Pse ka dy lloje futbolli?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  i/e rregjistruar 20% Maska e lovee
  Anėtarėsimi
  Feb 2011
  Postime
  251
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  9

  Post Pse ka dy lloje futbolli?

  Receta Gatimi

  I nderuar lexues!

  Nė 1863 futbolli amerikan dhe futbolli evropian morėn dy rrugė te ndryshme, pas themelimit tė Shoqatės sė Futbollit ne Angli (Britaninė e Madhe). Tė dy llojet e futbollit filluan nga njė rrėnjė por u zhvilluan nė dy degė te ndryshme.


  Para kėsaj, quhej fare e zakonshme tė gjuaje topin me dorė dhe ky veprim nuk kėrkonte dhunti. Mė pas, futja e gjithė pjesėve te trupit me pėrjashtim tė duarve, kėrkoi veē tė tjerash edhe pėrgatitje tė veēante fizike dhe talent pėr shkak te vėshtirėsive teknike te lojės.

 2. #2
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Faleminderit e ke shpjeguar shum mir

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. E dini se ne thelb ekzistojne 8 lloje femrash...
  Nga vaaldr1n nė forum Life Style
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 14-11-2012, 04:49 PM
 2. Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 07-06-2012, 11:21 AM
 3. Si hahen disa lloje ushqimesh
  Nga mikaela nė forum Kuzhina Shqiptare dhe e Huaj
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 08-01-2012, 07:21 PM
 4. Lloje te ndryshme embelsirash
  Nga ulkina nė forum Kuzhina Shqiptare dhe e Huaj
  Pėrgjigje: 24
  Postimi i Fundit: 14-02-2011, 02:01 PM
 5. Lulet mbi ballkonet tane moderrn - E njihni kete lloje?
  Nga ReniX nė forum Flora dhe Fauna
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 16-02-2009, 04:33 PM