8 gėnjeshtrat mė tė shpeshta tė meshkujve


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 3 123 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 41
 1. #1
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19

  K.O 8 gėnjeshtrat mė tė shpeshta tė meshkujve

  Receta Gatimi

  Tashmė ėshtė mė se e vėrtetė se burrat nuk e kanė edhe aq tė vėshtirė tė gėnjejnė gratė e tyre, sidomos nėse ngelen ngusht. Albeu.com zgjodhi 8 gėnjeshtrat qė burrat i pėrsėrisin mė sė shpeshti:



  - Meshkujt sapo fillojnė tė argėtohen me shoqėrinė, bie celulari. Ajo qė thotė njė mashkull ėshtė: "Jam nė shtėpi pas 5 minutash" (Pas gjysmė ore mbyll celularin fare dhe kur kthehet nė shtėpi pas disa orėsh, thotė qė i kishte rėnė bateria)

  - "Do tė marr nė telefon" (harroje se s′ka pėr tė marrė ndonjėherė)


  - Asjėherė nuk thotė "Mė pėlqen" por qė nė fillim i bie shkrutė duke thėnė "Tė dua shumė". Nė fakt dashuria ėshtė njė gjė qė shtohet me kohė dhe realisht tė arrish tė thuash "Tė dua" do njė ēikė kohė.

  - "Nuk jam i martuar" janė fjalėt qė i thonė gjithmonė kur janė pa gruan me vete.

  - "S′ke faj ti, unė jam fajtori", nė fakt do tė thotė "Ti e ke fajin, po s′kam ētė bėj".

  - "Kėtė s′ja kam thėnė askujt mė parė" (Ta dish qė u ka thėnė dhjetėra tė tjerėve)

  - "Sa shumė qė e dua familjen tėnde" (E thotė nga halli)

 2. #2
  Grusht i Shkathėt 35% Maska e gjendar
  Anėtarėsimi
  Jan 2010
  Vendndodhja
  Dardani
  Postime
  1,281
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  3
  Reputacioni
  11
  Jo te gjithe

 3. #3
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  ja dhe nje genjeshter tjeter nga gjendari ...te gjith te gjith ....

 4. #4
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  "Ti e ke fajin, po s′kam ētė bėj".
  Ndonjehere dhe ndodh

 5. #5
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin

  - Asjėherė nuk thotė "Mė pėlqen" por qė nė fillim i bie shkrutė duke thėnė "Tė dua shumė". Nė fakt dashuria ėshtė njė gjė qė shtohet me kohė dhe realisht tė arrish tė thuash "Tė dua" do njė ēikė kohė.
  gjithmon ndodh

 6. #6
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Epo "Tė dua shumė" - pas tre ditesh qe e ke njof eshte cik si egzagjeruar!

 7. #7
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  po normale qe esht e egzagjeruar , po kshu esht gatuar gjinia mashkullore , ne 3 fjal 4 i ka genjeshtra

 8. #8
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  te gjithe djemt nuk futen ne te njejtin kuti! Ka dhe nga ata 5 me 4, por dhe femrat nga mbrapa vijne! (ne kuptimin e genjeshtrave)

 9. #9
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  sigurisht qe edhe femrat mbrapa jan ..ja un ju kam genjyer ktu dhe asnje nga ju se kapi ...titulli lexon 8 genjeshtrat e meshkujve...e ne fakt aty jan vetem 7

 10. #10
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Ketu ka tradheti burra!!!

 11. #11
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  pse gjithmon ju do genjeni .........

 12. #12
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Dhe pse meshkujt mund te thone me shume genjeshtra, femrat jane me te motivuara te genjejne.

 13. #13
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  per genjeshtrat ju meritoni nje te gjate , sepse dini kaq mir te genjeni , sa ndonjeher i besoni dhe vet ato qe thoni

 14. #14
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Si brenda femres dhe mashkullit fshihet nje genjeshtar! Ne "mbahemi" si per me genjeshtaret - por me shume duhet te ruhesh kur genjen nje femer!!!

 15. #15
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  po po po...mos fol ne ajer , un dhash fakte , sill fakte edhe ti , pastaj do mendohemi te te besojm apo jo ..

 16. #16
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  S′ke faj ti, unė jam fajtori", nė fakt do tė thotė "Ti e ke fajin, po s′kam ētė bėj".

  hahha e fort kjo
  !

 17. #17
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19

  Djallėzore Top-gėnjeshtrat e meshkujve


  “Meshkujt nuk komunikojnė aq bukur siē bėjnė femrat, kėshtu qė e kanė mė tė lehtė tė praktikojnė frazat e shkurtra, pėr t’i ikur problemeve”,- thonė ekspertėt.
  Mashkulli i sotėm ėshtė nė gjendej qė tė trilloj diēka gjashtė herė brenda ditės. Disa ekspertė tė marrėdhėnieve nė raport me meshkujt, kanė pėrpiluar njė listė me gėnjeshtrat mė tė zakonshme qė meshkujt iu thonė femrave dhe bashkėshorteve dhe cila ėshtė e vėrteta prapa kėtyre hileve.

  “Kam ngecur nė trafik”

  “Atij i duket shumė mė e pėrshtatshme qė tė thotė se ka ngecur nė rrugė, si pasojė e komunikacionit tė ngarkuar, se sa tė shpjegojė arsyen e vėrtetė”,- thotė eksperti John Amodeo, autor i librit “The Authentic Heart”. “Mos harroni se meshkujt nuk janė komunikues tė mirė si femrat. Dhe mė qesharakja ėshtė se njė mashkull e bėnė kėtė, fillon ta praktikojė edhe nė rastet kur nuk ėshtė fare e nevojshme, kėshtu qė ėshtė mė mirė tė mundoheni paksa dhe tė tregoni arsyen e vėrtetė. Ėshtė njė gėnjeshtėr e pakuptimtė”,- thotė Amodeo.

