Qentė nuhasin kancerin e prostatės


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 6 prej 6
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25

  Qentė nuhasin kancerin e prostatės

  Receta Gatimi  Tė shfrytėzosh aftėsitė nuhatėse tė qenit pėr tė zbuluar prezencėn e tumorit nė prostatė.

  Ky ėshtė eksperimenti i ēuditshėm i bėrė nga shkencėtarėt francezė tė cilėt kanė stėrvitur njė pastor belg (qen tė cilėt pėrdoren edhe pėr nuhatjen e lėndėve narkotike ose gjetjen e eksplozivėve) i cili “gjen” tumorin nė prostatė duke nuhatur urinėn e personave tė sėmurė.

  Rezultatet kanė treguar se nuhatja e qenit ėshtė nė 91% tė rasteve e saktė.

  “Kjo tregon qė urina e e personave me kancer tė prostatės ka njė erė ndryshe”, thonė shkencėtarėt.

 2. #2
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  owwwww pse nuk thoni tani do marr edhe qen ne shtepi

 3. #3
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Gje e mire! tani do kete dhe qen doktor! ose doktor qen!

 4. #4
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  renix me mir e para tingellen me bukur

 5. #5
  Grusht i Shkathėt 35% Maska e gjendar
  Anėtarėsimi
  Jan 2010
  Vendndodhja
  Dardani
  Postime
  1,281
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  3
  Reputacioni
  11
  Interesante.Nje aperatur + per mjeksine

 6. #6
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25
  Interesante eshte si e dallon.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Qentė ngushėllojnė ēdo njeri qė qan
  Nga olsii nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 08-06-2012, 01:07 PM
 2. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 24-09-2009, 04:40 PM
 3. Edhe qentė surfojnė
  Nga aurel nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 16-09-2009, 03:43 PM
 4. Mbipesha dhe kanceri i prostatės
  Nga aurel nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 05-09-2009, 01:50 PM
 5. Qente me te medhenj ne bote!
  Nga Altin111 nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 23-03-2009, 10:51 AM