Ngjyra e kuqe


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  Grusht i Shkathėt 35% Maska e gjendar
  Anėtarėsimi
  Jan 2010
  Vendndodhja
  Dardani
  Postime
  1,281
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  3
  Reputacioni
  11

  Post Ngjyra e kuqe

  Receta Gatimi  Ngjyrė e forcės, e shėndetit dhe e vitalitetit, e kuqja shpesh konsiderohet ngjyrė e guximshme, agresive dhe impulsive. Simbolizon ambicien, ndėrsa ata tė cilėt vendosin pėr tė mund tė jenė tė vrullshėm kohė pas kohe, dėshirojnė gjithēka qė ofron jeta, shpejt gjykojnė pėr njerėzit dhe marrin anė.
  Njerėzit tė cilėt e duan ngjyrėn e kuqe zakonisht janė optimistė dhe nuk mund tė durojnė monotoninė, janė mjaft tė shqetėsuar, dhe shpesh tė pavetėdijshėm pėr mungesat e tyre. Rrallė janė objektivė dhe mund t’i fajėsojnė tė tjerėt pėr atė se ēka u ndodh nė jetė. Njerėzit e tėrhequr tė cilėt e duan ngjyrėn e kuqe mund tė ndiejnė nevojėn pėr ngrohtėsi, forcė dhe i fshehin ndjenjat e tyre tė vėrteta. Tė kuqen zakonisht e zgjedhin njerėzit e natyrės sė hapur dhe tė pakomplikuar, me dėshirė pėr jetė.
  Ngjyra e kuqe ėshtė ngjyrė e ngrohtė dhe pozitive e lidhur me nevojat tona fizike dhe dėshirėn pėr mbijetesė. E kuqja shpreh forcė tė madhe dhe tė fortė mashkullore. Ngjyra e kuqe ėshtė simbol i energjisė, zgjon ndjenjat dhe motivon tė ndėrmarrim veprime. Tregon shpirtin pionier dhe karakteristikat, ambiciet dhe vendosmėrinė e liderit.
  Meqenėse ėshtė ngjyrė e lėvizjes fizike, tregon forcė jetėsore. Ėshtė ngjyrė e seksualitetit dhe mund tė stimulojė pasionet mė tė thella dhe mė intime nė ne, pozitive siē janė dashuria dhe seksi, por edhe negative siē janė hakmarrja dhe zemėrimi. Shpesh pėrdoret pėr tė shprehu dashuri, por mė shumė ka tė bėjė me pasionin, seksualitetin dhe epshin, se sa me dashurinė.
  E kuqja mund tė stimulojė apetitin, prandaj shpesh pėrdoret nė rregullimin e restoranteve. Rrit dėshirėn pėr ushqim dhe stimulimet tjera. Pėr sė tepėrmi ngjyra e kuqe mund tė shkaktojė shqetėsim dhe nė fund edhe zemėrim.
  Kulturat lindore, siē ėshtė Kina e konsiderojnė tė kuqen ngjyrė fati. Edhe pse kohėt ndryshojnė dhe shumė nuse kineze sot veshin fustane tė bardha nusėrie, e kuqja ėshtė ngjyra tradicionale pėr martesė. Nė kulturėn hinduse simbolizon pastėrtinė dhe shpesh pėrdoret pėr martesa.

 2. #2
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Faleminderit per informacionin , ngjyra e kuqe e flamurit

 3. #3
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  e kam nje kombinim te rrobava me ngjyr te kyqe..

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Megan Fox me tė kuqe, rėzėllitėse nė Toronto
  Nga ulkina nė forum Thashetheme Vip
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 11-09-2011, 02:52 PM
 2. Flokėt e kuqe janė IN
  Nga Erinaa nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 29-04-2011, 11:38 PM
 3. Noizy ben kenge me pulle te kuqe
  Nga ulkina nė forum Thashetheme Vip
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 07-02-2011, 03:48 PM
 4. Baraleta +18 (zone e kuqe)
  Nga ReniX nė forum Barsaleta dhe Humor nė Vite
  Pėrgjigje: 26
  Postimi i Fundit: 04-07-2009, 08:04 PM
 5. Partizani, dashuria per fanelen e kuqe
  Nga Kliton nė forum Sporti Shqiptar
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 09-06-2009, 02:27 PM

Etiketat pėr kėtė Temė