Mos e merrni seriozisht Ju Lutem!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 13 prej 13
 1. #1
  Mr. Lirenti Administrator Maska e Lirenti
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  root
  Postime
  444
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  10

  Mos e merrni seriozisht Ju Lutem!

  Receta Gatimi

  "Memedheu"

  "Memedhe quhet toka ku te iken per lesh koka

  ku kam dashur meme e ate, ku te grijne fajdet parate

  ku kam fis e ku kam fare , ku s'ka drita por pishtare

  ku te mbyt pluhri tallashi , ku kercet e pret kallashi

  ku ka diamant e ar por s'gjen uje as per tu lare

  ku ka plehra togje-togje dhe qindra parti per llogje.

  Memedhe eshte nje cope toke qe te ben me dhimbje koke

  ku po shemben kombinate dhe hajdutet ngrene pallate

  ku ligjin ben kontabanda dhe nje pjese punojne ne banda

  ku po shiten me dollare varret e gjysherve te pare

  ku ka rruge e trotuare jo per njerez por gomare

  ku pipine ben ne breke se ste le jevgu pa leke.

  Memedhe quhet toka ku kurrkush shqip s'kuptoka

  ku bejne cmos shesin dhe dhembet vec te ikin nga syte kembet

  ku nje Miss prish virgjerine vec te ndroje nenshtetsine.

  Memedhe quhet ky vend qe ka deputet me mend,

  qe perleshen dhe bertasin dhe se dine as vete se c`flasin.

  Ku ka ligje edhe rend vec per forme jo me gjithe mend

  ku pronen qe me la im ate ma kish zene nje zdap i gjate

  dhe tash punoj argat ne pronat e nje greku plak.

  Ku per kunj tjetri te zhvesh dhe polici rri e qesh

  ku te tredhin duke qare si vellezer opozitare dhe ku tua dish per nder se ka dhe tritol ne dere

  ku rroj me gaz e me shpres te gdhihem gjalle ne mengjes

  ku ka buke veresi dhe mijera lypsare si hije

  ku nje vrases a gomar ka me vlere se nje shkrimtar

  ku ngroh veze revulucioni me dipllome prostutucioni

  ku ne muaj merr 100 mije leke dhe s`blen dote nje pale breke

  Memedhe eshte shqiperia ku se pyet nenen e bija

  ku c`kish bere demokracia e fshiu meritrokracia

  ku gjithcka lind nga azgjeja ku te merr shpirtin TVSH- ja

  ku te grijne te bejne sallat jo me larg por ne gjykat.

  Ku zihen burrat si gjelat kush e kush te rrembej' thelat

  ku dhurojne edhe grate per nje vend n'administrate

  .
  Militant, ish-sekretar per kolltuk ne vije te pare.

  Memedhe eshte dhe milioni,benci,vila telefoni,

  femrat whisky rehatia,

  vetem per ata qe i ka xhan partia !"

  nga ARDI

 2. #2
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: Mos e merrni seriozisht Ju Lutem!

  Po po... sa kam qeshur me kete.
  Tamam realiteti.

  Kush ishte ai mendjendritur qe e shkruajti ...
  Duhet ngritur nje dolli per ate

 3. #3
  i/e rregjistruar 35% Maska e PoLiGrAfIkSi
  Anėtarėsimi
  Apr 2007
  Vendndodhja
  SOUTH BEACH MIAMI
  Postime
  852
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Mos e merrni seriozisht Ju Lutem!

  o partit e shqiperise
  e ju o zoter te qeverise
  dhe ju o deputet te pandare
  nje dite smund te rrime pa ju pare

  me shume parti se sa shtepi
  ku te veje i ziu njeri
  i veshtire emigracioni
  po ky eshte tranzicioni

  ca bredhin me mercedes
  dikush per buken e gojes vdes
  ku eshte qeveria
  ku eshte partia

  voten e kerkuan
  shpi me shpi shkuan
  shume te premtuan
  por asgje nuk filluan

  e pra njeri
  ngrihu dhe bjeri ksaj qeveri
  jepi nje mesim te ri
  se cfare quhet demokraci


  merreni si te doni

 4. #4
  Kung_Fu 35% Maska e daku323
  Anėtarėsimi
  May 2007
  Vendndodhja
  Tir
  Postime
  1,780
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Mos e merrni seriozisht Ju Lutem!

  Shume te bukura te dyja keto poezi! Ne fund te fundit ky eshte realiteti por nuk eshte per te qeshur por per te qare! Ne keto poezi duket qarte edhe arsyeja pse duhet me ik me vrap nga ky vend.

 5. #5
  Kung_Fu 35% Maska e daku323
  Anėtarėsimi
  May 2007
  Vendndodhja
  Tir
  Postime
  1,780
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Mos e merrni seriozisht Ju Lutem!

  Se harrova! Tema e forumit eshte "Mos e merrni seriozisht" por po nuk e morem seriozisht keshtu do te vazhdohet gjithmone! E deshperueshme apo jo?!

 6. #6
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: Mos e merrni seriozisht Ju Lutem!

  shakaja eshte gjysma e se vertetes, ne kete ras me shume se gjysma eshte e vertet

 7. #7
  ♡ KaFe Pa SHeQeR ♡ Moderator Maska e Mima
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  N'shpi (^_^)
  Postime
  2,568
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16

  Re: Mos e merrni seriozisht Ju Lutem!

  Shume dakort me ju

 8. #8
  i/e rregjistruar 35% Maska e anna
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  france
  Postime
  761
  Reputacioni
  13

  Re: Mos e merrni seriozisht Ju Lutem!

  shume te bukura keto poezite bravooooooooooooooo

 9. #9
  Moderatori Forumit Moderator Maska e aurel
  Anėtarėsimi
  Jun 2008
  Vendndodhja
  italy
  Postime
  2,228
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  16
  sa kam qeshur me keto poezit jane me te vertet shume te qelluara

 10. #10
  i/e rregjistruar 10% Maska e medlina
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Vendndodhja
  diku ne ks
  Postime
  82
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  ahahaha shum te smuta

 11. #11
  Anėtarė i Nderuar 20% Maska e ardona
  Anėtarėsimi
  May 2010
  Postime
  351
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  O-Ohhhhhhh, sa per te qeshur e per te qare por edhe sa shume realitete dhe te verteta!

 12. #12
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Dhe akoam ky realitet pas kaq vitesh nuk po na shqitet! Na eshte qepur si dheplra... pas... rrushit

 13. #13
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,523
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  hahaha shum e fort

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. A do te merrni edhe ju nje iPhone 4S ?
  Nga vaaldr1n nė forum Votime dhe Sondazhe
  Pėrgjigje: 21
  Postimi i Fundit: 27-01-2012, 04:47 PM
 2. Mbrenda 24 ore-ve merrni program falas
  Nga gjendar nė forum Guida, Kėshilla dhe truke
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 07-02-2011, 08:52 AM
 3. Kujdes nga porositė qė merrni nė Facebook chat!
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 02-02-2011, 11:50 PM
 4. Kampionati i Lojrave eshte i hapur - Merrni pjese dhe ju!
  Nga ReniX nė forum Lojra, Quize dhe Rebuse
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 04-07-2008, 04:28 PM
 5. Saimiri i “Fiks”-it flet seriozisht
  Nga ReniX nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 27-05-2007, 09:51 PM