Ideja e “gjumit tė bukur” nuk ėshtė mit


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 8 prej 8
 1. #1
  Grusht i Shkathėt 35% Maska e gjendar
  Anėtarėsimi
  Jan 2010
  Vendndodhja
  Dardani
  Postime
  1,281
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  3
  Reputacioni
  11

  Post Ideja e “gjumit tė bukur” nuk ėshtė mit

  Receta Gatimi  Ideja e “gjumit tė bukur” nuk ėshtė mit

  Stokholm, 15 dhjetor – Ideja se njerėzit kanė nevojė pėr “gjumė tė bukur” ka marrė mbėshtetje shkencore, sipas njė studimi suedez.
  Njerėzit e privuar nga gjumi pėr periudha tė gjata duket se janė mė pak atraktiv dhe mė shumė tė sėmurė se ata qė kanė pushuar mirė, thotė hulumtuesit.

  Vullnetarėt janė fotografuar pas tetė orė gjumė dhe pėrsėri janė mbajtur zgjuar pėr 31 orė, transmeton BBC.

  Koncepti i “gjumit tė bukur” ėshtė i mirėnjohur. Por, sipas hulumtuesve tė Institutit Karolinska nė Stokholm, kėtij koncepti i ka munguar mbėshtetja shkencore.

 2. #2
  Grusht i Shkathėt 35% Maska e gjendar
  Anėtarėsimi
  Jan 2010
  Vendndodhja
  Dardani
  Postime
  1,281
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  3
  Reputacioni
  11
  Fare pak tek syt po vrehet lodhja, aty edhe eshte pika e dobet

 3. #3
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  eh, po kush eshte ai qe pas 31 oresh pa gjume mund te buzeqeshi

 4. #4
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  ehhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh .................................................. ..........................

 5. #5
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  PO ta provoj nje antar dhe te na tregoj

 6. #6
  Grusht i Shkathėt 35% Maska e gjendar
  Anėtarėsimi
  Jan 2010
  Vendndodhja
  Dardani
  Postime
  1,281
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  3
  Reputacioni
  11
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga MAJDI Lexo postimin
  PO ta provoj nje antar dhe te na tregoj
  Thash ta provoj une por nuk jam i sigurt MAJDI a mbetem ne gjendje qe te bej foto

 7. #7
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  seq e lexova ket tem dhe me mbyllen syte,Labja nate e mir e endrra te bukur me princin

 8. #8
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  1 nate pa gjume dhe 1 nate vetem me tre ore gjume kam ndejt, dhe nuk eshte gjendje e mire, me pas funksionon per inerci. Kam fjet 2 dite rrjesht!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Ndonjehere, makina e pa lare eshte me e bukur!
  Nga ReniX nė forum Barsaleta dhe Humor nė Vite
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 19-03-2013, 08:31 PM
 2. Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 25-04-2012, 08:40 PM
 3. Cili ėshtė filmi mė i bukur Shqiptar?
  Nga Lirenti nė forum Kinematografia dhe Televizioni
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 17-02-2011, 12:19 AM
 4. Rocio G. eshte gruaja me e bukur ne bote!
  Nga ReniX nė forum Eros / Pa Ēensurė
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 02-11-2009, 01:49 AM
 5. Eshte gjynah te jesh e bukur ne shqiperi?
  Nga nice_boy_sr nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 21-08-2007, 02:04 PM