Te lindurit e cdo date te cdo muaji ....


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 15 prej 15
 1. #1
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11

  Te lindurit e cdo date te cdo muaji ....

  Receta Gatimi

  Te lindurit e dates 1 te cdo muaji!
  Karakterizohen ne menyre te dukshme nga kuraja dhe marrja e nismave personale, keni vetite e duhura per te udhehequr dhe aftesi organizuese.Jeni i pajisur me nje shpirt aktiv, keni nje struktur para se gjithash drejtuese.
  Ju nuk jeni ai qe zbatoni urdhra ose ndjek udhezimet e dikujt, por jeni pikerisht ai qe i jep keto urdhra dhe udhezime. Keni besim ne forcat tuaja. Ngurroni shume rrall dhe i zgjidhni per bukuri problemet tuaja te veshtira.Motoja jajroblemet ekzistoun qe te zgjidhen dhe jo qe te te nervozojn!
  Dicka me dobet paraqiteni ne gatishmerine reale per te punuar sebashku me te tjeret
  (ne kooperim).

  Te lindurit e dates 2 te cdo muaji!
  Keni lindur per te ndihmuar te tjeret, jeni bashkepunetor dhe partneri i persosur.
  I zbatoni me se miri dhe i coni gjer ne fund, me ndergjegjshmeri dhe seriozitet, planet qe kane hartuar a konceptuar te tjeret.
  Jeni i ndjeshem dhe i dhemshur, si dhe i afte qe ti shprehni ndjenjat tuaja. Ne fillim mendoni per te tjeret, pastaj per veten tuaj.Ne fillim mendoni per te tjeret, pastaj per veten tuaj.Edhe ateher kur planifikoni dicka vetjake, mendoni perhere cndikim mund te kenė veprimet tuaja mbi ndjenjat e te tjereve.Mesohuni qe te mos lejoni te perfitojn nga miqesia juaj!

  Te lindurit e dates 3 te cdo muaji!
  Jeni nje qenie e shoqerueshme, ndodheni shpesh dhe me kenaqesi ne shoqeri me te tjeret.Natyra juaj terheqese ju siguron shummig dhe admirues. Ndiheni kenaqesi te ndodheni ne qender te vemendjes te nje grupi. Keni aftesi te medha per te vepruar ne shume drejtime, jeni shume kompleks. Per rrjedhoj ju kercenon rreziku qe te mos dini se cilen nga prirjet tuaja te shumta te zhvilloni ne te vertet.Mesohuni te mos shperndaheni duke iu kushtuar njekohesisht shum idealeve, me fjale te tjera gjeni nje drejtim kryesor dhemos e braktisni ate.

 2. #2
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Te lindurit e dates 4 te cdo muaji!
  Jeni njeri i ndershem dhe i besueshem.Punoni gjithmon me korrektesi.Jeni i ngjashem me PETRUS-in (=gurin) me te cilin (dhe me ndihmen e te cilit) mund te ndertohen ngrehina solide.Ju vendosni gurin e themelit,i cili u ofron te tjereve bazen per te punuar me tej.
  Beni nje jete interesante dhe krijuese. gjithnje mereni me gjera qe me ne fund vlejen per te permiresuar deri diku jeten. Keni nje natyre praktike dhe pragmetike, keshtu qe ,per rrjedhoje, arrini suksese te vecant ne suport me gjerat materiale.
  Punoni me ndergjegje te lart dhe gjithmon ne baze te nje plani te sakt. Doni te siguroni drejtesi per veten tuaj, por edhe per te tjeret.

  Te lindurit e dates 5 !
  Jeni ithtar i ndryshimeve, i modifikimeve, dhe i risive. Jeni me i shumanshmi nga te gjithe njerzit e tjere.Fjala eshte elementi juaj natyral.Arrini suksese te padiskutueshem ne veprimtari qe kanqe te bejne me fjalet ose me cilesit oratorike, perkatesisht vokale. Ate qe beni, e beni shpjet dhe ne menyr te paqortueshme. Jeni gjithmon ne kerkim te pervojave te reja.Nuk qendroni ne nje vend te vetem. Udhetoni shume e me kenaqesi me mjete te shpejta udhetimi. Jeni plot frymezim dh ehumor, cka ndonjehere mund te behet shkak qe ti fyeni te tjeret aq me teper se gjuhen e keni te mpreht.

  Te lidnurit e dates 6!
  Fjala celes qe ju karakterizon eshte te mesosh ne kuptimin e grumbullimit te pervojave. Ne permjet kesaj formoni intelektin, karakterin dhe aftesin per tu thelluar.
  Ndiheni mir ne vatren tuaj familjare e ne gjirin e familjes dhe ata qe doni i keni gjithmon prane shpirterisht(edhe kur ju mungojne).
  Pranoni me kenaqesi pergjegjesit e shumta qe ju ngarkojne te tjeret.Sigurisht qe kjo gje mund ti shtyje disa qe te vene ne supet tuaja paksa si shume nese nuk do jeni i vemendshem. Fjala-celes te tjera te jeets suaj jane rregulli dhe harmonia.

