Ēfare embelsire hengret sonte?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 3 nga 6 FillimiFillimi 123456 I funditI fundit
Rezultatet nga 41 deri tek 60 prej 118
 1. #41
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0

  Receta Gatimi

  torte se e kam ber vet ..

 2. #42
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  me jep 1 cop nga torta qe ke ber mesiguri e ke ber te mir

 3. #43
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Per ty 2 cop mi zemer dhe nje got coca -col.

 4. #44
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Erinaa Lexo postimin
  torte se e kam ber vet ..
  A po vendos nje foto keshtu na shkon me mire goja leng

 5. #45
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Ja merrnif_0505175820860_m.jpg te gjith nga1 cop po nuk eshte nga tortja se kem bere un se kjo mbaroj

 6. #46
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  yummmmm eriiin shuuuum e mir mpelqen te lumshin duart

 7. #47
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Te beft mir moj zemer..

 8. #48
  Anėtarė VIP VIP-Donator Maska e Nerti
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  FIRENZE
  Postime
  791
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  13
  erina sh.faleminderit per copen e kekut...
  mua me pelqen shume kuzhina, keto kohet e fundit jam duke eksperimentuar torta...mund te them qe me intrigon kjo bote..
  duhet kohe qe ti kushtosh por fatkeqesisht per momentin s'kam shume kohe ne dispoziocion....
  aaa mund te me shkruash receten e kesaj embelsire qe ke bere???

 9. #49
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Nerti Lexo postimin
  erina sh.faleminderit per copen e kekut...
  mua me pelqen shume kuzhina, keto kohet e fundit jam duke eksperimentuar torta...mund te them qe me intrigon kjo bote..
  duhet kohe qe ti kushtosh por fatkeqesisht per momentin s'kam shume kohe ne dispoziocion....
  aaa mund te me shkruash receten e kesaj embelsire qe ke bere???
  [I] Nerti,pershendetje per ty, ngjasonim ne te dyjat ne ket lemi edhe un e dua shum shum kuzhine po jo edhe embelsirat me shum se gjellat , ne familejn time shum pak konsumohet ushqim tradicional vetem nga libri udhezohem, Ja mere kete recep te nje gjelles se e pregaditem sonte
  nese ke deshir?  Tave me perime ..

  250 gr mishe pate.

  5 speca

  1qepe

  1 hudher.

  2 domate

  1 trung.

  2 karrota .

  10 gr bizele,

  10 gr kepurdha .

  1 tub magdanoz

  Krip biber te zi sipas shijes

  Vaj ulliri .

  1 kavanoz fasul me ngjyre .

  5 patate..

  2 ve pak mill misri..

  Pregaditja..

  Specat prehen ne rrathe. Po ashtu edhe qepa e cila duhet te zbutet pak me vaj ulliri.domaten e prem ne katror.bizelet dhe kepurdhate I fergojm me vaj ulliri vetm sa te merin nje ngjyree te kuqremte , marim nje tav ovale te kristalt ,po mundemi edhe ne tav te thjeshta, dhe I rendisim nje rende specat me qep e domate kepurdhat bizelet trungujt,karrotat,dhe fasulen me ngjyre fasulen nuk duhet te fergohet me vaj. Po ashtu ja hudhim per mbi, marim mishin e presim ne feta dhe e mbulojm taven me mishe .kripr sipas nevoj piper te zi qe te behet tava pak e djeks se ka shije me te mire ,melmesat magdanoz ose

  gjethe dafine prap I rendisim specat pra si ne fund ashtu edhe mbi mishe tjen perimet ,I hudhim 1 liter uji dhe e qesim te zihet.

  Kur te shohim se e ka shterrur ujin pak , marim2 pavllaka apo (maze )I qesim pak biber te kuq dhe I tundim e ja qesim taves per mi . kur te fillon te skuqet marim kaqkavall ben edhe djathe . dhe ja qesim per mi….

  Me ket servim marim patatet I qerojm I ziem dhe I presim ne feta I fusim ne ve .me pas ne mill te misrit dhe I skuqim ne vaj. Me pas I servojm ne piata dhe ju themi ju bef mire..  Embelsira;
  Sy bufi keshtu titullohet.

  4.banane
  50gr qokollad per gatim
  200 gr margarin
  100gr sheqer pluhur
  120 gr sheqer
  3 vez
  700 ml shtalp
  4 vez
  4 lug mill
  8 lug sheqer
  1 lug kakao
  1 pako tharem (peciv)

  Ne ne thejm 4 vez dhe i rrahim me mikser duke e shtuar 120 gr sheqer i rrahim deri sa te shkrihet ,tharmin dhe 1 lug kakao i shtojm ne enen per perzirje deri sa te behet nje mas homogjene,brumin e rrafshojm ne taven per pjekje e fusim ne furr pjekim 15 minuta ne temperatur 200grade.

