Receta Gatimi

Probleme me instalimin e kameres


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 10 prej 10
  1. #1
    i/e rregjistruar Maska e andreina
    Anėtarėsimi
    Dec 2010
    Postime
    5
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    0

    Probleme me instalimin e kameres

    Nuk me instalohet kamera prej disa ditesh e kam instaluar dhe heret e tjera por kesaj radhe nuk me instalohet. programi qe perdor eshte Windows 7 dhe camera qe kam eshte monique. Ju lutem me ndihmoni edhe me diskun perkates dhe nuk me instalohet. cfare me sygjeroni te bej ?

  2. #2
    Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
    Anėtarėsimi
    Sep 2008
    Vendndodhja
    Albania/D
    Postime
    6,215
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    30
    Pershendetje dhe te uroj mirseardhjen ne lirenti.com,ju lutem mund te na tregoni cfare thote kur mundohesh te instalosh kameren,ndonje error apo cfare,me pak fjale na jep pak me shume hodhesi,cfare Windows 7 perdor x32 apo x64 bit,dhe emrin dhe versionin e sakt te kameres.

  3. #3
    i/e rregjistruar Maska e andreina
    Anėtarėsimi
    Dec 2010
    Postime
    5
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    0
    para nje jave i bera jo personalisht nje formatim kompjuterit. instalove vete printerin nepermjet diskut qe ka dhe doja te instaloja dhe kamern . i ndoqa te gjitha hapat sic i kam ndjekur dhe heret e tjera por kesaj rradhe po zgjat ca si shume . nuk me instalohet me me thote ekzaktesisht : USB CAMERA DRIVER-INSTALLSHIELD WIZARD
    preparing set up pastaj thote
    USB Video Camera driver set up is preparing the installshield wizard, which will guide you through the rest of the set up process. please wait a while .
    mirepo une kam nje jave qe pres dhe ende asgje cfare duhet te bej kete procedure e kam provuar dhe riprovuar disa here po asgje vetem pak do qe te indstalohet po hic asgje une perdor windows 7 ultimate
    ju lutem me ndihmoni!

  4. #4
    Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
    Anėtarėsimi
    Sep 2008
    Vendndodhja
    Albania/D
    Postime
    6,215
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    30
    Po pra na thuaj pak Windows 7 32 bit apo 64 bit,sepse mos ke 64bit,dhe driverat mund te jene per versionin 32bit dhe emrin,llojin e sakte te kameres pra versioni p.sh 2.1.5 etj etj.




    Provoje nje here keshte,ne qoftese i ke driverat e kameres ne CD,provoje jo me autorun,por,shko tek My Computer,dhe kliko me te djathten siper CD,dhe oupen dhe kerko per setup,klikoj siper tek Run as administrator (si ne foto) dhe fillo instalimin.Ne qoftese nuk funksionon na thuaj ato qe te kerkova me larte pastaj.


  5. #5
    iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
    Anėtarėsimi
    Nov 2006
    Vendndodhja
    Fi-IT
    Postime
    14,359
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    36
    Siē e tha Kliton, shkruaj dhe modelin e kameres!

  6. #6
    i/e rregjistruar Maska e andreina
    Anėtarėsimi
    Dec 2010
    Postime
    5
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    0

    Smile

    e provova si me udhezuat ju por hic asgje e njejta gje ndodhi prape ka ngecur ne instalim
    windows eshte 32 bit ndersa ne mos gaboj versioni i kameres eshte 7.1.100.1237 (sorry por nuk jam shume eksperte persa i perket kompjuterave)
    cfare me udhezoni te bej. ne pritje te pergjigjes tuaj faleminderit !

  7. #7
    Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
    Anėtarėsimi
    Sep 2008
    Vendndodhja
    Albania/D
    Postime
    6,215
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    30
    Ska gje mos e vrit mendjen,Je e sigurt se Web Camera(ne qoftese behet fjale per web camera) e ka emrin Monique,se spo e gjej dot web camera me kete emer,prandaj po them.Dhe te lutem shiko se kamera duhet te kete nje leter ne kabull,ose ndonje te shkruajtur diku,sepse po se ditem cfare modeli eshte web camera eshte e pamundur te kerkojm per driverat e reja.

  8. #8
    Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
    Anėtarėsimi
    May 2009
    Vendndodhja
    Diku ketej rrotull
    Postime
    8,677
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    28
    Pershendetje per te ndihmuar sadopak per te gjetur Drajverat e kameres ( nese kerkoni kete ) atehere veproni si ne figuren meposhte . Edhe njher pa dal jasht shpjegimit te Klitonit

    Drajverin aty ku tek figura eshte Drajveri i kameres time Microsoft LifeCam VX-3000 aty duhe te jet Drajveri i kameres tende me emrin perkates dhe me nje pik Pyetje




    Dhe figura 2


  9. #9
    i/e rregjistruar Maska e andreina
    Anėtarėsimi
    Dec 2010
    Postime
    5
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    0
    shume flm per durim tuaj
    atehere po eshte web camera MONIQUE fatkleqesisht ne kabllin e saj nuk ka ndonje leter fatmiresisht gjeta kutin e e saj ku thote webcam monique 3.0Mpixels me nje kod nuk e di nese ju hyn ne pune ST-CAM003 une diskun sic ju kam thene e kam por nuk po me zgjidh pune fare
    ju faleminderit!

  10. #10
    i/e rregjistruar Maska e andreina
    Anėtarėsimi
    Dec 2010
    Postime
    5
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    0
    persa i perket ketyre etapa qe me keshilluat ju majdi mua me del unknown device dhe kur bej update me kerkimin automatik me thote ekzaktesisht: windows was unable to install your unknown device. windows could not find driver software for your device. if you know the manufacturer of your device, you can visit its webside and check the support section for driver software.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

  1. Problem me instalimin
    Nga vangeli nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
    Pėrgjigje: 16
    Postimi i Fundit: 12-02-2012, 11:55 AM
  2. Instalimi i kamerės nė Ubuntu 11.04
    Nga Atlantis nė forum Shpėrndarjet Linux/Unix
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 29-08-2011, 09:24 PM
  3. Model i ri i kamerės sė xhepit nga Creative
    Nga aurel nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 26-11-2009, 12:48 PM
  4. Problem me instalimin e Kamerės
    Nga Kliton nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
    Pėrgjigje: 6
    Postimi i Fundit: 19-02-2009, 04:22 PM
  5. PHP: Testoni instalimin e php
    Nga ReniX nė forum Gjuhėt e Programimit
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 05-01-2007, 12:12 AM