Kompiuteri kohet e fundit punon si kondicionere


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 8 prej 8
 1. #1
  i/e rregjistruar 35% Maska e paolo maldini
  Anėtarėsimi
  Aug 2009
  Vendndodhja
  now albania
  Postime
  913
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11

  Kompiuteri kohet e fundit punon si kondicionere

  Receta Gatimi

  me duhet nje progam qe ben te mundur te shoh nxehtesin e kompiuterit. sepse kohet e fundit me duket se nxehet shum. egzistonn ?

 2. #2
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25
  Mundohu te veprosh ne kete menyre,hape kompiutrin nga kasa,dhe futi nje te pastrume ventilatorit me furce,sepse ai grumbullon shume pluhur,pastaj mund te ne thuash se cfare zhurme ben konkretisht me perafersi

 3. #3
  i/e rregjistruar 35% Maska e paolo maldini
  Anėtarėsimi
  Aug 2009
  Vendndodhja
  now albania
  Postime
  913
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  kliton. e kam fjalen per laptopin. kam ven re qe ka filluar te nxhehet shum kohet e fundit. atu te vendi i ajrosjes. nxhjerr shum avull te nxhehet. me perpra nuk e kishte ket problem domethn e sforcoja luaja me lojra shum te renda. dhe nuk nxhjeh kaq shum. tani ka raste kur nuk bej asgje dhe perseri nxhetesi qe nxhjerr te vendi i ajrosjes me shqeteson..,.

 4. #4
  i/e rregjistruar 10% Maska e sir_tiger
  Anėtarėsimi
  Apr 2007
  Vendndodhja
  EARTH
  Postime
  24
  Reputacioni
  0
  Bashkengjitur programi per temperaturen e CPU dhe GPU! Gjithashtu dhe CPUZ. Jane shume te mire dhe free. Mund te kontrollosh temperaturen pa pasur nevoje per ta bere kete gje nga bios. Pa instalim , dhe i bejne update vete versioneve te reja.
  Filet e Bashkangjitur Filet e Bashkangjitur

 5. #5
  curva sud....... Autorė Maska e 3r1k0
  Anėtarėsimi
  Apr 2010
  Vendndodhja
  Tirana Albania
  Postime
  1,081
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Tani jane edhe tepmeraturat e ambientit te larta.....
  Mundohu te mos e vendosesh mbi krevat apo para kembeve mbi rroba laptopin gjate kohes qe punon
  Mer nje mbajtese metalike e cila ka edhe ventilatore te montuar ne te dhe mbi te vendos laptopin.Jane mbajtese te posacme per laptop
  Gjithashtu per te pare temperaturen mund te instalosh edhe speccy dowload ketu
  speccy te tregon te gjitha temp. te procesorit,grafikes etj. si edhe te gjitha te dhenat e PC

 6. #6
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  te njejtin problem kam pas une me laptopin qe se kam me, dhe ja pata cuar 1 shokut se ketu ta riparoje kushtonte sa nje i ri e atje me lire, dhe me tha qe e ka rregulluar tek Servisi i PC-ve. Tani te sygjeroj edhe ty ta cosh 1here se mos ka ndonje bllokim aty brenda apo dicka...

 7. #7
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Duhet pastruar edhe nga pluhurat

 8. #8
  Never_Too_Late Anėtar Nderi Maska e smocking2
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  Ancona, Italy
  Postime
  1,249
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  12
  hahaha...paolo, sa here e lexoj kte teme qe ke hapur, me ben te qesh...titull shum i goditur...haha

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Rikujtojme kohet femijrore
  Nga lettas nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 29-05-2013, 09:55 PM
 2. Vintage Vienna: Wiena ne kohet e vjetra (foto)
  Nga vaaldr1n nė forum Turizėm dhe Udhėtime
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 03-10-2012, 10:04 PM
 3. Kompiuteri desktop i Hannspree
  Nga Erinaa nė forum Shkenca dhe Jeta
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 04-06-2011, 05:30 PM
 4. U ktheva pas nje kohet te gjatė
  Nga mentor1993 nė forum Prezantohuni nė Forum
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 15-10-2010, 06:45 PM
 5. Kompiuteri fiket?
  Nga gjovi nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 21-10-2008, 07:04 PM