Kuptimet e diteve te lindjeve


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 11 prej 11
 1. #1
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11

  Kuptimet e diteve te lindjeve

  Receta Gatimi

  Lindur ne daten 1. ♥
  Pavarur, krijuese, me kurajo dhe vendosmėri, vendos tė bėjė rrugėn e tij nė botėn e vet me personalitetin dhe inteligjencen.
  Kjo ėshtė njė lider natyral, gjithmonė njė udhėheqės, di t'ia dali vet.
  Ka njė ambicie tė fort, i mbėshtetur nga energji tė madhe dhe kėmbėngulje, kėmbėngulje dhe vendosmėri, ka nevoj te inkurajohet,
  aftėsitė janė tė arsyetimit janė tė shkėlqyera dhe kjo ėshtė
  njė organizator i mirė ėshtė gjithmonė njė udhėheqės.
  Lindur ne daten 2. ♥
  I ndjeshme, emocional dhe i adaptueshėm, optimiste dhe miqėsore, kanė nevojė pėr hapėsira tė sigurta rreth tyre. Pajisura pėr artin dhe muzikėn, besnikė nė miqėsi. Ardhur pėr tė kėrkuar harmoni me mjedisin qė e rrethon atė, me aftėsi e di se si tė shfrytėzojnė mundėsitė, gjithmonė duhet tė jetė i siguron. Ai e do, muzikė ritmin valle, dhe kanė njė ndjenjė e natyrshme e harmoni, vlerėson finer gjėrat nė jetė. Ėshtė njė diplomat dhe punon mirė me tė tjerėt. Vėmendje dhe dashuri kėrkon tė jet i rrethuar dhe nga njerėzėt edhe objektet.
  Lindur ne daten 3. ♥
  Pamje e kėndshme, me njė tė folur shumė tė bukur me njė mendje tė mprehtė edhe me imagjinatė, duhet tė shkruani, leksion, mėsojnė ose punojnė nė fushėn e gazetarisė. Jetėn shoqėrore dhe miqtė janė fryma e jetės, kėshtu qė ėshtė kėrkuar shumė nė kompani. Ambicioz, bujar, tė sinqertė, ka njė mendim tė lartė pėr veten dhe nuk paraqesin kufizime nė objektivat e tyre. Manifestojn nė tė mirė artistike, intelektuale dhe krijuese. Eshte veshur pėr tė gjitha aktivitetet nė kontakt me publikun. Miqėsor dhe tė plotė tė imagjinatės, dinamike, ka shumė talent, nuk mund tė relaksoheni dhe tė pushoni, veprojnė gjithmonė, i pelqen tė jetoj nė mes tė njerėzve.
  Lindur ne daten 4. ♥
  Persona shumė tė ndalur, tė vendosur dhe nganjėherė kokėfortė. Praktike, tė organizuar, besnik, ka dispozicion pėr tė punuar me mėnyr, sistematike dhe me ndėrgjegje, nė vijim rregullat dhe natyra e saktė e zakonit, mund tė llogarisin nė urtėsinė e tyre, dhuratė qė lejon suksesin pėr ndėrtim. Familja dhe mirėqenien e saj janė nė qendėr tė mendimeve, tė gjithė e njė copė. Eshtė vetėdijshėm tė vetė-disiplinės dhe ėshtė i sigurtė nė vendimet e tij. Shumė me fat, i pėlqen, familja e stabilitetit dhe nė shtėpi, tė lidhura me tradita ėshtė akoma
  rutinė.
  Lindur ne daten 5 ♥
  Tė gjallė dhe dinamik, inteligjent, ambicioz, kurioz, impulsiv nė mėnyrė tė
  vepruar, do tė jap mė tė mirėn e tij. Duhet tė jenė nė gjendje tė punojnė nė lėvizje, pėr tė udhėtuar, qė tė ketė kontakte tė jashtėm, kanė llafe dhe aftėsinė pėr tė bindur. Mund tė marrė shumė gjėra, por urren tė jetė i mbyllur, ėshtė refuzuar pėr punė rutinė, jeton nė njė afat. Sensual dhe plot pasion nė dashuri, me dhunti tė shumta, adventurous, i shkathėt nė mendje dhe trup, me njė qėndrueshmėri tė madhe.
  Lindur ne daten 6 ♥
  Idealist beson, ka vulėn e mjeshtėrit dhe ėshtė sjellė pėr tė zbatuar besimin e tij pėr t'u lėvduar pėr tė tjerėt. ėshtė pajisur me inteligjencė, intuitė psikologjike, dinamizmi psikike, njė forcė tė shquar tė do pėr tė kapėrcyer pengesat. Ai e do ēdo pėrvojė tė re dhe tėrheq mėsime nga ajo. Nevojat pėr, siguri dashuri dhe rrėnjėt, tė jenė tė vlerėsuar, admiruar dhe inkurajuar. ėshtė mohuar pėr iniciativat e veta, nė vend se tė bashkėpunojnė ose tė varet nga tė tjerėt. Shėndetin, bukurinė, muzikė dhe faza janė pjesė e qėllimit tė tij. Esenciale pėr lumturinė e tij ėshtė liria pėr tė udhėtuar.

