Psikotest - Ēfarė personi jeni?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 14 prej 14
 1. #1
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19

  Exclamation Psikotest - Ēfarė personi jeni?

  Receta Gatimi

  1. Kur ndiheni mė sė miri?
  a) nė mėngjes
  b) pasdite dhe para mbrėmjes
  c) natėn vonė

  2. Kur ecni, ecni...
  a) shumė shpejt, me hapa tė gjatė
  b) relativisht shpejt, me hapa tė vegjėl
  c) jo edhe aq shpejt, me kokėn drejt, duke shikuar pėrpara
  d) jo edhe aq shpejt, kokulur
  e) shumė ngadalė

  3. Kur flisni me njerėz
  a) qėndroni duarkryq
  b) shtrėngoni duart
  c) njėrėn ose tė dy duart i mbani mbi ijė
  d) prekni ose shtyni personin me tė cilin flisni
  e) luani me veshin tuaj, prekni mjekrėn ose lėmoni flokėt

  4. Kur pushoni, uleni...
  a) gjunjė tė mbledhur, vendosni kėmbėt njėra mbi tjetrėn
  b) kėmbėkryq
  c) kėmbėt i mbani tė shtrira barabartė
  d) njėrėn kėmbė tė shtrirė, tjetra nėn tė

  5. Kur diēka me tė vėrtetė ju zbavit, reagoni
  a) duke qeshur me zė tė lartė
  c) buzėqeshje tė qetė
  d) me njė tė qeshur tė turpshme

  6. Kur shkoni
  pėr pije apo nė ndonjė tubim shoqėror...

  a) jeni tė zėshėm gjatė ardhjes, kėshtu qė secili ju vėren
  b) vini tė pavėrejtur dhe shikoni pėrreth duke kėrkuar njerėzit qė i njeh
  c) jeni tė pavėrejtur dhe kujdeseni qė ashtu tė mbetet

  7. Jeni tė pėrqendruar nė diēka, jeni me punė, dikush ju ndėrpret, a jeni
  a) tė lumtur shkaku i ndėrprerjes
  b) jeni tė nervozar pa masė
  c) jeni nė mes

  8. Cila prej ngjyrave ju pėlqen?
  a) e kuqe apo e portokalltė
  b) e zezė
  c) e verdhė ose e kaltėr e ndezur
  d) e gjelbra
  e) e kaltėr e mbylltė apo rozė
  f) e bardhė
  g) ngjyrė hiri

  9. Gjersa jeni nė shtrat, disa ēaste para se tė flini
  a) rrini tė shtrirė nė shpinė
  b) i shtrirė nė bark
  c) qėndroni nė njėrin krah
  d) kokėn e keni vendosur nė njėrėn dorė
  e) kokėn e keni tė vendosur nėn ēarēaf

  10. Shpesh ėndėrroni se...
  a) rrėzoheni
  b) rriheni ose luftoni
  c) kėrkoni dikė apo diēka
  d) qė fluturoni e mė pas rrėzoheni
  e) kryesisht nuk ėndėrroni
  f) ėndrrat gjithmonė janė tė kėndshme pėr ju


  Pikėt:

  1. (a) 2 (b) 4 (c) 6
  2. (a) 6 (b) 4 (c) 7 (d) 2 (e) 1
  3. (a) 4 (b) 2 (c) 5 (d) 7 (e) 6
  4. (a) 4 (b) 6 (c) 2 (d) 1
  5. (a) 6 (b) 4 (c) 3 (d) 5 (e) 2
  6. (a) 6 (b) 4 (c) 2
  7. (a) 6 (b) 2 (c) 4
  8. (a) 6 (b) 7 (c) ! 5 (d) 4 (e) 3 (f) 2 (g) 1
  9. (a) 7 (b) 6 (c) 4 (d) 2 (e) 1
  10. (a) 4 (b) 2 (c) 3 (d) 5 (e) 6 (f) 1

  Tani i numėroni pikėt

  Mė tepėr se 60 pikė: Tė tjerėt ju shohin si person me tė cilin duhet pasur kujdes, ngase jeni person dominues. Disa ua kanė lakmi dhe kanė dėshirė tė jenė si ju, por nuk kanė shumė besim nė ju dhe nuk dėshirojnė tė futen nė marrėdhėnie mė tė thella.

  51 deri 60 pikė: Tė tjerėt ju shohin si person interesant, me temperament eksplodues, si njė lider natyral qė shumė shpejt sjell vendime, edhe pse jo gjithmonė tė drejta. Ju konsiderojnė si njeri tė guximshėm, tė prirė pėr aventurė. Tė tjerėt kėnaqen nė shoqėrinė tuaj, pėr shkak tė ngazėllimit qė shkaktoni.

  41 deri 50 pikė: Tė tjerėt ju shohin si person direkt, tė gjallė, sharmant, argėtues dhe praktik, qė gjithmonė ėshtė nė qendėr tė vėmendjes, por qė kjo nuk e bėn t’i rritet mendja. Po ashtu, tė tjerėt ju konsiderojnė tė sjellshėm, plot mirėkuptim dhe gjithmonė i gatshėm pėr tė ndihmuar tė tjerėt.

