FIFA heton trukime tė ndeshjeve nė Shqipėri


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  i/e rregjistruar 20% Maska e lovee
  Anėtarėsimi
  Feb 2011
  Postime
  251
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  9

  FIFA heton trukime tė ndeshjeve nė Shqipėri

  Receta Gatimi


  Tė paktėn tetė ndeshje tė Kategorisė Superiore do tė hetohen nga inspektorė tė FIFA-s, si tė dyshuara pėr trukim. Lajmi ėshtė konfirmuar nga numri 2 i Federatės Shqiptare tė Futbollit, Eduard Prodani.

  Inspektorėt do tė pėrpiqen tė hetojnė dhe tė provojnė dyshimet e tyre pėr ndeshje ku janė vendosur shuma tė mėdha nė kompanitė e basteve (aziatike).

  Para dy vitesh, UEFA vendosi nė listėn e dyshimeve klubin e Vllaznisė (Rapid Wien-Vllaznia 5-0) dhe Tiranės (Stabaek-Tirana 4-1) pėr ndeshjet e tyre nė Champions League dhe Europa League.

  Nė rast se provohen trukimet e rezultateve (tė paravendosura), skuadrės fajtore mund t’i hiqen nga 12 pikė deri nė zbritjen njė kategori mė poshtė. Rregullorja parashikon edhe njė gjobė nga 1.5-3 milionė lekė.

  Nė fakt, shumė ndeshje kanė pasur njė ecuri tė dyshimtė, me penallti tė paqena, gola tė dhėnė nga pozicione jashtėloje, apo anulime golash.

  DISA NGA NDESHJET QĖ DYSHOHEN
  Skėnderbeu-Dinamo 3-2
  Elbasani-Flamurtari 1-2
  Kastrioti-Teuta 3-1
  Kastrioti-Bylis 2-1
  Dinamo-Skėnderbeu 1-3
  Shkumbini-Bylis 4-2
  Besa-Laēi 1-2
  Flamurtari-Elbasani 4-0

 2. #2
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Flamurtari-Elbasani 4-0 hehe ca i paska bo , po ketu me nje 6 mi leksh korruptohet albitri

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Kaka, nė kopertinėn e Fifa 11
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 09-08-2010, 01:24 PM