Imazhet e para tė Diellit nė formatin 3D (video)


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 7 prej 7
 1. #1
  Grusht i Shkathėt 35% Maska e gjendar
  Anėtarėsimi
  Jan 2010
  Vendndodhja
  Dardani
  Postime
  1,281
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  3
  Reputacioni
  11

  Post Imazhet e para tė Diellit nė formatin 3D (video)

  Receta Gatimi  Pėr herė tė parė NASA ka publikuar fotot dhe xhirimet 3D, tė cilat na mundėsojnė tė shohim gjithė sipėrfaqen e yllit qendror tė sistemit planetar.
  Xhirimet e Diellit janė bėrė nė sajė tė dy sondave STEREO, tė cilat kanė xhiruar Diellin nga dy anė tė ndryshme, transmetojnė mediet amerikane.
  Shkencėtarėt e NASA-s kanė pohuar se fotot dhe xhirimet, tė cilat shfaqin Diellin nga ana e parme dhe e pasme, do tė mundėsojnė pėrparim tė rėndėsishėm nė parashikimin e kushteve hapėsinore dhe ndikimin e tyre nė Tokė, por do tė ndihmojnė edhe nė dėrgimin e ardhshėm tė misioneve.


 2. #2
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Interesante dhe eshte bukur

 3. #3
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  waw shum interesant gjendar

 4. #4
  Grusht i Shkathėt 35% Maska e gjendar
  Anėtarėsimi
  Jan 2010
  Vendndodhja
  Dardani
  Postime
  1,281
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  3
  Reputacioni
  11
  Sa shume misione NASA i mban sekret,te pakta jan ato qe i publikon

 5. #5
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga gjendar Lexo postimin
  Sa shume misione NASA i mban sekret,te pakta jan ato qe i publikon
  sepse ashtu u intereson atyre ndryshe ckuptim do kishte gjendar

 6. #6
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Shum me mir se jan sekrete.

 7. #7
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25
  Interesante shume,faleminderi per keto video fantastike gjendar

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Ndihme me file Video ne formatin vob
  Nga kavalieri1 nė forum Software - Programe pėr Kompjuter
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 24-07-2012, 03:50 PM
 2. Video Mesimi 3 - Photoshop per Fillestaret - Si te presim Imazhet
  Nga ReniX nė forum Mesime Design/Photoshop
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 14-06-2012, 04:26 PM
 3. Erupsioni i Diellit niset drejt Tokės (video)
  Nga gjendar nė forum Shkenca dhe Jeta
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 19-02-2011, 01:22 PM
 4. CERN, imazhet e para tė “Big – Bang”
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 23-11-2010, 09:53 PM
 5. Imazhet e para nga iPhone 4G
  Nga Kliton nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 20-04-2010, 11:02 AM

Etiketat pėr kėtė Temė