Laptopi me ka humbur shpejtesin e veprimeve qe kishte me pare


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 13 prej 13
 1. #1
  i/e rregjistruar 35% Maska e paolo maldini
  Anėtarėsimi
  Aug 2009
  Vendndodhja
  now albania
  Postime
  913
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11

  Laptopi me ka humbur shpejtesin e veprimeve qe kishte me pare

  Receta Gatimi

  ka disa jave qe shikoj nje ngadalsi te veprimeve ne pc-n time. ngrin shpesh. programet ka programe qe me dalon not reponding. veprimet ne internet behen me shum vonese. se di se si te veproj kam frike se mos me ka mar ndonje virus qe mi hap keto problem. antivirusi nuk kam asgje. update-t e antivirusit dhe te windowsit. i mar ne menyre te rregullt. mund te me ndihmoni qe te arrij ta kem perseri laptopin sic e kisha me pare. te shpejte. dhe pa problem. faleminderit. ne foto kam vene windowsin dhe anti-virusin. qe perdor un.
  Imazhet e Bashkangjitur Imazhet e Bashkangjitur

 2. #2
  Grusht i Shkathėt 35% Maska e gjendar
  Anėtarėsimi
  Jan 2010
  Vendndodhja
  Dardani
  Postime
  1,281
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  3
  Reputacioni
  11
  Paolo po deshe provoje nje her System Restore

  System Restore e kthen sistemin tuaj njė pikė mė herėt nė kohė. Kjo ėshtė njė mėnyrė pėr tė ndrequr ndryshimet e sistemit nė kompjuterin tuaj pa ndikuar ne dosjet tuaja personale, tė tilla si e-mail, dokumenteve, apo foto.
  Ndonjėherė, instalimi i njė programi ose njė software mund tė shkaktojė njė ndryshim te papritur nė kompjuterin tuaj ose tė bej Windows-in tė sillet qyditshem .

  Ka shume faktor qe e bejn Pc te punoj ngadal ,po ashtu edhe qe e kthejn ne nje performanc me te mire. Per te mos u munduar shume e pash si me te kompletuar ta besh nje System Restore

 3. #3
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  nuk them qe MSE eshte i keq, por t`kisha rekomanduar me heq 1 her MSE dhe me Instalu nje antivirus Professional, si psh Kaspersky ose Norton ose McAfee. E instalon trial vetem sa me kry punen pastaj mundesh me deinstalu perseri dhe me instalu prap MSE nese te pelqen. Beji 1 full scan me ndonjerin nga antiviruset e permendur me lart, dhe pastaj restart dhe shiko nese te ka ndihmuar kjo. Menyra tjeter eshte ti besh komplet format, por nuk po ta rekomandoj ket, pasi mundet me qen faji vetem te ndonje virus.

 4. #4
  i/e rregjistruar 35% Maska e paolo maldini
  Anėtarėsimi
  Aug 2009
  Vendndodhja
  now albania
  Postime
  913
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  ajde se po i bej nje sytem restore. por sa koh mund ta kthej pc mbrapa ne koh. sepse un me ket problem po bej 2 3 jave.

 5. #5
  i/e rregjistruar 35% Maska e paolo maldini
  Anėtarėsimi
  Aug 2009
  Vendndodhja
  now albania
  Postime
  913
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  iceman flm per pergjigjen. doja te thoja qe un kam gati nje vit qe e perdor ket antivirus dhe nuk kam patur problem te tilla.mendon se mund te me ndihmoj kjo menyre? format nuk dua as un ti bej. se eshte pune e lodheshme

 6. #6
  Moderatori Forumit Moderator Maska e aurel
  Anėtarėsimi
  Jun 2008
  Vendndodhja
  italy
  Postime
  2,228
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  16
  pershendetje maldini a ja ke bere ndonjher patrimin e diskut ose defragmenting

 7. #7
  i/e rregjistruar 35% Maska e paolo maldini
  Anėtarėsimi
  Aug 2009
  Vendndodhja
  now albania
  Postime
  913
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  aurel nuk e kam ber asnje her ket veprim. sepse nuk di ta bej.

 8. #8
  i/e rregjistruar 35% Maska e paolo maldini
  Anėtarėsimi
  Aug 2009
  Vendndodhja
  now albania
  Postime
  913
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  aurel e kam ber ket veprim por me windows xp. me vista nuk e di a mundem ta bej dot vet ket gje?

 9. #9
  Moderatori Forumit Moderator Maska e aurel
  Anėtarėsimi
  Jun 2008
  Vendndodhja
  italy
  Postime
  2,228
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  16
  eshte e njejta gje beje

 10. #10
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Paolo, keshilla ke marr siper sa te duash dhe spo ti perserit - Mund te besh nje foto per TASKMANGER proēeset (zgjate komplet dhe renditi sipas perdorimit RAMIT) si dhe nje foto duke klikuar aty tek Index 3.9

 11. #11
  i/e rregjistruar 35% Maska e paolo maldini
  Anėtarėsimi
  Aug 2009
  Vendndodhja
  now albania
  Postime
  913
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  2011-03-15_0030.pngreni ja foto qe me the. e par dhe e dyta jan e njejat foto per e kam ber ne dy pjese se nuk e dija se si behej e plote. falemindrit per ndihme
  Imazhet e Bashkangjitur Imazhet e Bashkangjitur
  Redaktuar pėr herė tė fundit nga paolo maldini; 15-03-2011 mė 01:08 AM.

 12. #12
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Paolo, ne pamje te pare mund te them se ke shume por shume fare proēese aktiv! (proēese ne background) - Performanca mund te rritet nese ti do te aktivizosh vetem ato qe te nevojiten.
  Per te fikur proēeset qe nuk deshion te nisen me Windows shko ne:
  Start-> Run/essegui - shkruaj msconfig -> dhe shko tek tab me emer: Avvio (startup angl) - Bej nje screenshot te gjithe tabeles nese deshiron te them ēfare te lesh.

  Por dhe duke pare se karta jote grafike ka veshtiresi me interfacien Aereo, mund ta disativosh ate.

 13. #13
  i/e rregjistruar 35% Maska e paolo maldini
  Anėtarėsimi
  Aug 2009
  Vendndodhja
  now albania
  Postime
  913
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  reni shum faleminderit. ndoshta ti sheh performancen dhe me thua qe kam shum proces aktiv. por dua te them qe kam nje ndryishm te dukshem te proceseve ne pc. domethen vej re ngadalsi qe nuk i kam pateur me pare. eshte i ngadalte duke krahsuar me nje muaj me pare. nese nuk e ke problem do ta kisha me te lehet po te me thoje ti se cfar duhet te le disaktive gjat startit te windowsit. per te patur nje proces puen ne pc time sic e kisha me pare. reni shum faleminderi per kohen qe me kushton per problemt e mia ne pc.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Wireless nga Laptopi
  Nga havzi65 nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 26-01-2013, 10:01 PM
 2. Nuk me ndizet Laptopi!!!
  Nga Saimo nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 17-12-2009, 01:42 AM
 3. Si ta rrisim shpejtesin ne Start menu
  Nga Erdi nė forum Siguria Informatike
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 25-11-2009, 06:55 PM
 4. Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 20-09-2009, 06:34 PM
 5. Rrite shpejtesin e RAM memories ne XP
  Nga Design nė forum Siguria Informatike
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 06-04-2009, 06:44 PM