20 profesionet e te ardhmes!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  Cool 20 profesionet e te ardhmes!

  Receta Gatimi  Nuk eshte nje film por realiteti i viteve qe po afrojne, mbase femijet tuaj apo femijet e femijeve mund te kene nje fushe me te gjere profesionesh per te zgjedhur! Ja nje liste profesionesh qe do te jete e disponueshme jo ne nje te ardhme te larget!


  Ndertues i pjeseve te trupit.
  Progresi i shkences do te beje te mundur nderrimin e pjeseve te trupit. Keshtu do te lindin dhe profesione te tilla si dhe do hapen dyqane te autorizuara per shitjen e ketyre pjeseve.

  Nanomjek
  Nanoteknologjia eshte qe ne keto momente e pranishme, por jo shume e perhapur! Ku i duhet mbase ushtria Amerika e perdor ne menyre te fshehte!

  "Pharmer", agrikoltor i gjenetikes
  Agrikoltoret e ardhem mund te bejne modifikime direkt ne gjenin e gjalleses per te bere ndryshime, per te rritur prodhimtarine apo dhe per ti ndryshuar ngjyren formen etj.

  Manager/konsulent per moshat e vjetra
  Do te kete specialist per tu marre me problemet e njerezeve ne moshe te madhe.

  Kirurg per te rritur memorien
  Do te jete e mundur te rrisni kapacitetin tuaj te diturive me nderhyrje kirurgjikale! Mos harroni pastaj te rregjistroheni ne quizin "Kush do te behet Milioner"!!!

  Etika e shkences se re
  Pilota hapesire, udhetime turistike ne hapesire si dhe arkitekt planetesh
  Agrikoltor hapesinor
  Specialist per te ulur efektet e ndyshimeve klimatike
  Roje per periudhat e karantinės
  Agjent policie kunder tentative te ndryshimeve klimatike
  Avokat virtual
  Manager avataresh per mesim
  Zhvillues per mjete trasporti alternative
  "Narrowcaster" - Mass media (broadcasting media)
  Pergjegjes per te dhenat personale
  Pergjegjes per organizimin e jetes virtuale
  Broker ne kohe - Prenotues
  Asisten social per social network
  "Personal brander" - Konsulent per te mbrojur marken "personal brand"  Cili eshte profesioni qe ju ēudit me teper? Keni ndonje ide tjeter per profesioni te ri???

  Per Lirenti.com ReniX Shkurt 2011.

 2. #2
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  Ndertues i pjeseve te trupit. , dmth ne nje te ardhme do vemi ne dyqan dhe do themi "-me bej nje hund ,dhe nje vesh te lutem " "- e do ne qese apo ne dor ?" :

  Kirurk per te rritur memorien

 3. #3
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  wow shum interesante sidomos ky profesioni avokat virtual

 4. #4
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  po nje dite syte blu, nje dite syte e kuqe, te verdhe e me radhe

  ps: flm per korigjimin

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 08-01-2013, 12:08 AM
 2. Profesionet Ideale per Femrat
  Nga ReniX nė forum Life Style
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 07-06-2012, 01:38 PM
 3. 10 Profesionet mė tė lakmuara nga meshkujt !!
  Nga labja nė forum Life Style
  Pėrgjigje: 21
  Postimi i Fundit: 25-04-2012, 04:11 PM
 4. Profesionet dhe klasifikimi i tyre sipas nivelit tė stresit
  Nga labja nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 02-03-2011, 12:07 AM
 5. 20 profesionet mė tė lakmuara tė viteve 2000
  Nga EMAUS nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 12-10-2007, 06:59 AM

Etiketat pėr kėtė Temė