  “Nuk ishte dhe aq shtrenjtė”


  “Meshkujt i duan lojėrat dhe ata nuk pėlqejnė rastet kur e dashura karakterizohet nga sensi i mos miratimit. Edhe nė rastet kur nuk keni xhirollogari tė pėrbashkėt” thotė Amodeo. “Ndoshta ai nuk e thotė tė vėrtetėn, qė tė tregojė se e kupton vlerėn e parasė dhe tė gjėrave cilėsore”,- shprehet Barton Goldsmith, autor i “Emotional Fitness for Intimacy”. “Ai nuk dėshiron qė te ju tė krijoj pėrshtypjen e njė mashkulli grykės”

  “Jam rrugės duke ardhur”

  Ndodh shumė shpesh kur nė rastet e njė vizitė apo takim me familjen ose miqtė e tė dashurės, ajo ju thėrret ēdo minutė duke kėmbėngulur qė tė nxitoni. Zakonisht pėrgjigjja ėshtė ajo e njėjta “jam rrugės pėr atje”. Pse ndodh kjo? Meshkujt nuk i duan shumė takimet me prindėrit e tė dashurės apo bashkėshortes dhe nė raste tė tilla, justifikohen vetėm qė atje tė mbėrrijnė me vonesė.

  “Nuk isha fare i dehur”

  Kjo gėnjeshtėr mund tė iu dėrgojė tek problemet serioze. Ju mund ta bindni veten se vėrtetė nuk keni qenė edhe aq tė dehur, por ajo e di mė mirė kėtė. “Nuk bėhet fjalė vetėm pėr marrėdhėnien tuaj tė dashurisė, nėse ju kėtė gjė e pėrsėrisni i keni hyrė njė rruge pa fund”,- thotė Goldsmith. Duhet tė flisni hapur me tė dashurėn dhe tė lehtėsoni brengosjen e saj. “Bisedėn duhet patjetėr ta realizoni kur jeni esėll”,-shton Amodeo.

  “Nuk e dija qė kishe telefonuar”

  Njė tjetėr gėnjeshtėr,qė nuk ka kuptim, e cila pasohet edhe me justifikime tė ndryshme “nuk kisha bateri” ose “nuk kishte signal”. Kėto tri gėnjeshtra nėnkuptojnė tė njėjtėn gjė: “nuk doja tė pėrgjigjesha”. Pse? “shpesh herė meshkujt ushqejnė tė dashurat me tė tilla gėnjeshtra sepse frikėsohen tė iu thonė se kanė nevojė pėr pak kohė vetėm”,-thotė Amodeo.

  “Nuk dukeni aspak e shėndoshė”

  Kur ajo ju pyet me kėmbėngulje se a duket e shėndoshė, ju vėrtetė ndodheni nė njė situatė tė palakueshme.”Ēdo mashkull e ka njė shok qė i tregon pėr kėto gjėra. Njė herė u pėrgjigja gabimisht nė pyetjen e sė dashurės time dhe ajo nuk fjeti me mua pėr njė kohė tė gjatė”,- thotė Goldsmith.

  “Kjo ėshtė cigarja ime e fundit”

  Kjo ėshtė njė gėnjeshtėr e shkėlqyer kur e dashura kėmbėngul, qė tė ndėrprisni konsumimin e duhanit. E vėrtetė ėshtė se sa herė qė meshkujt e thonė kėtė, fillojnė ta besojnė edhe vet”,- shprehet Goldsmith. Ėshtė sikur tė thuash se kjo ėshtė ėmbėlsira juaj e fundit.

  “Ēdo gjė ėshtė nė rregull”

  52% e meshkujve e bėjnė kėtė gjė. Sipas ekspertėve, kjo gėnjeshtėr zakonisht bėhet pėr t’i evituar dramat dhe problemet e ndryshme dhe pėr tė mos thyer egon mashkullore.

  Meshkujt janė tė vetėdijshėm se nuk janė tė i mirė nė artikulimin apo shpjegimin e historisė sė problemit qė i ka brengosur. Duket se kjo frazė ėshtė mė e lehtė pėr ta mbajtur tė dashurėn jashtė kėtij shqetėsimi.

 18. #18
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  uaaa prap paska genjeshtra te meshkujve! pse nuk thua moj motra se genjeshtra paska lind me mashkullin!

 19. #19
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  ti se ke iden sa genjeshtra te tjera qe kam gjet , po thash lere se gjyna te shkreten ..u nxorrem ter te pa larat

 20. #20
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  po nuk eshte fai yn se ka lind genjeshtra te ta e jo te femrat hahha

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 3 123 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

 1. Si t'i evitoni gabimet mė tė shpeshta pas ndarjes?
  Nga vaaldr1n nė forum Life Style
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 11-02-2013, 04:55 AM
 2. Genjeshtrat me te shpeshta te Femrave!
  Nga erinda nė forum Life Style
  Pėrgjigje: 13
  Postimi i Fundit: 24-03-2012, 09:11 PM
 3. Gėnjeshtrat e hidhura tė VIP-ave pėr 1 Prill
  Nga ulkina nė forum Thashetheme Vip
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 04-04-2011, 01:57 PM
 4. Pėrditėsime mė tė shpeshta tė Firefox
  Nga gjendar nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 22-03-2011, 09:10 PM
 5. Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 26-03-2009, 02:23 PM

Etiketat pėr kėtė Temė