Receta Gatimi

Sa xheloz/e jeni ?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 7 123456 ... I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 131
 1. #1
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  12

  Sa xheloz/e jeni ?

  Jeni shume xheloz/e per te dashurin/dashuren apo qoft edhe per ate qe pelqeni ? Une ne fakte jam xheloze per dike qe pelqej por nuk e shpreh dhe nuk kam per ta shprehur asnjeher ......

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ulkina Lexo postimin
  Une ne fakte jam xheloze per dike qe pelqej por nuk e shpreh dhe nuk kam per ta shprehur asnjeher ......
  Nje dite do mbushet kupa! por me mir thuaja avash avash

  Un, jam aq sa duhet!

 3. #3
  Never_Too_Late Anėtar Nderi Maska e smocking2
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  Ancona, Italy
  Postime
  1,249
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  12
  Nga 1 ne 10 do te thoja qe jam xheloz 3...Mendoj se duhet dhe pak xhelozi se pastaj i bie te mos ndiesh asgje per partneren tende...

 4. #4
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  12
  t drejt keni djema ... edhe un nk mendoj se jam dhe aq shum xheloza ndoshta aq sa duhet

 5. #5
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Donnaa
  Anėtarėsimi
  Oct 2009
  Postime
  470
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Hmmmmm shum xheloze per qdo gje

 6. #6
  ♡ KaFe Pa SHeQeR ♡ Moderator Maska e Mima
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  N'shpi (^_^)
  Postime
  2,568
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Me karar , aq sa duhet

 7. #7
  The King 10% Maska e RockStar
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  Nėn Hijen e Qerpikut Tėnd...!!!
  Postime
  20
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Jam por jo shume ndoshta edhe nuk e shprehi.

 8. #8
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  12
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Donnaa Lexo postimin
  Hmmmmm shum xheloze per qdo gje
  pse keshtu moj Donaa ???

 9. #9
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20
  edhe un jam sh xheloze , POR per ato gjera qe vertet me perkasin !

 10. #10
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  sa t`dush

 11. #11
  Daddy's Girl <3 35% Maska e bessy
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Postime
  678
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Edhe une jasht mase , por vetem kur duhet

 12. #12
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  12
  puuu sa xheloza keta e forumit

 13. #13
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Shum po shum pak

 14. #14
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20

  Si ta kontrollojme xhelozine, per mos te prishur lidhjen


  Ka edhe lidhje qe shkaterrohen dalengadale nga pasiguria, nga obsesioni per kontroll, nga paranoja, nga fantazma e ish-it te tij, nga sekretarja, nga e dashura qe nuk ekziston.

  1-Gjej shkakun

  Pyetja eshte e thjeshte: cfare ndodh me ty? Perpiqu te kuptosh se nga lind kjo xhelozi, nese ka dicka nga e kaluara e tij qe te kushtezon te kesh keto mendime, nese ka dicka e tashmja jote qe te ben te pasigurt. Aspekti ekonomik, ai fizik, perseritja jote e kerkeses per martese... Nese ke pasur ti vete nje te kaluar me partnere jo besnike, nuk eshte e thene qe edhe i dashuri i radhes te veproje njelloj. Hiqini keto mendime nga vetja!

  2-Mos bjer ne sy kur dyshon

  Mos jep sinjalin e dyshimit. Nuk ka rendesi se cfare gjerash te tmerrshme, truri jot te ben te besosh, mos ia komuniko atij te gjitha dyshimet. Nese per nje here te vetme vjen nga zyra ne oret e vona, sepse ka pasur nje mbledhje me shefin dhe me sekretaren seksi, tregohu sa me e natyrshme kur ta presesh dhe mos e bombardo me pyetje. Nese nuk pergjigjet ne telefon, mbase vertet nuk e degjon ate te bjere, nese gjen faturen e nje pale te brendshmeve per femra, mos u nxito sepse mbase jane per ty.

  3-Mos e ekzagjero

  Nese dyshimet kane nje baze te vertete dhe ke je e bindur se dicka po ndodh mbrapa kraheve te tu, mund te ndihesh dhe te besh ndonje pyetje. E rendesishme eshte qe te dish te zgjedhesh fjalet dhe te mos e kthesh gjithcka ne nje pyetesor te cuditshem. Mos u cmend per cdo detaj te vogel, beji disa pyetje inteligjente dhe mos vazhdo me tej. Cdo gje e tepruar do ta shkaterronte ate, por edhe ty, pa arritur ne nje perfundim.

