Program per konvertim numrat binar


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 5 prej 5
 1. #1
  i/e rregjistruar Maska e bulean
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Postime
  4
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Pyetje Program per konvertim numrat binar

  Me duhet nje program per konvertimin e sitemeve numerike: binar , decimal, heksadecimal, edhe oktal

  programi duhet te kete mundesin e editimit pra, me pas mundesi ndryshimi ne kod.

  faleminderit paraprakisht te gjitheve qe bejne perpjekje mem ndihmu.
  Redaktuar pėr herė tė fundit nga Kliton; 06-12-2010 mė 04:08 PM.

 2. #2
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  22
  Si antar i ri ne forum mepare duhet te beni prezantimin tuaj , mepas te kerkoni ndihme . Ju faleminderit

 3. #3
  i/e rregjistruar Maska e bulean
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Postime
  4
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  jam Buleani prej Prishtine student i ne ekonomik viti i fundit. besoj keto te dhena mjaftojn qe te kem ndihmen tuaj.

 4. #4
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,347
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  30
  Preferoja ta mesoja si ktheheshin numrat binar manualisht dhe kjo video mund te ndihmoj:  Ose kjo adrese kthen: numra dhjetor, binar dhe hexadecimal

 5. #5
  i/e rregjistruar Maska e bulean
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Postime
  4
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  se pari faleminderit per kohen qe ndat per te me nihmuar.

  une programin per konvertim e kam ne te vertet kam disa prej tyre mirepo po me duhet nje program ne te cilin une kam me mujt me ja ndryshu kodin pra per te mundur me ja ndryshu ngjyrat, emrin e programit pra titulline etj se di sa jam i kjart me duhet per prezantim te nje hulumtimi ne ket lemi.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Cili nga dy numrat ne rrenje katrore eshte me i madh
  Nga ReniX nė forum Probleme dhe Ushtrime Shkollore
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 17-08-2012, 09:39 PM
 2. (ndihme) rimbsushje elektronike ne numrat amc,eagle,plus,vodafone
  Nga roli nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 29-04-2012, 10:04 AM
 3. Google Easter Egg - Numrat Binar, octal dhe hexadecimal
  Nga ReniX nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 20-03-2012, 11:43 PM
 4. numrat per disa xp
  Nga kujtim pllana nė forum Software - Programe pėr Kompjuter
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 11-11-2009, 10:30 PM
 5. Numerologjia – numrat dhe fati
  Nga Kliton nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 27-01-2009, 02:25 PM

Etiketat pėr kėtė Temė