Wireless ne Ubuntu 10.10


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  i/e rregjistruar Maska e arti78
  Anėtarėsimi
  Mar 2011
  Postime
  6
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Pinguin Wireless ne Ubuntu 10.10

  Receta Gatimi

  pershendetje pasi instalova ubuntu 10.10 ne pc time hasa ne nje problem te vogel me internetin; (perdor wireless) Kur e lidh ne nje rrjet qe kerkon kod i vendos kodin punon per 2 minuta pastaj ndalon duhet ti besh restart pc qe te punoje prape por perseri i njenjti avaz kurse ne rrjetin pa kod nuk ka problem (ne windows xp i njenjti rrjet me kod punon per mrekulli) jam fillestar me linux dhe me shume per kureshtje e instalova

 2. #2
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  21
  n`Windows duhet mi instalu Driverat, e per Ubuntu nuk po di qysh e ka

 3. #3
  i/e rregjistruar Maska e arti78
  Anėtarėsimi
  Mar 2011
  Postime
  6
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  faleminderit per pergjigjen por sot e hoqa perseri kete sistem nga pc, do ta perdor vetem me cd ketu e tutje deri sa ta mesoj me mire

 4. #4
  i/e rregjistruar 35% Maska e aliu
  Anėtarėsimi
  May 2010
  Vendndodhja
  fier shqiperi
  Postime
  639
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  une perdor tp link wn422g usb sa per ti ber update sistemit .pas update me punon karta e laptopit

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Nje ndihme ne Wireless
  Nga nigji nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 03-05-2012, 02:11 PM
 2. Ndihme per wireless
  Nga 3r1k0 nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 05-09-2010, 09:22 PM
 3. Nje pyetje per wireless
  Nga lirigert nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 24-04-2009, 07:44 PM
 4. Wireless
  Nga ingal nė forum Shpėrndarjet Linux/Unix
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 05-04-2009, 01:53 PM
 5. Wireless LAN
  Nga Gend nė forum Guida, Kėshilla dhe truke
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 30-06-2008, 06:11 PM