Stresi......


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0

  Stresi......

  Receta Gatimi

  Vuani nga stresi ?

  Shenja sjelljeje:

  Pini duhan?------------------------------------------------------PO-JO
  Keni probleme me gjumin?------------------------------------PO-JO
  Ju ndodh shpesh tė sėmureni,p.sh grip?----------------------PO-JO
  Hani shumė ushqim?--------------------------------------------PO-JO
  Konsumoni alkool nė doza mė tė larta se tė zakonshme?---PO-JO
  **********************
  Keni bėrė shumė mungesa nė punė?--------------------------PO-J************
  Preokupoheni pėr diēka mė tepėr se ēduhet?-----------------PO-JO
  Jeni nevrik?-------------------------------------------------------PO-JO
  Arrini tė pėrqendroheni me vėshtirėsi?-------------------------PO-JO
  Provoni shpesh ankth ose frikė?--------------------------------PO-JO

  Shenja emotive:

  Preokupoheni pėr shėndetin tuaj mė tepėr se ēduhet?-------PO-JO
  A e keni humbur sensin e humorit?-----------------------------PO-JO
  *****************
  Shenja fizike:
  **********************
  Ndjeni gjė qė zemra ju rreh me ritem tė shpejtė?----------------PO-JO
  Keni shpesh dhimbje koke?-----------------------------------------PO-JO
  Ndjeni shpesh t'ju vėshtirėsohet frymėmarrja ose ndjenjė tė fikti?--PO-JO
  Ndjeni ndonjėherė afsh tė nxehtė apo djersitje tė tepruar?--------PO-JO
  Ju ndodhin shpesh ērregullime tė tretjes apo diare?----------------PO-JO
  Keni shpesh tharje tė fytit?--------------------------------------------PO-JO
  *****************
  Nėse keni pėrgjigje PO pėr shumė nga kėto pyetje,atėherė ka mundėsi qė tė keni probleme stresi,duke mos qenė tė vetėdijshėm.
  *************

  SHENJA FIZIKE TĖ STRESIT.

  Kur ndodhemi para njė situate tė vėshtirė,tė rėndėsishme ose stresuese!
  ****************

  Keni rrahje tė forta tė zemrės?----------------------------------PO-JO
  Ju djersiten duart-------------------------------------------------PO-JO
  Ju mbahet fryma?-------------------------------------------------PO-JO
  Keni dhimbje tė gjysmes sė kokes ose
  sikur njė rreth ju shtyp koken?----------------------------------PO-JO
  Ju rastis diare?----------------------------------------------------PO-JO
  Ju dridhen kėmbėt,duart krahėt?--------------------------------PO-JO
  Keni ndjenjė tė vjelli?--------------------------------------------PO-JO
  Keni tharje goje?--------------------------------------------------PO-JO
  Ndjenji dhimbje zverku?------------------------------------------PO-JO
  A i shtrėngoni grushtat apo shtrengoni nofullat?---------------PO-JO
  ************************

  Kėto janė shenja fizike tė stresit nėse keni mė shumė pėrgjigje PO.
  Pėr shumė nga pyetjet ka mundėsi qė niveli bazė i stresit tek ju tė jetė tepėr i lartė

 2. #2
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  mua erina me dalin te gjitha 1 po 1 jo si te thuash po-ja dhe jo-ja eshte e barabart

 3. #3
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  uu mua vetem 8-ta me del po , te tj jo (shyqyr zotit )

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Stresi shkakton kancerin?
  Nga vaaldr1n nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 11-05-2012, 11:58 AM
 2. Stresi dhe steriliteti
  Nga kuklla nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 05-03-2012, 11:50 AM
 3. Stresi tek meshkujt dhe femrat
  Nga Kliton nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 05-03-2012, 11:47 AM
 4. Mos lejoni t’ju drejtojė stresi!
  Nga vaaldr1n nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 01-12-2011, 01:13 PM
 5. Stresi vėrtet shkakton thinjat
  Nga vaaldr1n nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 29-08-2011, 12:19 PM