"Top-Gear", ironi me Shqipėrinė


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 6 prej 6
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  "Top-Gear", ironi me Shqipėrinė

  Receta Gatimi  Dy ditė pasi kryeministri Berisha propozoi kontraktimin e njėrit prej kėngėtarėve mė tė spikatur pėr ta sjellė nė Shqipėri, nė programin “Top-Gear” tė BBC, edhe njėherė tjetėr imazhi Shqipėrisė nxihet duke u pėrshkruar si njė vend mafioz.

  Nė emisionin “Top-Gear” nė BBC2 testohen markat mė tė reja tė makinave. Prezantuesit e “Top-Gear” e nisėn programin duke lexuar njė letėr ardhur nė redaksinė e programit nga njė mafioz shqiptar qė kėrkonte t’i sugjerohej njė makinė e pėrshtatėshme pėr aktivitetin e tij kriminal.

  Tre prezantuesit e “Top-Gear”, pasi kanė mbėrritur me traget nga Korfuzi testuan makinat “Rolls Royce” dhe “Benz” nė rrugėn Himarė-Sarandė dhe atė tė Butrintit.

  Programi vazhdon duke testuar bagazhet e dy makinave se cila prej tyre mund tė ishte e pėrshtatėshme pėr tė fshehur njė njeri pasi bosi shqiptar i mafias ta kishte vrarė.

  Duke pirė njė kafe nė Sarandė drejtuesi programit Jeremy Clarkson u shpjegon kolegėve tė tij pėrse nė rrugėt e Shqipėrisė ka kaq shumė makina me targa angleze.

  “Shqiptarėt vinė nė Angli, punojnė dhe kur kthehen sjellin makina me vete. Por makinat e kanė celėsin e derės tė shqyer”, duke lėnė tė kuptohet se ato janė makinė tė vjedhura.

  “Top-Gear” mbyllet me njė test mes “Rolls Royce” dhe “Benz”, tė ndjekura nga dy makina dhe njė motorcikletė e policisė shqiptare, pasi gjoja prezantuesit britanik tė emisionit ishin pėrfshirė nė grabitjen e njė banke nė Himarė.

  Pėr kėtė program bashkėpunoi edhe policia shqiptare. Ndėrsa produkti final i programit ishte njė turpėrim tjetėr i Shqipėrisė dhe Shqiptarėve pėrballė audiencės britanike.

  Pėr kėto ofendime nė “Top-Gear” nuk dihet ende nėse ambasada shqiptare nė Londėr do tė reagojė, ndėrkohė qė disa media britanike kanė komentuar rreth “Top-Gear” dhe gjuhės sė papėrshtatėshme nė tė, duke i bėrė shqiptarėt steriotipa tė krimit.


  Video:


 2. #2
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Eh ne fakt ishte pak budallek ky nga ana e tyre , shpresoj qe ambasade te kunderpergjigjet

 3. #3
  Never_Too_Late Anėtar Nderi Maska e smocking2
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  Ancona, Italy
  Postime
  1,249
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  12
  ah ne shqipetaret e shkrete, gezohemi kur degjojme emrin "Shqiperi" ne televizionet e njohura te botes, po se per cfare flasin nuk na behet vone...sa te padjallezuar jemi...

 4. #4
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Cudi qe Shqiperia nuk e censuroj cik fjalorin!!! Figur e keqe ne fakt por e kane thene cik si me te qesh e te ngjesh!!!
  Pastaj fjale te mira se besoj se thonin!!!
  Shume makina te futbollisteve perfshire Gatuso jane gjetur ne Shqiperi, ne fakt nga shuuuume ane kane te drejte!

 5. #5
  Grusht i Shkathėt 35% Maska e gjendar
  Anėtarėsimi
  Jan 2010
  Vendndodhja
  Dardani
  Postime
  1,281
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  3
  Reputacioni
  11
  si gjithnje shqipetaret ne gjume madje me shekuj

 6. #6
  Never_Too_Late Anėtar Nderi Maska e smocking2
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  Ancona, Italy
  Postime
  1,249
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  12
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
  Cudi qe Shqiperia nuk e censuroj cik fjalorin!!! Figur e keqe ne fakt por e kane thene cik si me te qesh e te ngjesh!!!
  Pastaj fjale te mira se besoj se thonin!!!
  Shume makina te futbollisteve perfshire Gatuso jane gjetur ne Shqiperi, ne fakt nga shuuuume ane kane te drejte!
  Nuk mendoj se eshte e drejte sepse ne shtete me te medha ndodhin veprime me te renda dhe perseri nuk marrin nje "nofke" nga te tjeret. Disa nga mafiet me te medha kane qene dhe ekzistojne akoma ne itali dhe askush nuk e njeh si nje vend mafioz. Asnje shqipetar nuk e ka ditur se cfare ka qene mafia ne kohet kur askujt nuk i lejohej te dilte nga shqiperia. Sapo filluan emigrimin i mesuan keto gjera, dhe kush ia mesoi? Mafia e huaj...Fakti qe jemi vend i vogel dhe nga ky vend i vogel dalin persona inteligjent, por qe inteligjencen e tyre e perdorin per keq, nuk do te thote qe duhet te na marrin neper goje si nje popull mafioz...Shqipetaret ne emigrim e vuajne shume racizmin nga ana e te huajve vetem per shkak te ketyre gjerave, vetem per shkak te ketyre pak personave qe bejne keq, sepse jane pak ato qe merren me te tilla gjera dhe kjo nuk me duket e drejte...

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Jeni "Pro" apo "Kunder" klonimit te njeriut?
  Nga smocking2 nė forum Votime dhe Sondazhe
  Pėrgjigje: 19
  Postimi i Fundit: 08-12-2014, 02:00 AM
 2. "Metro" do te quhet "Windows 8"
  Nga vaaldr1n nė forum Microsoft Windows
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 11-08-2012, 10:06 PM
 3. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-07-2009, 02:15 PM
 4. Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 08-05-2009, 11:15 PM