  Fillojm me pregaditjen e kremit,3 ve e mbetura i rrahim me mikser e shtojm 8 lug sheqer e perzim prap deri sa te behet nje mase homogjen dhe e vem per zirje mbi avull,ne kete mas e shtojm 50 gr qokollad e heqim tengjern nga zjarri e lem te ftohet pak.
  margarine e vem ne ene per perzirje e shtojm sheqerin pluhur irrafim me mikser deri sa te shkumohet, NE ENE PER PERZIRJE E SHTOJM KREMIN E FTOHUR DERI SA TE BAHSKOHEN.Mbi padispanje e pjekur e hedhim kremin dhe perhapim,BANANET e qeruara i rendisim ne dy skajet te roles, me ndimen e letres,padispanjen e mbeshtjellim ne form rolet e lyjm me krem.E shtym me duar, qe te ngjite rolet e lem te ftohet.
  NDERKOH NE ene PER PERZIRJE RRAHIM 700 ML SHTALPE DHE BEJM KREM PANA,ROLEN E MBULOJM ME KREM DHE GRISIM QOKOLAD PER GATIM..ps,ja vlen ta provosh dhe nuk do zhgenjehesh..nerti

 10. #50
  Anėtarė VIP VIP-Donator Maska e Nerti
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  FIRENZE
  Postime
  791
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  13
  shume recete interesante kjo me perime erina ... se kisha provuar kurre mishine pates ne kete lloj menyre, une e bej tave me oriz e domate...do ta provoj patjeter kete recete sepse me pelqejne shume perimet. edhe patatet te skuqura ne veze e miell misri duhet te jene fantastike...
  shume faleminderit edhe per receten e embelsires..
  kisha nja dy pyetje se nuk i kuptoj..cdomethene me --trung-- pavllaka apo (maze ), po shtalpe a eshte pana apo jo???

 11. #51
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  trunguj -kastraveca ahhaha

  shtalpa-pana kjo blihet edhe me kile ketu ne paketim shkruan * hopla  per cdo info me shkruj pa problem, prov nje her dhe do e provosh shum here tjera, NERTI edhe un i dua shum taven me perim

 12. #52
  Anėtarė VIP VIP-Donator Maska e Nerti
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  FIRENZE
  Postime
  791
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  13
  ok shume faleminderit erina...po pakllavaja cfare eshte????me fal por s'po e kuptoja dhe dua ta bej sa me mire receten tende...
  panna ka edhe ketu ku jam une,,pa problem..hahahahaa

 13. #53
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Tort para 2 min

 14. #54
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Pavllak do thuash nerti?Pavllaku eshte maz ose shmand

 15. #55
  Anėtarė VIP VIP-Donator Maska e Nerti
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  FIRENZE
  Postime
  791
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  13
  hahahahaa o erina me fal por une perseri nuk e kuptoj...me vjen keq...
  embelsiren e provova mbreme dhe doli shume e mire...po s'munda ti beja foto...do ta bej perseri sepse ishte shume e mire ..kishe te drejte...
  faleminderit per receten...

 16. #56
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Nerti me behete qefi se e ke provu torten e nuk te kam zhgenjy kur kam then del shume mir..per ket pavllakun ketu keshtu i them ose shmand ose ajk ..

 17. #57
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  nerti pavllak ,shmand ajk nje eshte ...

 18. #58
  Anėtarė VIP VIP-Donator Maska e Nerti
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  FIRENZE
  Postime
  791
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  13
  aaaa ajka e qumeshtit?????

 19. #59
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  po pra se mezi u kuptuam moj nerti!!ama te lutem nese provon kete specijalitet te lutem ti besh nje foto e ta sjellesh ne forum ne pamundesi ta shijojm te pakten ta shikojm mi hahaha

 20. #60
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  cokollat milka ............

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Sonte...
  Nga URTESIA nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 94
  Postimi i Fundit: 29-10-2015, 12:36 AM
 2. Sonte: SHQIPERI - Qipro
  Nga vaaldr1n nė forum Futbolli shqiptar
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 08-09-2012, 10:34 AM
 3. Fruta & Embėlsira: Embelsire Ftoi
  Nga erinda nė forum Kuzhina Shqiptare dhe e Huaj
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 19-03-2012, 08:49 AM
 4. Sonte Danimark - Shqiperi ,jepni komentet tuaja
  Nga bledi1 nė forum Futbolli shqiptar
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 02-04-2009, 09:33 PM
 5. Shikoni Shqiperi - Hungari sonte ora 20:30
  Nga ReniX nė forum Futbolli
  Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 29-03-2009, 09:12 AM

Etiketat pėr kėtė Temė