  Te lindurit e dates 7 te cdo muaji!
  Jeni njeri i qete qe perpiqeni te mos bjere ne sy.Ju intereson me shume ajo qe eshte ne thellesi dhe jo ne siperfaqe.Jeni njeri i ndershem dhe serioz.
  Pak njerez arrijne tju njohin ne te vertet, sepse nuk jeni tip i fort i hapur. Per kete arsye, shpesh ju kuptojne ne menyre te gabuar. Ju interesojne me shume aspektet shpirterore-filozofike, sesa ato praktike.Keni njefare prirje kah misticizmi.Jeni po ashtu i interesuar per gjithcka qe lidhet me fushen artistike.Ju terheqin ne menyr te vecant artet dinamike ose vokale. Jeni i prire te merreni shume me boten tuaj shpirterore, te shkeputeni nga bota e jashtme, per te jetuar sa me pak ne keet ot materiale.Mund te jeni enderrimtar.

 3. #3
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Te lindurit e dates 8 te cdo muaji!
  Jeni nje organizator i lindur!Mund ti udhehiqni njerezit e veprimtaris me nje lehtesi te cuditshme dhe jeni vecanerisht i afte per te administruar parate me kujdes me mprehtesi e me ndershmeri. Kur njerez qe ju rrethojne kane nevoje per ndihme drejtohen shpesh te ju sepse keni mirekuptim per problemet e tyre dhe nje kapacitet te theksuar per jeten me situaten e tyre. Asnjehere nuk beni bisht kur eshte fjala qe te ndihmoni dike me fjale ose me vepra. Si i nje organizate te madhe, mund te jepni ndihemse qe ajo te arrije objektiva te natyres tregatre ose filantropike.

  Te lindurit e dates 9 te cdo muaji!
  Karakterizoheni nga simpatia dhe mirkuptimi ne raport me njerezit.Per ju jeta eshte plot me pervoja nga me te ndryshmet. Keni nje shqise jo te zakonshme psikike(te jashten). Mesoni shume lehte ne fushen e muzikes/artit/letesis, bukurine e te cilave e dalloni me lehtesi. Udhetimet ju persosin vizionin per boten dhe ju thellojne aftesine per ti kuptuar gjerat. Per kete arsye ate luajne nje rol te rendesishme ne jeten tuaj. Ne saj te pervojave te grumbulluara gjate udhetimeve, beheni me tolerant ndaj vetes suaj e ndaj te tjereve.

  Te lindurit e dates 10!
  Ne nje kohe tjeter ndoshta do te kishit qene alkimist sepse keni aftesi te vecant per ti rimoderuar materialet(ne nje forme te re ,me te lart). Cfardo lloj ndryshimesh qofshin, ato hyjne ne fushen tuaj te veprimtarise.Keni kapacitet shpirteror dhe energji per te vleresuar cdo gje qe ekziston. Keni sukses ne fusha tek te cilat te tjeret druhen. Fjala-kyc rigjinaliteti krijues. Ju pelqen te merreni me probleme te veshtiradhe ti zgjidhni ato.Keni instiktin e mbrojtes se te tjereve.Kuptohet se ndonjehere ekziston rreziku te teprojni me kete gje edhe atehere prestigji do te vuaj. Prandaj pritni derisa te tjeret me te verte te kerkojne mbrojte, parase ju ti merrni nen mbrojtjen tuaj.

  Te lindurit e dates 11 !
  Keni nje force terheqese magnetike te vertete. Intuita juaj eshte shume e zhvilluar dhe fryemzoheni nga ideale te larta. Personaliteti juaj duket sikur rrezaton energji dhe arrini gjithmon qe t'i zoteroni situatat. Cilesit e drejtuesit i keni te zhvilluara. Keni nje shpirt krijuesi e origjinal dhe per me teper te shoqeruar me shkathtesi per te vepruar aty per aty. Perpiqeni te tregoni kujdes per njerzit e aferm. Jeni njeri i ndjeshem ju pelqen t'u beni mire te tjereve, por keni nje natyre qe prekeni shpejt.
  Prestigji ka shume rendesi per ju. Duhet te mesoheni me faktin se plaget sherohen dhe askush nuk shpeton pa u prekur nga dicka ne jete.Nuk duhet te dime te japim, duhet te dime edhe t marrim!

 4. #4
  Never_Too_Late Anėtar Nderi Maska e smocking2
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  Ancona, Italy
  Postime
  1,249
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  12
  Po te tjeret, apo nuk quhen ato qe kane lindur ne datat e tjera...

 5. #5
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga smocking2 Lexo postimin
  Po te tjeret, apo nuk quhen ato qe kane lindur ne datat e tjera...
  do ti bej edhe te tjerat po u lodha dhe mora pak pushim

 6. #6
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Te lindurit e dates 12 !
  Shperndani te njerezit qe ju rrethojne, magji terheqese dhe nje atmosfere miredashesekrejt te vecant.Mjaft cilesi trupore dhe shpirterore ju bejne shume terheqes. Jepni verdikte te ekuilibruara dhe jeni i motuvuar nga parime te larta etike. Po ashtu jeni i shoqerueshem dhe mund te jeni ndihmese te ndjeshme ne perhapjen e nje mode te re, perkatesisht te disa modave. Jeni i afte te dashuroni dhe ta shprehni kete dashuri. Duhet te tregoni kujdes qe te mos e shperndani energjine, sepse mund te ndodh qe ti harxhoni forcat ne nje rrethane cfardo dhe ateher kur te ndodheni ne nej situat qe ka rendesi me te verte per ju te mos keni me burime forcash.