 2. #2
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Lindur ne daten 7. ♥
  Ėshtė optimist pėr jetėn dhe i shtrirė nė lidhje me tė tjerėt, shpesh ėshtė shumė me fat dhe lehtė mund tė arrijnė nderon. E do paqen mė shumė se vetmia nė njė kuptim tė ngushtė, ėshtė sentimental pa tė tepėrta, ėshtė meditues, analitik, qėllimi i tij ėshtė pėrsosmėri dhe mė tė mirė tė ēdo gjėje, sepse ai ėshtė delikate dhe e vėshtirė pėr t'u kuptuar. Brilliant, intuitiv, kreativ, intelektual, analitik dhe tė ndjeshėm. Ka disa miq, por ai ėshtė njė shok i mirė pėr veten e tij. Dashuria ėshtė e rėndėsishme, por jo thelbėsore. partneri ėshtė vėshtirėsia e tij, sepse nuk ėshtė njė person i pėrshtatshėm.
  Lindur ne diten 8. ♥
  Bujar, karakter tė mirė, duke pėrfshirė nė tė gjitha situatat, vullkan aktiv me njė mendje dhe trup gjithmonė nė lėvizje. Nė tė gjitha gjėrat qė ai dėshiron tė shkojė deri nė atė pikė, ai urren te humbas kohen dhe qe bėn atė tė humbur. Ka aftėsi tė natyres pėr, kontrollin e paragjkimeve dhe aftėsinė pėr tė ushtruar autoritetin e tyre. Me fat nė pėrgjithėsi ėshtė pak mė pak nė dashuri, besohet si njė mik, i mungon diplomacia, sugjerimet i tij nuk do tė lėnė pas dore, ėshtė pak a shumė selektiv. Interesuar nė sektorin e financės, progres dhe tė prekshme, duhet tė organizojė pėr sukses, sepse kapacitetin e tij ėshtė nė tė mirėn e tij.
  Lindur ne daten 9 ♥
  Ka njė ndjenjė tė lindur tė drejtėsisė, me horizont tė gjerė, tė fuqishme, gjithmonė arrin tė marrė njė ide tė pėrgjithshme tė ēdo gjėje. Ka njė reflekset te mprehtė dhe tė shpejtė tė ketė sukses nė ndonjė biznes, ėshtė njė folės i shkėlqyer dhe njė folės i mirė. ėshtė bujar dhe mbrojtės, nė thelb emocional, kėshtu qė duhet tė jenė shumė tė kujdesshėm pėr tė mos dhėnė shumė pėr njerėzit e gabuar. Ata kane aftėsi tė shkėlqyeshme kreative dhe intelektuale, tė dhėnat janė me tė fortat e tij, Ka njė sens tė jashtėzakonshėm tė biznesit dhe, nė tė njėjtėn kohė ėshtė i kujdesshme per shpenzimet. Mund tė arrijė njohje nė ēdo fushė tė artit ose tė profesionit, nė dashuri, megjithatė, nuk ėshtė i besueshėm.
  Lindur ne daten 10 ♥
