A eshte e veshtire te formatosh nje kompiuter??


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 6 prej 6
 1. #1
  i/e rregjistruar 35% Maska e paolo maldini
  Anėtarėsimi
  Aug 2009
  Vendndodhja
  now albania
  Postime
  913
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11

  Exclamation A eshte e veshtire te formatosh nje kompiuter??

  Receta Gatimi

  te formatosh nje kompiuter me dukete dicka qe nuk mund ta bej nje njeri qe nuk ka shum informacione nga bota kopiuterike. dhe per kete arsye nuk jam perpjekur asnje here qe ta mesoja kete procedure. qe kur kam filluar te beror kopiuter sa here qe kan patur nevoje per format. mi kan formatuar shoket. tani vihem ne pozite te veshtire qe te kerkoj qe te kujdeset shoqeria ime per formatimin apo mirmbajtjen e kompiuterit tim. dhe per kete dua te pyes a eshte shum e veshtire qe te formatosh nje kompiuter. ????

 2. #2
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25
  Veshtire!! se di cte them per te veshtire,por po te them se une heren e pare qe jam munduar te formatoj nje PC,jam bazuar ne nje video,dhe kam qendruar gati 2 dite per ta formatuar,ateher ka qene windows XP,dhe gjeja me e veshtire per mua ishte te gjeja drijverat,por asnje gje nuk eshte e pamundur,une te keshilloj ta praktikosh nje here,me programin virtual box,dhe psataj te formatosh PC tende.

 3. #3
  Grusht i Shkathėt 35% Maska e gjendar
  Anėtarėsimi
  Jan 2010
  Vendndodhja
  Dardani
  Postime
  1,281
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  3
  Reputacioni
  11
  Po deshe ta provosh hedhja nje sy youtube ka mfajt tuto te mire dhe mjaft te kjarta se si behet formati
  Edhe une jam mesuar duke u bazur ne nje Video sikur Klitoni.

  Ja nje e tille per Windows XP
  Kodi:
  http://www.youtube.com/watch?v=YvzLVYtq5Ks&feature=related
  Nqs nuk kupton mire proceduren,shiko edhe video tjera te ngjitura

 4. #4
  i/e rregjistruar 35% Maska e paolo maldini
  Anėtarėsimi
  Aug 2009
  Vendndodhja
  now albania
  Postime
  913
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  shum faleminderit. do e provoj se nuk kam rruge tjeter.

 5. #5
  i/e rregjistruar 20% Maska e Atlantis
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Postime
  299
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Provo kėtė program qė imiton instalimin e Windows Xp-sė,quhet Formating_Procedure dhe mund ta gjesh kėtu:
  https://www.dropbox.com/sh/96o4km6dl0dsksq/PiWcqvDCdS

 6. #6
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  shiko se ka plot video ne youtube si t`i besh format PC!

  Sidoqofte, ruaji te dhenat tuja ne nje usb dhe me pas fut DVD dhe fillo proceduren! Nuk eshte dhe aq veshtire dhe nuk ke cfare te prishesh edhe nese nuk shkon procedura me sukses!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Cila eshte gjuha e huaj me e veshtire per tu mesuar?
  Nga ReniX nė forum Studentėt Shqiptarė
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 28-12-2012, 01:36 AM
 2. Problem me kartelat ne kompiuter
  Nga argent nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 13-09-2010, 09:41 PM
 3. Pirro Cako: Kur ke fėmijė, divorci ėshtė i vėshtirė
  Nga ardona nė forum Thashetheme Vip
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 12-07-2010, 08:17 PM
 4. Si te instalojme FONT ne kompiuter?
  Nga ReniX nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 23-06-2009, 11:58 PM
 5. Si te kontrollojme nje Kompiuter ne distance?
  Nga ReniX nė forum Tutoriale me Video
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-10-2007, 06:15 AM