Endrrat


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 2 nga 2 FillimiFillimi 12
Rezultatet nga 21 deri tek 36 prej 36
 1. #21
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19

  Receta Gatimi

  jo or jo , esht si nje lloj parandjenje....sikur do ndodh dicka
  shiko , jam ndier njeher kshu para nja 4 vj , kur kisha per te vajt ne tiran me nje kushuri..dhe nga kjo frika , nuk vajta
  ai vajti vetem , dhe beri aksident ..jo serioz per jeten , por qe , po te kish pasagjer......

 2. #22
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  ore e dini si esht puna dhe un sec kam nje kshu pfffff dhe enderrat po me cmendin nk e di

 3. #23
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  labe seriozisht e ke ti ????? po jooo o goc se nk besoj jo gjithmon dalin parandjenjat mos mendo me ka per te kaluar dhe nk ka per te qen gje

 4. #24
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  po ty te lumte gojaaaaaa ...ishalla ,,,njs,,,uroj te jet vertet nga provimet , megjithse ....

 5. #25
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  e di si esht puna nuk dua te tremb labe po mua gjithmon me dalin parandjenjat ..................... po nk te uroj asnje gje te keqe me beso ..... .......................................

 6. #26
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  para disa netesh pash ne enderr sikur u shtriva ne krevatin tim...dhe aty ishte mbushur plot me gjarperinj. dhe i pash vetem kur i preka me shpatulla .
  cf domethenie kan...e di njeri ?

 7. #27
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  para disa netesh pash ne enderr sikur u shtriva ne krevatin tim...dhe aty ishte mbushur plot me gjarperinj. dhe i pash vetem kur i preka me shpatulla .
  cf domethenie kan...e di njeri ?
  Nuk di se sa e sakte mund te jem,por po te jap nje shpjegim me aq sa une di...ose qe kam degjuar...

  Gjarprinjte simbolizojne armiqte...keshtu thone....gjarpri eshte ka domethenien e armikut e dikujt qe nuk te do....por gjithashtu thote se endrrat e Janarit nuk duhen marr parasysh.......keshtu qe fli e qete...se endrrat jane pjese e jetes...dhe mos shih shume filma horror haahaha

 8. #28
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  une zakonisht nuk shoh ondrra, po kur i shoh, sigurohem qe per 6 muj tjer mos me pa mo! LOL

  I shoh ondrrat po kur m'del gjumi nuk em kujtohen

 9. #29
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga iceman Lexo postimin
  une zakonisht nuk shoh ondrra, po kur i shoh, sigurohem qe per 6 muj tjer mos me pa mo! LOL

  I shoh ondrrat po kur m'del gjumi nuk em kujtohen
  Ne fakt sa here qe fle gjume gjithmone shikon enderra, thjesht nuk te kujtohen

  Kam bler 1 liber ku spjegon disa menyra domethense per enderrat, kur ta gjej librin do u jap ca spjegime me te detajuara.


  Ps; me ka ndodhe qe dicka qe e kam pare ne enderr pas disa ditesh me ka ndodh ne realitet (biseda, vende te ndryshem madje dhe persona)

 10. #30
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Auroraa Lexo postimin
  Nuk di se sa e sakte mund te jem,por po te jap nje shpjegim me aq sa une di...ose qe kam degjuar...

  Gjarprinjte simbolizojne armiqte...keshtu thone....gjarpri eshte ka domethenien e armikut e dikujt qe nuk te do....por gjithashtu thote se endrrat e Janarit nuk duhen marr parasysh.......keshtu qe fli e qete...se endrrat jane pjese e jetes...dhe mos shih shume filma horror haahaha
  faktikisht...me endrra te keqija jam mesuar....me dalin shpesh......
  po kjo me gjarprin sme kish dal kurr....

  sa per filmat horror....aq shum shikoj un...sa qe sme bejn me pershtypje tani ahahaha..

  - - - Updated - - -

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Arjol Lexo postimin
  Kam bler 1 liber ku spjegon disa menyra domethense per enderrat, kur ta gjej librin do u jap ca spjegime me te detajuara.

  ta kesh kte librin ne shpi behesh shumm e fiksuar....
  te del ne enderr nje kapak tenxhereje...me vrappp te libri ahahahaha....

  nje pjes e mir e atyre qe shohim ne enderr...jan gjera te mbetura fiksim nga ajo qe kemi menduar apo pare gjat dites....

 11. #31
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  "Po fluturoj"
  Kur fluturoni lirshem dhe kenaqeni me pamjenqe shiheni, nenkupton se nje situat e caktuar eshte ne doren tuaj,.
  Endrrat ku fluturoni dhe aftesia per te kontrolluar fluturimin tuaj perfaqesojne kuptimin qe keni mbi pushtetin.
  Ne rastin e kundet kur ndjeni veshtiresi per te vazhduar fluturimin tregon mungesen e fuqis per te kontrolluar rethanat ne te cilat ndodheni.

  "Neperka"

  Te shohesh nje neperke ne enderr nenkupton fatkeqesi, humbje nderi dhe respekti, si dhe armiqesi mes miqsh dhe te dashurish.

  "Macja"
  Te shohesh nje mace ne enderr tregon mungese fati, tradheti dhe rrezik. Megjithate, per ata qe i duan macet, ajo perfaqeson nje shpirt te pavarur, seksualitet femeror,krijimtari dhe pushtet. Macet jane lozonjare por dhe kembengulese. Nje person qe te ngjan si mace mund te jet elegant por nuk mund ti zihet bese......