  Fleksibėl dhe krijues, mendimi dhe veprimi janė shumė tė shkurtėr, duke u fokusuar nė pasqyrė, u pelqen e verteta, dhe ėshtė nė gjendje tė merret me shumė gjėra bashkė, ėshtė i shtyrė nga njė besim tė patundur nė aftėsinė e tij. Duan tė shkėlqejnė nė ēdo gjė, me njė aftėsi tė madhe pėr tė mbrojtur veten e tyre. Me pak shanse pėr sukses. Artist dhe tė prirur pėr te bizneset, kryen projekte me kreativitet dhe entuziazėm. kane njė ndjenjė tė fortė tė miqėsisė, ėshtė sensual, pasion dhe posesiv, dhe kjo i lejon atij tė marrė shumė e kėnaqėsi nė dashuri.
  Lindur ne daten 11 ♥
  Numėr dominant. Inteligjente. kane dhuratė e intuitė tė drejtė. e shkėlqyer dhe i frymėzuar pėr te tė thėnė se si tė ben. pėrkundėr inteligjencės mbi mesataren e tij. I nxituar dhe kokėfortė. nė gjendje pėr te merrni pėr projekt edhe kur nuk ka njė mė shumė. Ju keni pėr tė lėnė njohuri tė punojnė pėr tė gjetur mėnyrė tė pazakontė pėr potencialin e saj tė madh. ėshtė vazhdimisht nė tension nervor. rotacion momentet tė lodhjes nga momentet tė aktivitetit tė madh. Nė dashuri ėshtė posesive. por ėshtė i suksesshėm, sepse ajo ėshtė shumė e lehtė. sidomos gruaja e cila ėshtė joshės e kualifikuar.
  Lindur ne daten 12 ♥
  Pajisur me njė gojėtari shumė bindės, diplomatike, pėrqendruar nė tė ardhmen, kanė shans tė ketė sukses nė profesionet e artit. Personalitet te ngrohtė dhe miqėsore, njė mendje praktike dhe njė talent letrar ose artistik. Ajo lėviz ndjekur sugjerimet e imagjinatės, gjithmonė ēon pėr tė pėrfunduar atė qė ai e ka filluar. Bota letrare ose padi argėtuese dhe te mirė. Shumė i pėrshtatshėm pėr aktivitete nė natyrė nė publik dhe duke e lejuar atė tė udhėtojė. Dashuria mund tė merret nga pasioni.
  Lindur ne daten 13 ♥
  Tepėr i ndjeshėm, nė ankth, ndonjėherė nervoz, ka vėshtirėsi tė shprehj ndjenjat e tij. Puntor ambicioz dhe , do tė organizojė dhe tė drejtojnė tė tjerėt, ka dhunti pėr mekanike dhe shkencore. Ai ka njė aftėsi tė jashtėzakonshme pėr tė shpėtuar nga situatat e pėrafėrt me hijeshi dhe aftėsi. Gjithmonė e pėrfshirė emocionalisht ēdo gjė ėshtė ēėshtje e zemrės, plot ndjenjė dhe ndjeshmėri.
  Lindur ne daten 14 ♥
  Kjo mund tė duket e errėt dhe tė aftė, dhe kėshtu emocionale, por kjo provon shumė luftetar nė ndjekjen e qėllimeve tė tij. Dashuron te ri dhe origjinal , dhe tė ndryshme. Me dhunti tė shumta dhe dualiste, ka mendje si logjike si imagjinative. Inteligjencės dhe shpirti praktik tė lejojė atė tė shfrytėzojė pėrvojėn, tė mirė dhe sukses shoqėrore dhe profesionale. Ėshtė shumė e ndjeshme pėr lajka, por nuk ka si monotoni pėr atė janė aq tė rėndėsishme si metodė tė ndryshme.

