Picė mė mish gjarpri


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0

  Picė mė mish gjarpri

  Receta Gatimi

  Finlanda deri mė tani ka qenė nė top listėn e vendeve ku shėrbehen picat e ēuditshme, duke ofruar pica me mish dreri tė egėr, por picė me mish gjarpri? “Neighborhood Pizza” nė Florida, SHBA, u ofron konsumatorėve tė saj picė me mish tė freskėt tė pitonit.

  Sipas WPXI, restoranti “Everglades” pėr picat e saja shėrben pothuajse tė gjitha krijesat e gjalla qė do t’i gjenit nė moēalin lokal: bretkosa, aligatorė dhe lakėr nga moēali.

  Pronari Evan Daniell ka thėnė pėr “New York Daily News” se kėto shėrbesa janė bėrė shumė tė famshme, ēuditėrisht. “Po i shesim gjithandej. Ėshtė njė aksident i lumtur; gjithēka ka tė bėjė me kreativitetin”, ka thėnė ai.

  Njė picė e mesme “Everglades” kushton 45 dollarė, dhe kjo ndodh pėr shkak se mishi i pitonit kushton shtrenjtė, deri nė 66 dollarė pėr kg. Pronari i lokalit thotė se do tė shėrbejė nė tė ardhmen edhe pica tjera tė ēuditshme, nga krijesat qė mbyten nė rrugė nga makinat, si rakun, armadillo dhe oposum.

 2. #2
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14
  i like that

 3. #3
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Ndonjė shije rėre do kėtė! Skam provuar asnjėherė gjarpėr

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pice me (tono) Peshku dhe Spinaq
  Nga erinda nė forum Kuzhina Shqiptare dhe e Huaj
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 19-03-2012, 09:06 AM
 2. Gjarpri kafshon gjoksin modeles........ngordh gjarpri.
  Nga 3r1k0 nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 14-03-2011, 09:46 PM
 3. Postieri kafshohet nga gjarpri
  Nga Enkelejda_24 nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 30-04-2009, 10:19 AM
 4. Gjarpri duke ngrene gjarper!
  Nga ReniX nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 08-03-2009, 06:11 PM
 5. Gjarpri mė i madh i tė gjitha kohėrave
  Nga Kliton nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 06-02-2009, 08:38 PM