15 Keshilla per te permiresuar baterine e laptopit


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 13 prej 13
 1. #1
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  Programe 15 Keshilla per te permiresuar baterine e laptopit

  Receta Gatimi

  Bateria e Laptopit/Notebook - Si ta permiresoni kohezgjatjen e saj!  • Aktivizoni opsionin e kursimit energjis nese kompjuteri juaj nuk kalon automatikisht
  • Hiqni te gjitha aparatet e padoemosdoshmne USB pasi konsumojne energji
  • Perdorni Harddiskun per te ruajtur te dhenat dhe jo masterizimin ne CD/DVD Room
  • Sigurohuni qe fishi i baterise eshte i paster dhe kunjat nuk kane marre pluhur
  • Mos e lini baterine e kompjuterit pa perdorur ne periudha te gjata kohore
  • Evitoni goditjet e baterise pasi mund te demtohet rende
  • Nese kompjuterin e perdorni gjithmon me te lidhur ne rrymen elektrike, perdorni ndonjehere dhe vetem baterine
  • Nuk eshte e nevojshme ta shkarkosh baterin deri ne fund per ta rimbushur
  • Vendoseni baterine/kompjuterin ne nje vend te fresket, si gjate punes dhe kur eshte fikur
  • Vendosni nje sfond te bardhe dhe jo te zi! Background sa me te hapur
  • Disativoni te gjithe programet ne background qe nuk ju duhen. Ato ikonat tek ora
  • Mos luani lojra duke perdorur baterine apo te hapni programe grafike
  • Sigurohuni qe harddisku te jete i deframentuar
  • Mos shikoni filmat duket perdorur vetem baterine
  • Mos e fikni dhe ndiqni shpesh here, perdorni Standby
  Per ata qe perdorin laptop/notebook sa ore ju mban bateria? Tregoni eksperiencen tuaj!

 2. #2
  i/e rregjistruar 35% Maska e paolo maldini
  Anėtarėsimi
  Aug 2009
  Vendndodhja
  now albania
  Postime
  913
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  bateria e laptopit tim 1 ore maksimumi nje ore e njezet minuta. sony vaio vgn-ns31m

 3. #3
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Me te gjitha ato ospionet siper te hequra? Sa kohe po ben?

 4. #4
  i/e rregjistruar 35% Maska e paolo maldini
  Anėtarėsimi
  Aug 2009
  Vendndodhja
  now albania
  Postime
  913
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  nuk jam kujdesur ti shmang opsionet e qe kursejne energji asnjeher sepse e mbaj gjith kohen ne korend. vtem kur shkoj te flej gjum e mbaj pak pa kabllin e korendit qe mos pengoj te krevati.

 5. #5
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  flm per kto keshilla

  un e mbaj ter kohen ne karikim , esht gabim

 6. #6
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  flm per kto keshilla

  un e mbaj ter kohen ne karikim , esht gabim
  Pjeserisht gabim!

  Nese kompjuterin e perdorni gjithmon me te lidhur ne rrymen elektrike, perdorni ndonjehere dhe vetem baterine
  Te pakten 1 here ne jave hiqe nga karikimi dhe perdor baterin deri aty nga 20% pastaj mund te vazhdosh punen duke e karikuar por me mire eshte ta karkosh te fikur!

 7. #7
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  ne rregull ...rrofsh

 8. #8
  i/e rregjistruar 20% Maska e peshkatari
  Anėtarėsimi
  Nov 2009
  Postime
  150
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  une kam nje laptop IBM T43 ,para ca kohesh me la bateria dhe mora nje bateri te re po kam hequr te zite e ullirit per ta karikuar,deshi me shume se 48 ore per tu mbushur full dhe prape kur e perdor nuk mban me shume se nje ore.

 9. #9
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25
  Interesante,me duhen ti dij keto,dhe perse deri tani jam kam ndrruar 2 here baterin laptopit,pasi 2 here ne jave i bjen te fiket laptopi im

 10. #10
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Jo po te doni mos i zbatoni ato

 11. #11
  Never_Too_Late Anėtar Nderi Maska e smocking2
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  Ancona, Italy
  Postime
  1,249
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  11
  Flm per keshillat ReniX!

 12. #12
  i/e rregjistruar 20% Maska e peshkatari
  Anėtarėsimi
  Nov 2009
  Postime
  150
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  faleminderit

 13. #13
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Duke ndjekur disa nga keto keshilla, munda ta shty mbi 1 vite 1 shalle te cilesise se baterise:  Ndiqini pasi jane shume te vlefshme per laptopin. por normale qe bateria nuk do zgjas tere jeten por mund tju kursej ndonje lek.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Kamera e laptopit
  Nga nigji nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 24-01-2014, 10:50 AM
 2. Si te nderrojme baterine e iPhone 4
  Nga Al Capone nė forum Software - Programe pėr Kompjuter
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 18-03-2012, 11:27 AM
 3. Ndihme tek tastjera e laptopit
  Nga nigji nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 08-07-2011, 08:27 AM
 4. Windows 7 vdekje pėr baterinė
  Nga aurel nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 14-11-2009, 08:32 PM
 5. 50 mėnyra pėr ta pėrmirėsuar jetėn
  Nga Kliton nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 15-03-2009, 09:10 AM

Etiketat pėr kėtė Temė