  Te lindurit e dates 13 !
  Fakti qe numri 13 mund te jete nje numer ters eshte nje supersticion absolutisht i pabaze.Per kundrazi! Ju qe keni luindur ne diten me nr.13 mund te realizoni shum e shum gjera. Madje mund te jeni edhe gjeni.Ju pelqen ti udhehiqni njerezit dhe e beni kete me aftesi te jashtezakonshme.Te tjeret punojne me kenaqesi nen drejtimin tuaj.Fjala-kyc ne jeten tuaj: konstruktimi. Keni kapacitet krejtesisht te vecant per te formuluar ide dhe plane.Pastaj i vini ne zbatim keto me shume kujdes e maturi. Saktesia dhe kembengulja jan fjal-kyc qe jua karakterizojn perpjekjet dhe ju cojne te sigurt drejt suksesit. Kuptohet vetvetiu se keni prirje te perqendroheni pak si shum te disa pune.Duhet qe te ruani me shume energji per jeten vetjake,per nevojat tuaja shpirterore.

  Te lindurit e dates 14 !
  Deshironi te shperndani te verteten.Genjeshtra ju duket e neveritshme, as edhe genjeshtrat konvencionale(pa zarar) nuk doni ti perdorni.Nisur pikerisht nga ky motiv mund te beheni nje kritik i shkelqyer.Gustoja e mire dhe standarti i larte qe tregoni mund ti ndihmoje te tjeret te synojne edhe ata drejt vlerave te larta. Keni shpirt te gjalle e krijues.Keni fantazi shume pjellore, i doni shume ndryshimet dhe modifikimet, ashtu si dhe shpejtesine.
  Gjithsesi kjo prirje per ndryshim te vazhdueshem mund tju shtyje qe te shmangeni nga rruga juaj dhe te humbisni drejtimin.

 7. #7
  Never_Too_Late Anėtar Nderi Maska e smocking2
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  Ancona, Italy
  Postime
  1,249
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  12
  Po pres une e.......

 8. #8
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga smocking2 Lexo postimin
  Po pres une e.......
  hahahaha edhe un ,,,ca date je igli?

 9. #9
  Never_Too_Late Anėtar Nderi Maska e smocking2
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  Ancona, Italy
  Postime
  1,249
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  12
  21...Po ti?

 10. #10
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  ooo do e fshi kete teme nuk kam koh te merrem i thon 31 dite .....

 11. #11
  Never_Too_Late Anėtar Nderi Maska e smocking2
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  Ancona, Italy
  Postime
  1,249
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  12
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ulkina Lexo postimin
  ooo do e fshi kete teme nuk kam koh te merrem i thon 31 dite .....
  shiko, ma shkruaj muaj ate 21 dhe pastaj be cte duash me temen...hahahaha...

 12. #12
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga smocking2 Lexo postimin
  shiko, ma shkruaj muaj ate 21 dhe pastaj be cte duash me temen...hahahaha...
  sai poshteeeeeeeeer ..... hahhaa

 13. #13
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga smocking2 Lexo postimin
  21...Po ti?
  17 ......

 14. #14
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  si thoni te shikoni nje tem me posht/ me lart (snk e di si i bie) sepse edhe ajo interesante esht

 15. #15
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Te lindurit e dates 7 te cdo muaji!

  Jeni njeri i qete qe perpiqeni te mos bjere ne sy.Ju intereson me shume ajo qe eshte ne thellesi dhe jo ne siperfaqe.Jeni njeri i ndershem dhe serioz.
  Pak njerez arrijne tju njohin ne te vertet, sepse nuk jeni tip i fort i hapur. Per kete arsye, shpesh ju kuptojne ne menyre te gabuar. Ju interesojne me shume aspektet shpirterore-filozofike, sesa ato praktike.Keni njefare prirje kah misticizmi.Jeni po ashtu i interesuar per gjithcka qe lidhet me fushen artistike.Ju terheqin ne menyr te vecant artet dinamike ose vokale. Jeni i prire te merreni shume me boten tuaj shpirterore, te shkeputeni nga bota e jashtme, per te jetuar sa me pak ne keet ot materiale.Mund te jeni enderrimtar.


  Shume e vertet Kjo!....

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Shkurti - muaji mė i keq pėr gjumė
  Nga vaaldr1n nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 11-02-2013, 09:55 PM
 2. Te Dielen Date 25 do te ndryshohet Ora
  Nga Al Capone nė forum Shkenca dhe Jeta
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 28-03-2012, 03:06 PM
 3. Te lindurit e cdo muaji !
  Nga ulkina nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 03-02-2011, 05:50 PM
 4. Firefox up to date versioni 2.0.0.4
  Nga ReniX nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 01-06-2007, 05:11 PM