Vullneti


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 5 prej 5
 1. #1
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24

  Post Vullneti

  Receta Gatimi

  Vullneti eshte forca morale baze e ekzistences dhe e suksesit.

  Kurrė mos thoni "Nuk kam vullnet", sepse nuk egzistojne njerėz pa vullnet ashtu siē nuk egziostojne njerėz pa muskuj. Por ka individe te dobėt psikologjikisht dhe fizikisht, qe nuk dinė si zoterohet ajo force e madhe morale qe quhet VULLNET
  "Dhjete njerėz qe duan, sherbejne me mirė se 1000 te detyruar".
  Hapi i parė ėshtė: te duam te bėjmė diēka. E te gjithė mund te bėhen njerėz qe duan. Pėr te arritur kėtė mjafton te zgjosh ne vetvete atė force te madhe morale - nėse ėshtė e fjetur ta gjallerosh, ta besh aktive.

  ...vullnetin ke humbur, gjithcka ke humbur,
  te jesh i bindur
  di ishte me mire te mos kishe lindur.

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  sa mire sikur te shitej ca vullnet!

 3. #3
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25
  Sikur te shitej me kile Reno,nja 10 kile nje here do ti merrja pa pendese fare

 4. #4
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Un po pres mos behet ndonje ofert

 5. #5
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Vullneti lind nga disponimi .

+ Pėrgjigju tek Diskutimi