12 shenja qė tregojnė se ju jeni tė dhėnė pas SO Linux


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  21

  Pinguin 12 shenja qė tregojnė se ju jeni tė dhėnė pas SO Linux

  Receta Gatimi


  Sistemi operativ i lirė dhe me burim tė hapur ėshtė duke pėrparuar dhe duke u pėrhapur dita-ditės. Kėtė gjė po e bėn edhe vetė dėshira pėr liri dhe barazi nė softuer, shpejtėsia qė ofrohet gjatė punės nė kompjuter, mbrojtja dhe qėndrueshmėria etj.

  Kėtu janė 14 shenja qė tregojnė se ju jeni tė dhėnė pas sistemit operativ Linux

  1. Ju merrni njė CD me vete kudo qė do tė shkoni tė pėrdorni njė kompjuter larg shtėpisė tuaj.
  2. Ju abonoheni nė njė revistė pėr Linux si Linux Journal, Linux Mag, ose Linux Format.
  3. Sa herė qė njė shok ose njė i afėrm ankohet pėr kompjuterėt e tyre tė ngadalshėm pėr shkak tė spyware-ėve, adware-ėve dhe virusėve, ju i thoni atyre qė tė instalojnė Linux.
  4. Ju dėshironi njė pinguin si kafshė shtėpiake.
  5. Ju e dini se ēfarė bėn ky urdhėr “mv windows /dev/null”
  6. Ballina e parė qė shihni, posa tė hapni shfletuesin, ėshtė http://www.google.com/linux.
  7. Ju abonoheni te foogazi.com
  8. Ju rrini nė Freenode.
  9. Ju jeni anėetar njė grupi lokal tė pėrdoruesve tė sistemit Linux.
  10. Ju keni instaluar Linux nė kompjuterėt e prindėrve tuaj.
  11. Ju e dini domethėnien e fjalės afrikane Ubuntu.
  12. Ju e dini se kush ėshtė Linus Torvalds.

  A mund tė mendoni pėr mė shumė? Shkruani njė koment dhe shpėrndajeni kėtė artikull me secilin./pcworldalbanian

 2. #2
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  ME pelqen ta kemi nje sistem operativ Linux por ne nje laptop

 3. #3
  i/e rregjistruar 35% Maska e aliu
  Anėtarėsimi
  May 2010
  Vendndodhja
  fier shqiperi
  Postime
  639
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  aktualisht qe po shkruaj une personalisht kam gjet rehat me linux kam ene laptop ene pc ne laptop perdor backtrack 4r1 ne pc perdor ubuntu 10.10 ,ka filluar te me pelqej shume . ka shume opsione qe ne sistemet qe kam provuar nuk jane .akualisht eshte shume fleksibel.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. 17 shenja qe tregojne se jeni rritur
  Nga 3r1k0 nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 26-07-2012, 07:51 PM
 2. 6 Shenja qe tregojne qe ju nuk pini Uje mjaftueshem
  Nga ReniX nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 03-04-2012, 02:28 AM
 3. 20 Shenja qe tregojne se ai/ajo ju tradheton....
  Nga erinda nė forum Life Style
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 15-03-2012, 09:18 AM
 4. Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 20-02-2012, 02:55 PM
 5. Pėrgjigje: 15
  Postimi i Fundit: 16-02-2012, 12:33 AM