Muzike shqiptare e viteve 80'-90'


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 2 nga 4 FillimiFillimi 1234 I funditI fundit
Rezultatet nga 21 deri tek 40 prej 77
 1. #21
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11

  Receta Gatimi  kjo keng me kujton gjithmon nje njeri shuuum te dashur por qe tani nuk e kam me pran .....

 2. #22
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Hehe Mesojeni permendesh

  (Eja o shoku yne te kemi pritur)
  (ti cke qe rri menjan kaq i merzitur)

  Eshte nje vajze qe e dua shume
  (e ku ka me bukur)
  por largohet sa afrohem une
  (sqenka vajze por flutur)
  sot prape nga dora ime se mori zambakun
  (lot me ty o djalo se ta din merakun)
  ajo me prishi gjumin zgjoi enderrat e mia
  (mos ju ndaj o djalo cte lodh kjo dashuria)
  se trendafili jo nuk i cel
  (nuk i cel lulet o)
  te gjithat lulet menjehere
  ashtu dhe pema e dashurise
  te lulezoje ndonje pranvere

  Ndaj erdha perseri ty te kerkova
  kur dole ne ballkon sa sfluturova
  me mua ne nje stol, erdhe u ule
  une te kendoja kenge, ti mblidhje lule
  (ti mblidhje lule)

  E cele buzen si trendafil
  me syn e kalter, shkrepe nje yll
  mire me thane shoket, ti qenke flutur
  ma bene rinine dhe me te bukur

  (Eja o shoku yne te kemi pritur)
  (ti cke qe rri menjan kaq i merzitur)

  Eshte nje vajze qe e dua shume
  (e ku ka me bukur)
  por largohet sa afrohem une
  (sqenka vajze por flutur)
  sot prape nga dora ime se mori zambakun
  (lot me ty o djalo se ta din merakun)
  ajo me prishi gjumin zgjoi enderrat e mia
  (mos ju ndaj o djalo cte lodh kjo dashuria)
  se trendafili jo nuk i cel
  (nuk i cel lulet o)
  te gjithat lulet menjehere
  ashtu dhe pema e dashurise
  te lulezoje ndonje pranvere

  Ndaj erdha perseri ty te kerkova
  kur dole ne ballkon sa sfluturova
  me mua ne nje stol, erdhe u ule
  une te kendoja kenge, ti mblidhje lule
  (ti mblidhje lule)

  E cele buzen si trendafil
  me syn e kalter, shkrepe nje yll
  mire me thane shoket, ti qenke flutur
  ma bene rinine dhe me te bukur
  (dhe me te bukur)

  Se trendafili jo nuk i cel
  (nuk i cel lulet o)
  te gjithat lulet menjehere
  ashtu dhe pema e dashurise
  te lulezoje ndonje pranvere
  (te lulezoje ndonje pranvere)(2x)

 3. #23
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  kenget qe keni cuar ju do i degjoj me shum kenaqsi nje dit tj se tani skam koh

  kam 2 jav qe i them mamit te kujtohet per nje keng qe un e kam shum qejfff dhe me ne fund e gjeta

  sec te jep nje gjalleri kjo keng

 4. #24
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  marinel ja tek e ke versionin origjinal  edhe kjo eshte e bukur


 5. #25
  Moderatori Forumit Moderator Maska e aurel
  Anėtarėsimi
  Jun 2008
  Vendndodhja
  italy
  Postime
  2,228
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  16
  Ema Qazimi rinia ime

  http://www.youtube.com/watch?v=45YmIRAPIeM

  Alida Hisku vajzat e fshatit tim

  http://www.youtube.com/watch?v=YQWbiDYExIw

  Anita Bitri mos u nxito mos u gabo
  http://www.youtube.com/watch?v=hcNt8bt-ivo

 6. #26
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  sa koh pa e kercyer kte ..me pelqen

 7. #27
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  edhe aleksander gjoka 2 dashuriii yll fareeeeeeeeeeeeeee

 8. #28
  curva sud....... Autorė Maska e 3r1k0
  Anėtarėsimi
  Apr 2010
  Vendndodhja
  Tirana Albania
  Postime
  1,081
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11

 9. #29
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  sonte ne D W S kercimet po shoqerohen me kenget vjetra shqiptare

  kjo me pelqeu sh : )))


 10. #30
  ♡ KaFe Pa SHeQeR ♡ Moderator Maska e Mima
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  N'shpi (^_^)
  Postime
  2,568
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Me pelq kjo


 11. #31
  i/e rregjistruar 35% Maska e STJUART
  Anėtarėsimi
  Apr 2012
  Postime
  747
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  8

 12. #32
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  sa keng te bukura qe kan qen !!
  sot nuk gjen nje keng shqip qe ta degjosh apo kercesh me qejf .
  dhe ato pak qe jan.... 60 % jan kopime nga ndonje keng e huaj ,,,,

 13. #33
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  ket' e gjeta tani


 14. #34
  i/e rregjistruar 35% Maska e STJUART
  Anėtarėsimi
  Apr 2012
  Postime
  747
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  8

 15. #35
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  aman o zot sa me pelqen kjo melodi.....................................


 16. #36
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25
  A cfare kengesh fantastike kan qene,une edhe pse kam qene 7-8 vjec,i mbaj mend te gjitha,por e preferuara ime ka qene Eja o shoku yne.

 17. #37
  i/e rregjistruar 35% Maska e STJUART
  Anėtarėsimi
  Apr 2012
  Postime
  747
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  8

 18. #38
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Kenge e vitit 1992, shum shum e bukur


 19. #39
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13

 20. #40
  i/e rregjistruar 35% Maska e STJUART
  Anėtarėsimi
  Apr 2012
  Postime
  747
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  8

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Brezi i Viteve 80
  Nga kuklla nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 28-02-2013, 02:32 PM
 2. Top 10 Sex Symbol te viteve 50-60
  Nga ReniX nė forum Kinematografia dhe Televizioni
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 02-06-2012, 09:41 PM
 3. Gjirokastra e viteve 20 -40
  Nga kuklla nė forum Historia Shqiptare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 29-02-2008, 10:43 PM
 4. 20 profesionet mė tė lakmuara tė viteve 2000
  Nga EMAUS nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 12-10-2007, 06:59 AM