Futbollisti mė i mirė nė botė, Lionel Messi beson se asi i Arsenalit, Cesc Fabregas, do t’i bashkohet njė ditė Barcelonės. Deklarata e Messit vjen pas konfirmimeve nga zyrtarėt e Barcelonės se nuk kanė para pėr ta transferuar kapitenin e Topēinjve dhe spekulimeve se Real Madridi ėshtė i gatshėm pėr tė prishur gjithēka.
“Mendoj se Cesc nė fund do tė bėj atė qė ndjen dhe do tė rikthehet te Barcelona”.
“Jam i sigurt se ai dėshiron tė vijė te Barcelona, sepse ai e ka kuptuar se ky ėshtė klubi i vetėm ku mund tė fitojė tituj”, tha Messi pėr Sport.