 3. #3
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Lindur ne daten 15 ♥
  Ka shpirt tė pasur dhe tė thellė, gėzon pasuri tė konsiderueshme qė ju lejon tė shėrohet suksesin morale dhe materiale. Ėshtė miqėsore dhe bujare, gjithmonė i gatshėm pėr tė ndihmuar dhe pėr tė marrė pėrgjegjėsi. Sa tė tėrhequr njerėzit dhe mundėsi, edhe pse ajo tenton tė imponojė pikėpamjet e veta. Ajo mund tė shkojė lartė, tė mėsojnė gjithēka tė lehtė, imagjinative dhe origjinal, ka vesh pėr muzikė, dashuri traditat, fėmijėve, familjes, madje edhe nė qoftė se nė afat tė gjatė pėrkushtim mund tė jetė despotik.
  Lindur ne daten 16 ♥
  Personalitet magnetik, di si ta shfrytėzojė kėtė talent pėr tė arritur sukses nė ndonjė biznesi.inteligjenca, kėmbėngulje, dėshirė nga njėra anė dhe dėshira pėr harmoni nga ana tjerė, e bėjnė atė mistik. Kjo ėshtė perfecionist, por ajo mund tė bėhet nervoz, humor dhe nė depresion nėse kjo nuk arrin tė marrė modelet e saj tė lartė. Pajisur me njė mendje tė hapur ndaj ēdo gjėje qė ėshtė mė e lartė, mbinatyrore dhe okult. Shije e sjellje e ēuditshme qė e bėn tė vėshtirė edhe pėr atė qė ėshtė e lehtė nė ēdo rast duan tė shkoj nė fund, dhe tė zbulojn se ēfarė ėshtė pas, por shpesh per te humbur kohėn.
  Lindur ne daten 17 ♥
  Tė fortė, tė aftė dhe me shumė tė drejtė intelektuale, tė aftė pėr tė vepruar me, kėmbėngulje besim dhe guxim. Njė komisioner i mirė, organizator nė gjendje dhe tė aftė, tė aftė pėr tė parė esenciale, edhe pse ndonjėherė shpėrfill detajet nė privat ėshtė tradicionalist i pastėr, tė aftė nė biznes. ėshtė mjeshtėr i vetes sė tij dhe zgjedh me kujdes njerėzit me tė cilėt tė merren. Si njeri i ri mund tė pėrballen me shumė vėshtirėsi qė tė ketė sukses, fatin e tij nė dyqan per nje daljes nė pension te qetė. Familjes dhe ata qė duan tė thotė shumė, ėshtė e ndjeshme dhe emocionale nė lidhje me jetėn private, edhe nėse ajo ėshtė dominator nė biznes.
  Lindur ne daten 18 ♥
  Eshtė e pavarur, efikas dhe udhėheqės i lindur. Tė pajisura me, oportunizėm tė inteligjencės, por edhe e ambicie tė mėdha, kjo ka tė ngjarė tė jenė tė rrethuar me zili. Nuk synon tė pasurisė, por lavdi, dhe i do te tjeret, natyren dhe boten.Erdhi pėr tė shkruar, tė folur dhe tė bėjė teater, ka aftėsi te mirė racionale pėr tė pėrzėnė edhe organizatat komplekse. ėshtė njė entuziast, nė dashuri me dashuri, nuk ėshtė i pėrshtatshėm pėr person tė vetėm, gjithmonė nė kėrkim tė reja, diēka qė kap vėmendjen e tij. Mund tė presin njė jetė aktive dhe udhėton shumė.
