Mungesa e besnikėrisė, e shkruar nė gjene?!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0

  Mungesa e besnikėrisė, e shkruar nė gjene?!

  Receta Gatimi

  Tė tradhėtosh mund tė jetė gjenetike dhe fajtor ėshtė njė variant i gjenit DRD4, qė ka lidhje edhe me abuzimin ndaj alkoolit. Ky gjen i bėn njė kategori njerėzisht mė "liberalė" dhe i influencon nė sjellje seksuale tė papėrmbajtshme, njofton Tch.

  Ky zbulim, qė do tė kėnaqte me siguri njė numėr tė madh njerėzish ėshtė bėrė nga njė grup shkencėtarėsh tė State University nė New York. Studiuesit kryen njė kėrkim pėr ADN-nė dhe historinė seksuale tė 180 tė rinjve, duke zbuluar se ata qė kishin njė variant tė gjenit DRD4 kishin mė shumė mundėsi pėr tė tradhėtuar.

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Ka mundesi te jete e vertet!

 3. #3
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Klevi88
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  522
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  sh interesante edhe besoj q esht e vertet

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pėrgjigje: 27
  Postimi i Fundit: 06-04-2013, 09:36 PM
 2. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 22-03-2011, 10:05 PM
 3. Mungesa e sheqernave sjell depresion
  Nga aurel nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 26-11-2009, 09:15 PM
 4. Mungesa e gjumit favorizon ftohjen
  Nga aurel nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 02-11-2009, 11:08 AM
 5. Tė moshuarit vuajnė nga mungesa e vitaminės B12
  Nga aurel nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 09-09-2009, 07:54 PM