Disa menyra per te stervitur kujtesen


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  Ide Disa menyra per te stervitur kujtesen

  Receta Gatimi

  Kohet e fundit spo kujtoni ku i lini sendet!? Harroni se ku keni vendos gjerat? Nese eshte keshtu, keto jane disa teknika mjaft te mira per te stervitur mendjen!
  Krahasoj me imazhe
  Truri kujton me shpejt nje imazh sesa nje emer. Keshtu bashkangjisni emrat me imazhe.

  Jo, rutines
  Ndryshoni rruhen qe ktheheni ne shtepi, doren me te cilen lani dhembet, jane gjera elementare qe te bejne te dalesh nga rutina.

  Prakikoni sport
  Aktiviteti fizik ndihmon ne mbrojtjen e kujteses.

  Pusho gjate punes
  Mjafton te beni sikur pushim rreth 10 sekonda, ndihmon trurin te jete me i perqendruar.

  Pini leng rrushi
  Lengu i rrushit ndihmon kunder humbjes se kujteses.

  Zgjidhni fjalekryqe ose luaj me letra
  Keto gjera bejne mendjen te jete gjithmon aktive.

  Mos pi duhan
  Pirja e duhanit mund te shkaktoj dhe deme ne tru

  Flini mbasdite
  Te flini sikur dhe per 30min 1 ore, ndihmon trurin te ruaj informacionet qe keni marre ne pjesen e pare te dites.

  Po ju keni teknika per stervitjen e mendjen, shkruanini ato dhe i ndani me te tjeret!

 2. #2
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  rrofsh per kto keshilla reni me nevojiten vertet shum ......

 3. #3
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Keshilla te mira

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Ēamēakėzėt forcojne kujtesen !!
  Nga labja nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 25-07-2013, 07:28 PM
 2. Ja disa menyra per hapjen e 1 shishe birre !!
  Nga labja nė forum Life Style
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 18-06-2012, 08:17 AM
 3. A kopjohet ne nje provim? Ja disa menyra!
  Nga ReniX nė forum Studentėt Shqiptarė
  Pėrgjigje: 86
  Postimi i Fundit: 15-06-2011, 02:28 PM
 4. 5 ushqime qė rrisin kujtesėn
  Nga Erinaa nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 13-05-2011, 09:16 PM
 5. Faktorėt qė rrezikojnė kujtesėn
  Nga Erinaa nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 09-03-2011, 06:32 PM

Etiketat pėr kėtė Temė