  Lindur ne daten 19 ♥
  Ngushtė konformist duan tė qėndrojnė jashtė, duket besim tė i mirė nė aftėsinė e tij, nė gjendje tė marrė vendime tė shpejta dhe racionale. Talentin mė tė mirė qė del nga forca e madhe morale e cila i mundėson per nje tė kapėrcyer testet mė tė vėshtira tė jetės. Me ndjenjė tė suksesit tė detyrės ėshtė i siguruar, ėshtė lider. Duhet tė zgjedhin partnerin me kujdes, sepse kjo ditė mund tė ēojė nė keqkuptime shumė nė martesė. ėshtė "i dashur me natyrėn.
  Lindur ne daten 20 ♥
  Vetmia ėshtė gjėja qe kan frikė mė shumė, pėr tė jetuar nė mesin e njerėzve, martohet herėt,ėshtė e ndjeshme. Ka takt dhe diplomaci, sport dhe marrėdhėnie private tė njeriut pėrpara ēdo gjėje. Tė natyrės artistike, ka nevojė pėr tė ndėrmarrė ndonjė veprimtari qė mund tė shprehin kreativitetin e tyre dhe ndjenjėn me saktėsi. Pėr tė bėrė mė tė mirė nė kėtė profesion kanė nevojė pėr tė jetuar nė njė mjedis tė qetė, tė dinė tė mund tė besojn dhe ngrohtėsinė e njė familjeje. Shpirt bashkėpunim. Dashuron, nė rrjedhėn e jetės do tė jetė burim gėzimi, por edhe zhgėnjim.
  Lindur ne daten 21 ♥
  Gjallė inteligjent dhe kureshtje, vazhdon nė tė gjitha profesionet intelektuale, ose qė ka tė bėjė me bukuri, art, tė shtypura. Njė Personalitet magnetik, tėrheqėse, me kapacitet tė madh e tė shprehurit dhe nė ndikim tė konsiderueshėm mbi ata pėrreth per nje. Njė orator realizohet, i pėlqen tė jetė i rrethuar nga miq dhe admirues. Ai duhet tė ketė rreth qoftė bukurinė e ngjyrės dhe formės, dhe ėshtė gjithashtu pritės i mirė. Simpatik dhe me takt, individualiste dhe tė pavarur. Xheloz dhe tė dyshimtė, megjithatė, ėshtė i ndjeshėm ndaj thirrjeve.
  Lindur ne daten 22 ♥
  Gjallė, inteligjent dinamizmi fizike dhe psikike, vendosmėri
  qė i lejon pėr tė arritur edhe qėllimet mė ambicioze se prirjet e mėposhtme. Krenar dhe krenar, idetė e tij e ēuan nė sy nė fushė mė tė gjerė tė mediave, duhet tė jenė tė guximshėm dhe tė mbajnė sytė mbi idealet, por me kėmbėt nė mėnyrė tė vendosur nė tokė. Ka
  njė ankth tė thellė humanitare rrėnjė e duke ndihmuar tė tjerėt dhe duke e bėrė veten tė dobishėm pėr shoqėrinė, potenciali i saj ėshtė e pakufizuar. Organizata ėshtė themeli i suksesit, e cila ėshtė shtuar ndjenjė e madhe e mundėsi, qė e bėn atė njė diplomat tė lindur. Duan tė zgjerojnė horizontin, pėrvoja tė rritur dhe rrisin ndjenjat nė aktivitetet dhe disiplina panjohur ose kuptuar keq. Qėllimi i tij ėshtė pėr tė lėnė pas njė botė mė tė mirė me kalimin e tij.