  31 deri 40 pikė: Tė tjerėt ju shohin si person tė arsyeshėm, tė vėmendshėm dhe praktik, tė menēur, tė talentuar, por modest. Nuk jeni njeri qė krijon miqėsi shpejt, por jeni shumė besnikė ndaj miqve qė keni. Ata qė ju njohin e dinė se ju duhet shumėēka qė ta humbni besimin te miqtė, por kur ta humbni besimin, po ashtu duhet tepėr shumė, qė tė jeni nė gjendje tė falni.

  21 deri 30 pika: Miqtė ju konsiderojnė person tė ndėrgjegjshėm dhe pedant. Ju shohin si person tė vėmendshėm, si dikė qė punon qetė dhe me kujdes. Ata do tė befasoheshin sikur ju tė reagonit me impulsivitet, meqė nga ju presin qė ēdo gjė ta analizoni mirė e mirė.

  Mė pak se 21 pikė: Tė tjerėt ju konsiderojnė tė turpshėm, nervoz, person tė pavendosur, i cili gjithmonė kėrkon qė tė tjerėt tė vendosin dhe i cili nuk dėshiron qė tė pėrzihet nė asgjė. Pėr tė tjerėt ju jeni njė person vazhdimisht i shqetėsuar, i cili sheh probleme qė nuk ekzistojnė fare. Disa tė tjerė ju konsiderojnė tė mėrzitshėm. Vetėm ata qė ju njohin mirė, e dinė se ju nuk jeni i tillė

  na i thoni dhe ne se sa pik kapet

 2. #2
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  un 41-50 fiks fare

 3. #3
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  37 pik => jo te gjitha te verteta

 4. #4
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  taniii , mos harro qe testi flet per persona ne pergjithesi , dhe dihet qe 100% nuk do jet i sakt te te ter !

 5. #5
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  e di

 6. #6
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  31 deri 40 pikė: mjaft reales

  quiz i bukur!

 7. #7
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  mua me dolen 100 pik hahhah

 8. #8
  ♡ KaFe Pa SHeQeR ♡ Moderator Maska e Mima
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  N'shpi (^_^)
  Postime
  2,568
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Mu me dolen 50 pike


 9. #9
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Mima Lexo postimin
  Mu me dolen 50 pike

  Te korespondon?

 10. #10
  ♡ KaFe Pa SHeQeR ♡ Moderator Maska e Mima
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  N'shpi (^_^)
  Postime
  2,568
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
  Te korespondon?
  Si thua ti, qe me njeh pak a shume ?

 11. #11
  ♡ KaFe Pa SHeQeR ♡ Moderator Maska e Mima
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  N'shpi (^_^)
  Postime
  2,568
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Tė tjerėt ju shohin si person direkt, tė gjallė, sharmant, argėtues dhe praktik, qė gjithmonė ėshtė nė qendėr tė vėmendjes, por qė kjo nuk e bėn t’i rritet mendja. Po ashtu, tė tjerėt ju konsiderojnė tė sjellshėm, plot mirėkuptim dhe gjithmonė i gatshėm pėr tė ndihmuar tė tjerėt.

  Veē kesaj ne te kuqe , te tjerat po

 12. #12
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Mima Lexo postimin
  Si thua ti, qe me njeh pak a shume ?
  Mendoj se te pershtatet shume

 13. #13
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  21 deri 30 pika: Miqtė ju konsiderojnė person tė ndėrgjegjshėm dhe pedant. Ju shohin si person tė vėmendshėm, si dikė qė punon qetė dhe me kujdes. Ata do tė befasoheshin sikur ju tė reagonit me impulsivitet, meqė nga ju presin qė ēdo gjė ta analizoni mirė e mirė
  Hahahahahaah interesante!...

 14. #14
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  41 deri 50 pikė: Tė tjerėt ju shohin si person direkt, tė gjallė, sharmant, argėtues dhe praktik, qė gjithmonė ėshtė nė qendėr tė vėmendjes, por qė kjo nuk e bėn t’i rritet mendja. Po ashtu, tė tjerėt ju konsiderojnė tė sjellshėm, plot mirėkuptim dhe gjithmonė i gatshėm pėr tė ndihmuar tė tjerėt.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Per ēfare jeni me shum krenar?
  Nga artenis nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 23
  Postimi i Fundit: 22-07-2013, 08:24 PM
 2. Cfare po beni o njerez..ku jeni?
  Nga erinda nė forum Chit Chat
  Pėrgjigje: 80
  Postimi i Fundit: 23-03-2012, 08:21 PM
 3. Psikotest - Ēfarė personi jeni?
  Nga Erinaa nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 13
  Postimi i Fundit: 29-05-2011, 09:07 PM
 4. Cfare personaliteti jeni ne baze te grupit te gjakut
  Nga kuklla nė forum Shkenca dhe Jeta
  Pėrgjigje: 15
  Postimi i Fundit: 15-02-2009, 11:06 PM
 5. Shikoni cfare ben ky personi
  Nga EMAUS nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 15-07-2008, 12:04 AM