  4-Gota, gjysme plot

  Pasi ke arritur ne perfundimin se je nje xheloze e pasherueshme, mos u perpiq te luftosh ndjenjat derisa te ndiesh dhimbje fizike. Dhimbja e tradhtise nuk kalon lehtesisht. Megjithate mund te besh dicka: transformoje energjine negative te xhelozise, ne nje shtytje pozitive. Bej dicka per ate dhe per veten, ne menyre qe te permiresosh marredhenien. Mund te shkosh ne palester, te fillosh nje diete, te ndryshosh modelin e flokeve, te blesh rroba. Gjej menyren per t’u rikthyer ne femren seksi qe ai ka dashuruar.

  5-Me letra zbuluar

  Me mire sesa te kontrollosh ne raftin e tij, te germosh per mesazhe ne telefon apo te zesh me grushta tastieren e kompjuterit per te gjetur passwordin e tij, me mire te hapesh letrat mbi tavoline. Je xheloze? Thuaja dhe shpjegoji se po perpiqesh te permiresosh marredhenien. Me mire te flasesh, sesa te zihesh. Beja te ditur se ajo mikja e tij teper provokuese te ben te humbasesh kontrollin, mbase do te evitoje organizimin e mbremjeve ku ajo te jete e pranishme.

 15. #15
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Nuk besoj se ka njeri qe mund te kontrolloj xhelozin! Me keq behen punet nese marrin rastin 2-Mos bjer ne sy kur dyshon! Nese je xheloz je dhe pik

 16. #16
  Moderatori Forumit Moderator Maska e aurel
  Anėtarėsimi
  Jun 2008
  Vendndodhja
  italy
  Postime
  2,228
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  16
  xheloz aq sa duhet por eshte dhe kjo nuk ka dashuri pa xhelozi

 17. #17
  Anėtar i Integruar Maska e Ditixx
  Anėtarėsimi
  Apr 2011
  Postime
  348
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  e ke gabim, xhelozia kontrolloet! un isha teper xheloze, teper vertet! ne fillim mundoesha te kontrolloesha zepse e kuptoja qe ishte e egzagjeruar! Pastaj me kalimin e kohes, duke njohur me shum personin qe kam prane e kam ridimensjonuar(egziston kjo fjale shqip??) shum xhelozine time!

 18. #18
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  pershendetje Didi! Ne fakt besoj se besimi mund te kete "zvogeluar" xhelozine tuaj dhe sigurisht qendrimi qe ka mbajtur partneri juaj duke mos te lene ty shkak ky mund te kapeshe apo dyshoje.

 19. #19
  Anėtar i Integruar Maska e Ditixx
  Anėtarėsimi
  Apr 2011
  Postime
  348
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Pikerisht...por jo vetem kjo! Besoj se gjate pjekjes njeriu meson edhe te njohe dhe te moderoje instinktet e tij.

 20. #20
  Anėtar i Integruar Maska e Ditixx
  Anėtarėsimi
  Apr 2011
  Postime
  348
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Dua te them se xhelozia varet edhe nga ambjenti i jashtem i njeriut(sjellja e partnerit ne kete rast) por edhe nga proceset qe aktivoen apo jo brenda njeriut vete.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 7 123456 ... I funditI fundit

Tema tė ngjashme

 1. Kush janė mė xheloz?
  Nga Altin111 nė forum Votime dhe Sondazhe
  Pėrgjigje: 13
  Postimi i Fundit: 09-04-2013, 03:49 PM
 2. SA TE GJATE JENI
  Nga kuklla nė forum ThaSheTheMe
  Pėrgjigje: 146
  Postimi i Fundit: 12-10-2012, 05:17 PM
 3. Ku jeni??
  Nga albanianboy nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 63
  Postimi i Fundit: 30-04-2012, 11:31 PM
 4. Si Jeni
  Nga bekaudi nė forum Prezantohuni nė Forum
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 24-01-2010, 05:20 PM
 5. SA XHELOZ JENI?
  Nga carolina nė forum Chit Chat
  Pėrgjigje: 26
  Postimi i Fundit: 25-11-2009, 08:03 PM