 4. #4
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Lindur ne daten 23 ♥
  Ka dhuntinė e intuitės nė lidhje me defektet dhe vėshtirėsitė e tė tjerėve. Gati pėr njė karrierė mjekėsor, teknik, konsulent tė biznesit, mund tė jetė njė organizator i madh. Shpirt ndėrmarrje dhe kurajo tė ndihmuar qė tė ketė sukses, ju gjithmonė doni tė jeni nė qendėr tė vėmendjes dhe kjo mund tė shtyjė rrugėve pėr tė ndjekur
  profesionist tuaj.
  Lindur ne daten 24 ♥
  Me aftėsinė e tij paraqet veten, ngjall simpati dhe besim tek tė tjerėt, ka aftėsi tė jashtėzakonshme pėr tė punuar brenda kufijve tė aktivizmit super. Ėshtė lėvizje me vazhdim, dhe me sensin e tij tė mprehtė tė vėzhgimit mund tė mėsoni ēdo gjė. ėshtė nga natyra rebele dhe irrituar, me njė shpirt tė madh tė aventurė, energji e pafund dhe tė palodhur urren mosveprimi. Do shtėpinė, por vetėm me kusht tė ruajtjes sė pavarėsisė sė tij.
  Lindur ne daten 25 ♥
  Pajisur me talent tė madhe artistike, krijuese, intuitive, cilėsitė idealist, ka fshehur se po pėrpiqen pėr tė dalė nė dritė. Kualifikuar nė ndikimin e tė tjerėve, duket shpesh me kokėn nė re, ajo lėvizje nė mes tė ėndrrės dhe realitetit nuk kuptohet gjithmonė. Dashamirės, aftėsia pėr tė punuar dhe tė merren me njerėzit. Prirja pėr paragjykim mund ta pengojė atė tė arritur qėllimet qė pėrndryshe, nė sajė tė inteligjent, do tė jenė nė dorė. Ka pėr tė luftuar dembelizmi dhe melankolinė pa u humbur krejt.
  Lindur ne daten 26 ♥
  Ka lindur profesist pėr botėn e artit, letėrsis, filmave dhe televizionit. Ėshtė shumė e kėrkuar pėr tė tjerėt. Ka talent pėr biznesin, mund tė pėrcaktojė njė artist tė financave, sepse ajo ėshtė nė gjendje pėr tė vėnė mė mirė per tė pėrdorur talentin e tij natyror. Lidhur me vlerat tradicionale, duan selinė e shtėpisė dhe fėmijėt mbi tė gjitha, familjen, rehati, punė, shtėpinė, sukses tė ndėrtuar me metodėn dhe program.
  Lindur ne daten 27 ♥
  Shoqėrueshėm dhe shoqėri, ajo ėshtė bujare, por ėshtė refuzuar pėr biznesin, nė shoqėri ka tendencė pėr tė marrė rolin dominant dhe vetėm me gjysmė zemre pranon tė drejtat e tė tjerėve. Forca, vendosmėria dhe idealet e larta, ėshtė e destinuar tė komandės. I pėrpiktė, dėshiron tė ndryshojė jetėn e me grimė dhe ndryshimet tė drejtimit. Ajo i pėlqen tė udhėtoj dhe ėshtė mirė nė gjuhė tė huaja, ėshtė udhėhequr nga tė tjeret, letrare dhe artistike, ėshtė mirė pėr tė. Nė familje ndikon ėshtė si djegie.
  Lindur ne daten 28 ♥
  Eshtė njė autoritar, i pavarur, ambicioz, emocionale, sociale dhe diplomatik. Ka aftėsi praktike dhe udhėzimet organizative, njė ndjenjė tė fortė tė lirisė, si personale dhe tė zgjatur pėr tė tjerėt. Njė njeri origjinal, ai e do lirinė dhe tė natyrės preferojnė fjalėt me veprime. Pėrcaktimi dhe ndjenjėn e pėrgjegjėsisė, nuk ėshtė e shkurtėr energjia dhe sakrifica pėr tė arritur qėllimet e deklaruara. Interes tė pazakon tė tij.
  Lindur ne daten 29 ♥
  Eshtė intuitiv dhe idealist me kontrollin e cilėsisė tė fortė, intelektuale dhe frymėzues, tė aftė pėr ndėrmarrjeve tė mėdha. Nuk ėshtė njė aluzion i arrogancės, ēdo gjė duhet tė bėhet sipas dėshirave tė tij, ose mund ta hedhin nė ajėr 'atė qė e ka ndėrtuar.Te ēon nė njė karrierė politike, diplomaci dhe sindikatave, ku mund tė shprehin karakteristikat mė tė mira e gjeniut tė tij dhe tė krijimtarisė nė marrėdhėniet me njerėzit. Ai ka aftėsi tė madhe pėr tė identifikuar dhe zgjidhur problemet e njerėzve. Kujdes nė sistemin nervor, e cila ėshtė veēanėrisht i brishtė dhe mund tė ēojė nė depresion.
  Lindur ne daten 30 ♥
  Frymės i ri, me lehtėsi tė jetės, mė optimist, e plotė e apelit magnetike. Ka kuptimin e 'mundėsis dhe njė frymė praktike qė e lejon atė pėr tė vepruar me kurajo, duke shmangur rreziqet e papritura. Aftėsi profesionale dhe aftėsi pėr tė ndikuar nė masat me llafe tė tij dhe me njė kontakt tė thjeshtė e kulturės mund tė shkojnė nė njė rrugė tė gjatė. Dhuratė tė imagjinatės, pėlqen anėn e thjeshtė dhe mė tė kėndshme tė jetės, imagjinatės, njė sy pėr tė modės dhe tė gjithė qė ėshtė e tepėrt
  Lindur ne daten 31 ♥
  Synon nė lartėsi tė mėdha dhe pėr ta arritur, nėse nuk bien nė kundėrshtim me ēdo gjė qė ai bėn. Kan talent pėr tė punuar dhe tė ndjehen shumė rehat nė fushėn e letėrsisė dhe artit. Aftėsia pėr tė ndėrtuar njė karrierė tė suksesshme, madje edhe nga pikėpamja financiare, si dhe nder nuk do tė thotė asgjė. Duhet tė zbatohet plotėsisht nė punėn e tyre, dhe tė mėsojnė tė jenė tė kujdesshėm. Shumė besnik si njė mik dhe punonjės, por mund tė jetė kokėfortė dhe i padurueshėm pas pjesės sė parė tė jetės. Kjo ėshtė njė lloj konstruktiv, dhe mund tė punojė shumė pėr tė ofruar siguri pėr veten dhe familjen e vet. Ka nevojė per tė tjetet dhe njė familje tė pasuar, por do duan tė udhėtojnė.

