36 kartonė tė kuq nė njė ndeshje futbolli


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  i/e rregjistruar 20% Maska e lovee
  Anėtarėsimi
  Feb 2011
  Postime
  251
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  9

  36 kartonė tė kuq nė njė ndeshje futbolli

  Receta Gatimi


  Buenos Aires, 4 mars - Nė ndeshjen mes Klejpol dhe Viktoriano nė ligėn e pestė tė Argjentinės, gjyqtari i pėrfshiu tė gjithė lojtarėt e tė dy ekipeve.
  Gjyqtari Damian Rubinon vendosi rekord tė ri pasi nė njė ndeshje arriti t’iu tregojė kartonin e kuq ndaj 22 futbollistėve, rezervistėve por edhe tė gjithė udhėheqėsin teknike, nė ligėn e pestė tė Argjentinės, ndėrsa nė fund ndeshja ėshtė ndėrprerė.

  Aktualisht nė rrahjen masive e cila kishte ndodhur nė kėtė ndeshje, skuadra nikoqire Klejpol udhėhiqte me rezultat 2:0. Kėshtu qė nė atė kohė kishte filluar largimi masiv. Menjėherė nė fushė janė futur tė gjithė futbollistėt, rezervat, trajnerėt dhe udhėheqėsit.

  Pas kėtij incidenti nė vend tė shuplakave dhe boksiteve, kanė filluar tė “fluturojnė” kartonė. Nė fund ka pėrfunduar takimi me 36 kartonė, kėshtu qė ėshtė rekord nė historinė e futbollit. Deri mė tani rekordin e ka mbajtur ndeshja e luajtur nė Paraguai nė vitin 1993 kur ishin treguar 20 kartonė tė verdhė.

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Shume e fort fare! Pas komisionit degjova ne radio se i ulen kartonat e kuq ne 7- Rishikuan video e lojes dhe jo te gjithe lojtaret ishin futut ne sherr!

 3. #3
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Bo vetem futboll qe nuk eshte

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pėrgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 07-09-2012, 07:18 PM
 2. Sbesoj Se keni pare nje ndeshje futbolli te tille Mos e Humbisni .Hahahaha
  Nga abdullah92 nė forum Video-Foto Humoristike
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 19-11-2011, 06:02 PM
 3. Ēiklisti bėri ndeshje me antilopėn (Video)
  Nga gjendar nė forum Video-Foto Humoristike
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 11-10-2011, 09:01 PM
 4. Pse ka dy lloje futbolli?
  Nga lovee nė forum Futbolli
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 11-03-2011, 09:04 PM