  "Krokodili"

  Krokodili ne enderr tregon rrezik te fshehur. Dikush prane teje po te jep keshilla te gabuara dhe po perpiqet te shtyje drejt vendimeve qe padyshim jane te deshtuara.
  Kur she ne enderr se po te sulmon apo kafshon nje krokodil, nenkupton zhgenjim ne dashuri dhe biznes.


  "Dreri"

  Dreri ne enderr simbolizon elegance, miresjelljen dhe bukurin natyrore. Nese dreri eshte i zi nenkupton se ti nuk i njeh ose i pranon cilesit e tuafemerore. Kur sheh ne enderr se po vret nje dre, nenkupton se po perpiqesh te shtypesh cilesite e tua femerore.

  "Delfini"

  Delfini ne enderr simbolizon orientimin shpirteror, intelekt, aftesi mendore dhe besimi, delfini perfaqeson vullnetin dhe aftesine tende per te eksploruar emocionet.
  Te shohesh ne enderr se ke hipur mbi delfin, nenkupton optimizem dhe altruizem.


  "Dhelpra"

  Te shohesh nje dhelper te fshehur diku ne erresire, tregon mencuri dhe kapacitet. Duhet te perdoresh intelektin tend per te zgjidhur disa probleme. Ndoshta duhet te fshehesh mendimet e tua ose te rrish ne heshtje. Por mund te tregoje edhe nje periudhe izolimi dhe vetmie. Eshte menyre e mire per ta perdorur kete kohe, per te reflektuar.

  "Luani"

  Eshte mbret i xhungles dhe simbolizon vigjilence dhe fuqi.


  "Ujku"

  eshte gjahtar i dhunshem dhe i fuqishem dhe eshte metafore per sjellje agresive seksuale.


  "Merimanga"

  Ne enderr tregon se ke rene ne rrjeten e saj, dhe se nje femer po perpiqet te te perpije.

  "Minjte"

  Jane inteligjent, por ata gjithmone lidhen me semundjet. Minjte jane te ndrojtur dhe kjo mund te tregoj se po perpiqesh te arrish dicka, por pa sukses, ose qe ke rene ne gracke.

  "Korbi"

  Korbi tregon vdekje, por edhe profeci, nese i zihet bese. Korbi ne enderr simbolizon tradhetine, mungesen e harmonise, fatit dhe vdekjen.

  "Flutura"

  E brishte por edhe bukuri qe zhduket shume shpejt. Paralajmerim pabesie, ose nje ndjenje e brendshme per liri nga kufizimet.

  "Gjaku"

  Forca jote jetesore. Ne disa besime fetare eshte i shenjte, pasi eshte perfaqesues i shpirti. Gjaku i derdhur mund te thote sakrifice. Te shphesh ne enderr se po te rrjedh gjak do te thote se je teper i lodhur ose ndihesh i dobet emocionalisht. Kur ne enderr shikon sikur po pi gjak, tregon se ndihesh plot jete dhe fuqi.

  Kaq per sot se u lodha, shkrimet jane me te detajuara, i kam shkurtuar disi

 12. #32
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Se di....por thone se endrrave duhet ti besosh ndonjehere!....

  une kam vene re ne fakt...kur shoh veten duke notuar...ose sikur lagem ne shi...pyesja mamin cfare do me thene keto?...ajo me thonte uji ne enderr tregon semundje...dhe vertet une semuresha....se di...ujin e kam 1 me 1 ...ose leket...do beje sherr se s'bene...

 13. #33
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Auroraa Lexo postimin
  Se di....por thone se endrrave duhet ti besosh ndonjehere!....

  une kam vene re ne fakt...kur shoh veten duke notuar...ose sikur lagem ne shi...pyesja mamin cfare do me thene keto?...ajo me thonte uji ne enderr tregon semundje...dhe vertet une semuresha....se di...ujin e kam 1 me 1 ...ose leket...do beje sherr se s'bene...
  lol, je e fiksuar qe do smuresh ose do besh sherr dhe e ben me vetdije se e ke par ne enderr

 14. #34
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Arjol Lexo postimin
  lol, je e fiksuar qe do smuresh ose do besh sherr dhe e ben me vetdije se e ke par ne enderr
  haahahhahaha....epo fiksimi eshte ves i keq...por nuk e mbaj mendjen tek endrra...po c'te beje me dalin edhe pse mundohem ti shmang fiksimet..hahahaha

 15. #35
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  per uj edhe per lek edhe une kur i shoh semurem ose m'del problem me shqiptar...

 16. #36
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  boh kam par nje enderr mbrem...qe allahu na ruajt

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 2 nga 2 FillimiFillimi 12

Tema tė ngjashme

 1. Endrrat e se ardhmes
  Nga lettas nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 02-09-2011, 03:57 PM
 2. Endrrat dhe llojet e tyre
  Nga noernige nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 06-04-2009, 11:14 PM
 3. Ėndrrat
  Nga Kliton nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 26-03-2009, 10:15 AM
 4. Endrrat janė dėshira, por me drita tė kuqe
  Nga ReniX nė forum Eros / Pa Ēensurė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 01-03-2008, 05:33 AM
 5. Ngjyrat & Endrrat
  Nga Lirenti nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 01-12-2006, 03:07 AM

Etiketat pėr kėtė Temė