 5. #5
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Na e bere shume qefin haha!

 6. #6
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  hahahha ok kujdes mos te rritet mendja tani

 7. #7
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  po ti lexosh , te tera te pershtaten nga nje cik

 8. #8
  Daddy's Girl <3 35% Maska e bessy
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Postime
  678
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Lindur ne daten 16 ♥
  Personalitet magnetik, di si ta shfrytėzojė kėtė talent pėr tė arritur sukses nė ndonjė biznesi.inteligjenca, kėmbėngulje, dėshirė nga njėra anė dhe dėshira pėr harmoni nga ana tjerė, e bėjnė atė mistik. Kjo ėshtė perfecionist, por ajo mund tė bėhet nervoz, humor dhe nė depresion nėse kjo nuk arrin tė marrė modelet e saj tė lartė. Pajisur me njė mendje tė hapur ndaj ēdo gjėje qė ėshtė mė e lartė, mbinatyrore dhe okult. Shije e sjellje e ēuditshme qė e bėn tė vėshtirė edhe pėr atė qė ėshtė e lehtė nė ēdo rast duan tė shkoj nė fund, dhe tė zbulojn se ēfarė ėshtė pas, por shpesh per te humbur kohėn.
  mmmmmmmmmm 16 ...................

 9. #9
  ♡ KaFe Pa SHeQeR ♡ Moderator Maska e Mima
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  N'shpi (^_^)
  Postime
  2,568
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Lindur ne daten 11 ♥
  Numėr dominant. Inteligjente. kane dhuratė e intuitė tė drejtė. e shkėlqyer dhe i frymėzuar pėr te tė thėnė se si tė ben. pėrkundėr inteligjencės mbi mesataren e tij. I nxituar dhe kokėfortė. nė gjendje pėr te merrni pėr projekt edhe kur nuk ka njė mė shumė. Ju keni pėr tė lėnė njohuri tė punojnė pėr tė gjetur mėnyrė tė pazakontė pėr potencialin e saj tė madh. ėshtė vazhdimisht nė tension nervor. rotacion momentet tė lodhjes nga momentet tė aktivitetit tė madh. Nė dashuri ėshtė posesive. por ėshtė i suksesshėm, sepse ajo ėshtė shumė e lehtė. sidomos gruaja e cila ėshtė joshės e kualifikuar.


  bof, nuk me pershtate dhe aq ...

 10. #10
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  ka shum te verteta!!

 11. #11
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Lindur ne daten 7. ♥
  Ėshtė optimist pėr jetėn dhe i shtrirė nė lidhje me tė tjerėt, shpesh ėshtė shumė me fat dhe lehtė mund tė arrijnė nderon. E do paqen mė shumė se vetmia nė njė kuptim tė ngushtė, ėshtė sentimental pa tė tepėrta, ėshtė meditues, analitik, qėllimi i tij ėshtė pėrsosmėri dhe mė tė mirė tė ēdo gjėje, sepse ai ėshtė delikate dhe e vėshtirė pėr t'u kuptuar. Brilliant, intuitiv, kreativ, intelektual, analitik dhe tė ndjeshėm. Ka disa miq, por ai ėshtė njė shok i mirė pėr veten e tij. Dashuria ėshtė e rėndėsishme, por jo thelbėsore. partneri ėshtė vėshtirėsia e tij, sepse nuk ėshtė njė person i pėrshtatshėm.


  shume intersante kjo!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 31-08-2009, 07:10 PM