Shpiken xhinset qė luftojnė celulitin


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25

  Shpiken xhinset qė luftojnė celulitin

  Receta Gatimi  Janė shpikur xhinset e para nė botė qė janė nė gjendje tė luftojnė nė mėnyrė automatike shfaqjen e celulitit, lajmėroi sot revista “Vanity Fair”.

  Sipas rezultateve qė ofrojnė shpikėsit e kėtyre xhinseve tė rralla, nėse ato mbahen vazhdimisht pėr 28 ditė, duke i hequr pėr t’i larė njė herė nė gjashtė ditė, perimetri i kofshėve do tė reduktohet me 1,8 centimetra.

  Njėkohėsisht, xhinset shėrbejnė edhe pėr tė bėrė qė lėkura tė duket mė e tendosur, duke pėrmirėsuar kėshtu edhe efektin e saj viziv.

  Njė shpikje e disa krijuesve italianė, xhinset janė tė pajisura me mikrokapsula, tė cilat lėshojnė gjatė ecjes, substanca tė vogla kafeine dhe vitamine E, tė cilat favorizojnė qarkullimin mė tė mirė tė gjakut nė kapilarė dhe luftojnė shfaqjen e celulitit.

  Substanca qė pėrmbajnė xhinset do tė zhduket pas katėr javėsh, por ato janė tė rikarikueshme, nėpėrmjet njė flakoni prej 50 mililitrash, qė do tė dalė nė shitje sė shpejti, sė bashku me xhinset.

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  U zgjidh dhe problemi per femrat!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Xhinset me tastierė dhe maus
  Nga labja nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 22-02-2012, 02:12 PM
 2. Shpiken xhinset qė pastrohen vetė nė dritėn e diellit
  Nga labja nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 19-12-2011, 06:34 PM
 3. Kinezėt luftojnė plakjen
  Nga vaaldr1n nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 15-10-2011, 09:30 AM
 4. Eleminoni Celulitin me pantallona te shkurtra
  Nga ReniX nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 21-07-2011, 09:24 AM
 5. Si ta eliminoni celulitin pa trajtime tė shtrenjta?
  Nga aurel nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 30-08-2009, 05:53 PM