Ēfare embelsire hengret sonte?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 6 123456 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 118
 1. #1
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32

  Ēfare embelsire hengret sonte?

  Receta Gatimi

  Kisha kohe qe e mendoja kete teme, pasi dhe me rastin e festave embelsirat ne tryeze shtohen.

  Shkruani embelsiren qe hengret sonte! Mundesisht me foto dhe komentin se sa e mire ishte!!!

  Torta, ciokollata etj

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Mos kerkoni se nuk i jap asnjerit!!!  Danubio Blu - Kush do ta bej te kerkoj receten!!!

 3. #3
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  immmmm duam edhe receten mo!mos u bej korrnac!


  Un ha cokollad milka po foton nuk kam ta tregoj ..

 4. #4
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20
  mua sme pelq shum embelsirat

 5. #5
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  mua sme pelq shum embelsirat
  Ska gje, ti beji se i ham ne

 6. #6
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26
  Fatkeqsisht,skishte embelsira per darke dje.

 7. #7
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32

  Biscota me ēiokollat

  un tani po haj keto biskota!  Do ndonjeri!

 8. #8
  Anėtarė VIP VIP-Donator Maska e Nerti
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  FIRENZE
  Postime
  791
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  14
  ore renix po sa te mira qe i beke keto embelsirat????
  bravoooo...na trego ndonje recete edhe neve.....

 9. #9
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Para 2 minutash nje Cokollat Milka

 10. #10
  Anėtarė VIP VIP-Donator Maska e Nerti
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  FIRENZE
  Postime
  791
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  14
  po ngelet duke ngrene cokollata ju...sdini te beni ndonje embelsire???? jo per gje po na jepni dhe ne ndonje recete...

 11. #11
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  12
  twist dhe kiss ....

 12. #12
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Duke ngren thot nuk thua duke dhen ahhah Po duam ti provojme njeher ne do dalin te mir apo jo pastaj te japim receten .

 13. #13
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Biskota me recel per te gjithe anetaret!  Hmmm te shkrihen ne goje!


  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Nerti Lexo postimin
  ore renix po sa te mira qe i beke keto embelsirat????
  bravoooo...na trego ndonje recete edhe neve.....
  jo jo eshte dhe person tjeter qe i merr meritat e gatimit te embelsirave! Skam pse e them, kuptohet!

 14. #14
  curva sud....... Autorė Maska e 3r1k0
  Anėtarėsimi
  Apr 2010
  Vendndodhja
  Tirana Albania
  Postime
  1,081
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Per sonte nje cope sheqerpare...........

 15. #15
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Hmm shume te mira duken ato siper 3r1k0! Cik te renda por ja vlen mundimi besoj! Te befte mire!

 16. #16
  Anėtarė VIP VIP-Donator Maska e Nerti
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  FIRENZE
  Postime
  791
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  14
  3r1k0 na trego pak se clloj embelsire eshte kjo sheqerpare?? ka mundesi te me shkruash receten?
  faleminderit

 17. #17
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Per sot Se as emrin nuk e di po quhet buka e krishtlindjeve

 18. #18
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Tani ne ket ras po ha Patatina se nuk kisha embelsira prandaj !

 19. #19
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Erinaa Lexo postimin
  Tani ne ket ras po ha Patatina se nuk kisha embelsira prandaj !
  Urdhero ketej, se eshte veshtiresia e zgjedhjes!

  Sa per foton keto ditet, spo postoj pasi kadaifi dhe bakllavaja mbizoterojne

 20. #20
  curva sud....... Autorė Maska e 3r1k0
  Anėtarėsimi
  Apr 2010
  Vendndodhja
  Tirana Albania
  Postime
  1,081
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Nerti Lexo postimin
  3r1k0 na trego pak se clloj embelsire eshte kjo sheqerpare?? ka mundesi te me shkruash receten?
  faleminderit
  As qe e kam idene se si gatuhet......po qe per te ngrene ta boshatis tepsine
  Shiko njehere kete mbase te ndihmone.
  Miell 3 gota uji,

  gjalpė 1 gotė,

  vezė 1 kokėrr ose 2 tė verdha,

  sodė njė majė luge kafeje,

  pak vanilje,

  sheqer 1 gotė uji.  Pėr shėrbetin duhen:

  2 gota uji me sheqer,

  njė gotė e gjysmė ujė.

  Pergatitja:

  Rrihet gjalpi me sheqer, shtohen vezėt pjesė-pjesė duke i rrahur vazdimisht dhe nė fund hidhet mielli i pėrzier me sodė. Zihet brumi i cili pritet nė forma dhe shtrohen nė tavė tė lyer me yndyrė. Lihet tė piqet pėr 20-25 minuta, hiqet nga furra dhe kur tė vlohet i hidhet shėrbet i aromatizuar me vanilje. Duhet pasur kujdes qė shėrbeti tė mos i hidhet i nxehtė pasi sheqerparet qullosen

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 6 123456 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

 1. Sonte...
  Nga URTESIA nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 94
  Postimi i Fundit: 29-10-2015, 12:36 AM
 2. Sonte: SHQIPERI - Qipro
  Nga vaaldr1n nė forum Futbolli shqiptar
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 08-09-2012, 11:34 AM
 3. Fruta & Embėlsira: Embelsire Ftoi
  Nga erinda nė forum Kuzhina Shqiptare dhe e Huaj
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 19-03-2012, 08:49 AM
 4. Sonte Danimark - Shqiperi ,jepni komentet tuaja
  Nga bledi1 nė forum Futbolli shqiptar
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 02-04-2009, 10:33 PM
 5. Shikoni Shqiperi - Hungari sonte ora 20:30
  Nga ReniX nė forum Futbolli
  Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 29-03-2009, 10:12 AM

Etiketat pėr kėtė Temė