Libri me lėkurė njeriu


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 5 prej 5
 1. #1
  i/e rregjistruar 20% Maska e lovee
  Anėtarėsimi
  Feb 2011
  Postime
  251
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  9

  Libri me lėkurė njeriu

  Receta Gatimi  Njė libėr nė bibliotekėn e Devonit nė Angli ėshtė mbuluar me lėkurė njeriu, zbuloi sot media britanike. Libri makabėr daton nga vitet 1830 dhe pėrmban poezitė e John Milton-it. Ai ėshtė mbėshtjellė me lėkurėn e njė njeriu tė quajtur George Cudmore, i cili u varr gjatė atij viti pasi kishte vrarė gruan e tij Grace.

  Askush nuk i kishte kushtuar rėndėsi detajit makabėr deri nė zbulimin e bėrė prej vetė librarisė, i raporuar gjerėsisht nė shtypin britanik. Vėllimi do tė ekspozohet sė shpejti si njė tėrheqje turistike, ben te ditur TCH.

  Librat me lėkurė njeriu, ndonėse tepėr tė rrallė, ekzistojnė prej kohėsh. Praktika disa qindravjeēare u ndėrpre nė periudhėn e Revolucionit Francez, nė vitet 1800.

  Lėkura merrej nga tė dėnuarit me vdekje, por shpesh herė edhe lihej edhe si amanet qė pas vdekjes, ajo tė merrej dhe tė pėrdorej pėr tė mbėshtjellė koopertina librash, nė formė kujtimi pėr tė afėrmit.

 2. #2
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Nuk me duket interesant edhe shum,pastaj kur te vdes le te bejn ca duan me lekuren tim pse a mos e ndi un jo !

 3. #3
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,523
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  po me duket palidhje! Nuk e kuptoj qka kan dasht me thon me at sen ata ?

 4. #4
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Kjo qenka gje shpifur kush e prek dhe e lexon ate liber

 5. #5
  ♥♥♥Princess♥♥♥ 20% Maska e PinkPrincess
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Vendndodhja
  out of space
  Postime
  282
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  12
  I sa gje e shpifur! Nuk do lexoj me libra

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Libri qe po lexoni
  Nga kuklla nė forum Letėrsia shqiptare dhe e huaj
  Pėrgjigje: 345
  Postimi i Fundit: 19-04-2016, 05:24 PM
 2. Maska per fytyren,per lekure normale...
  Nga erinda nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 17-05-2012, 10:15 AM
 3. Maskė ushqyese pėr lėkure tė yndyrshme
  Nga ulkina nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 13-02-2012, 08:35 PM
 4. Dieta pėr njė lėkurė pėrfekte
  Nga ardona nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 25-11-2010, 12:56 AM
 5. Myku nė lėkurė, si tė mbrohemi
  Nga ardona nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 27-09-2010, 01:55 AM