk ma sjell atdheu im, ma sjell Zoti kudo qe te jem.

  Skam lene dicka mbrapa qe me bene te vuaj, personalisht flas.

 11. #11
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Me kujtohet kjo fraze:

  "Gli uomini, non avendo potuto guarire la morte, la miseria, l'ignoranza, hanno risolto, per vivere felici, di non pensarci"

  dhe kjo tjetra qe ka te njejtin kuptim:

  "nella vita ci sono sempre delle scelte da fare... l'importante č fare quella che ti regala maggiore gioia , senza pensarci troppo"

  jane Ita, por po pate veshtiresi i perkthej!

 12. #12
  i/e rregjistruar 35% Maska e argent
  Anėtarėsimi
  Oct 2009
  Vendndodhja
  Greece
  Postime
  598
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  Une do thoja vetem kete.
  bej 500 600 kilometra deri ne dogane e nuk shikoi nje polic ose te mar nje gjobe
  nga dogana bej 40 kilometra ruge e shikoi mbi tre blloqe policie dhe te pakten ne ato pak dite qe jam a mbi 5 gjoba dhe duet te bej shume telefonata te mos me marin patenten per thyerie te 10 kilometrave me shume shpetesie. apo te yries gabim ne nje ruge. qe ne nuk i njoim mire dhe te policise qe pret ne te dale te ruges ate moment.
  qe vete ne nje dyqan e te flasin pa kulture sikur je i detyruar tju blesh
  apo per te mare nje dokument duet te presesh gjithe diten per ta mare ose duet te japesh lek.............

 13. #13
  Anėtar i Integruar Maska e Ditixx
  Anėtarėsimi
  Apr 2011
  Postime
  348
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  ... "partire č un pņ come morire": kjo fjali me len gjithmone ne mendime. Kur nisesh nga vendi yt per te filluar nje jete te re normal qe dhimbja esht shum e madhe, por kjo vetem kur mendon qe cfar ke lene pas esht gjithcka per ty. Nuk besoj se esht mire ama sepse do te thote qe ecen gjithmone me koken kthyer pas.
  Kjo ndoshta ndodh edhe kur njeriu nuk ndjehet i integruar ne komunitetin e ri ku jeton.

 14. #14
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  te ikesh nga vendi jot, vendlindja me sakte, asnjehere nuk eshte mire, por kur rrethanata jane ashtu dhe ske cte besh tjeter, kerkon nje jete me te mire, per perparim ndryshim dhe nje jete normale e jo jete koti... por sido qe te jete kujtimet e vjetra, njerezit e gjerat qe kane qene nuk mund ti zevendesosh me asgje ato kane qene dhe sjane me... ky fakt me mundon shum nga1her

 15. #15
  Anėtar i Integruar Maska e Ditixx
  Anėtarėsimi
  Apr 2011
  Postime
  348
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Besoj qe esht normale te kesh nostalgji por kjo nuk mund te kthehet ne depresjon, apo deshperim te pafund sepse keshtu jeta te kalon pa e ditur dhe duke kujtuar gjithmone te kaluaren.

 16. #16
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  pajtohem me ty plotesisht Ditixx

 17. #17
  curva sud....... Autorė Maska e 3r1k0
  Anėtarėsimi
  Apr 2010
  Vendndodhja
  Tirana Albania
  Postime
  1,081
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  te ndertosh jeten ne nje vend te huaj eshte nje gje normale tashme.Dhe gjithkush e nderton jeten atje ku ai mendon se i behet me mire atij apo familjes se tij.
  Te mohosh origjinen apo ta fshehesh ate eshte gjeja me e shemtuar qe mund te besh.Dhe per fat te keq nje pjese e mire e shqiptareve e ka bere tashme kete gje.

  nella vita ci sono sempre delle scelte da fare... l'importante č fare quella che ti regala maggiore gioia , senza pensarci troppo"
  ne te vertete ne jete ke shume gjera per te bere,shume zgjedhje,ndonjehere edhe imediate por qe edhe duhet menduar pak per ato qe duhet te besh.

 18. #18
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Gjithmone njeriu ne jete perpiqet ti ofroj vetes dhe familjes nje te ardhme me te mire!....

  E per kete detyrohet te emigroj...se mendojne se andej i "presin leket me gersher"....kudo eshte e veshtire....

  ndryshimi qendron vetem ne faktin se vertet punojne 8-10 ore pune...por marrin % me te larte....por aty dalin gjithsesi...sepse andej paguan taks edhe per frymen qe merr...

  Ndryshe nga vendi yne...qe punon 8 ore dhe merr nje shume te caktuar...por qe te pakten mundohesh te mbijetosh...gjithmone duke kursyer...

  Dua te theme qe kudo eshte veshtire...vetem se ne "genjejme" veten duke menduar se andej eshte me mire...kjo ndodhe per shkak se mesohemi me jeten atje...dhe vendi yne na duket krize....

  Ky eshte realiteti ne fakt....

 19. #19
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  do ikin e kthehen pa u bo 2 vjet, do ikin e s'kthehen as pas 20 viteve... Varet qysh t'pelqen veni tjeter edhe qysh i ki pas punt n'ven tonin!

 20. #20
  i/e rregjistruar 20% Maska e anonymus
  Anėtarėsimi
  Dec 2012
  Postime
  184
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  7
  doi ishte mire si kur ti kishe perkthyer keto fraza ,
  besoje se jan shum ketu nga ata qe skuptojne italisht,

  - - - Updated - - -

  gjithse si keto fraza jane shum demethense ,

  te largoesh nga vendi , eshte nje shkaterrim shpirteror , ,

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Greqi, mė e lehtė tė vdesėsh se tė jetosh
  Nga vaaldr1n nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 29-04-2012, 05:29 PM
 2. Vendi ideal per te jetuar
  Nga Nerti nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 30
  Postimi i Fundit: 02-03-2012, 03:54 PM
 3. Shkencetaret: Mund te vdesesh nga dashuria
  Nga ulkina nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 07-02-2011, 03:53 PM
 4. Australia, vendi i mėkateve..
  Nga medlina nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 04-02-2010, 12:04 PM
 5. VIP: Nga Vendi dhe Bota
  Nga Kliton nė forum Thashetheme Vip
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 02-04-2009, 09:35 AM