Rusia dhe Irani ndalojnė Shėn Valentinin


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 5 prej 5
 1. #1
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11

  Rusia dhe Irani ndalojnė Shėn Valentinin

  Receta Gatimi

  Jo luleve, jo ēokollatave dhe jo kartolinave nė formė zemre.
  Nė Iran ligji ėshtė i qartė: ėshtė i ndaluar festimi nė 14 shkurt i Shėn Valentinit sepse ėshtė njė festė e krishterė.
  Si e tillė, festa e tė dashuruarve nuk shihet me sy tė mirė nga regjimi islamik dhe tradicionalist. Gjithsesi, kjo festė ėshtė shumė e pėrhapur mes tė rinjve iranianė tė cilėt shkėmbejnė lule me njėri-tjetrin.
  Edhe nė rajonin Belgorod (Rusi) nuk shihet me sy tė mirė festimi i 14 shkurtit sepse konsiderohet nė kundėrshtim me kulturėn dhe traditat ruse.
  Politikanėt nė kėtė rajon nuk pranojnė ta festojnė sepse kjo gjė bie nė kundėrshtim me fenė e tyre ortodokse.

 2. #2
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  sa gjynah , ne nje dit ku ata kan mundesi te heqin mendjen nga trazirat e luftrat nuk i lejokan

 3. #3
  Grusht i Shkathėt 35% Maska e gjendar
  Anėtarėsimi
  Jan 2010
  Vendndodhja
  Dardani
  Postime
  1,281
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  3
  Reputacioni
  11
  shume keq kjo

 4. #4
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  vertet shum keq .......

 5. #5
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  O lere fest e madhe ketu tek ne

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pije - Cocktail: Cocktail per Shen Valentinin
  Nga Al Capone nė forum Kuzhina Shqiptare dhe e Huaj
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 13-02-2012, 02:55 PM
 2. Sfonde mbi Shen Valentinin!
  Nga ReniX nė forum Fotografia dhe Grafika
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 25-01-2011, 03:27 PM
 3. Gezuar Shen Valentinin
  Nga MAJDI nė forum Pėrshėndetje dhe Urime
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 14-02-2010, 11:41 PM
 4. Gėzuar Shėn Valentinin.
  Nga kuklla nė forum Pėrshėndetje dhe Urime
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 16-02-2009, 11:30 AM
 5. Gezuar Shen Valentinin!
  Nga PoLiGrAfIkSi nė forum Pėrshėndetje dhe Urime
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 14-02-2008, 08:15 PM